Treść opublikowana przez banshee
-
[B5 AMX] Po wymianie przegubu zewnętrznego strzelił wewnętrzny.
nic nie rozwalisz... śmiało
-
[B5 AFF] Proszę o analizę, silnik 75KM Di, AFF
Możesz zrobić jeszcze MB001 na przekręconym kluczyku (pozycja ON stacyjki) bez odpalania?
-
[B6 AWX] Korekcje
Robiłem je bez klimy. Rozgrzałem auto przejażdżką i zrobiłem logi. NA włączonej klimie podksakuje ostatni do 1,4 co też jest znacznie lepszym wynikiem. W dodatku nic już nie drży przy włączonej klimie, jak również bez silnik jakby ładniej pracował. Postaram się zrobić fotki.
-
[B6 AWX] Korekcje
Właśnie to miałem na myśli. Gdyby miał podawać na 0 to byłoby za mało, więc dolewa jak napisałeś. Z braku doświadczenia w regulacji PD musze zapytać speców, czy np. za duży luz wstępny może coś takiego spowodować? Poprzedni właściciel mówił, że pompki były wymieniane i po 023 nie widać że są lipne, więc może zła regulacja...[br]Dopisany: 02 Sierpień 2010, 12:38_________________________________________________Dziś miałem trochę czasu zaplanowane na moje PD i co się okazało... Mam ciut ciut bardziej uśmiechniętą minę!!! Sprawdziłem ustawienie pompek oraz regulację tą centralną śrubą. Odległości były na szczęście ok, więc nie ruszałem pompek w gniazdach. Wcześniej wydrukowałem sobie kątomierz na dużym okręgu 360%, który się bardzo przydał. Śruby były wykręcone niedokładnie, co skorygowałem. Ustawione idealnie na 225 st. Myślę jeszcze żeby skorygować te ustawienia wg tego co mówi 013... Co wy na to? Wiadomo, że widać z loga, że cokolwiek bym nie zrobił 4 wtrysk podaje w nominalu zbyt mało paliwa, ale zobaczę co będzie jak te z "-" skoryguje o np.20 stopni. http://img824.imageshack.us/i/poregulacjipd.jpg/
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
Turbina coś słabo pompuje, korekcje nie za ciekawe.
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów
Jak chcesz zrobic program to oczywiście po wymianie pompek. Korekcje sprawdzasz wyłącznie na rozgrzanym silniku. Jeżeli chodzi o podmianę miejscami to sam jestem przed tym zabiegiem, więc nie powiem ci czy to pomoże, dopóki nie sprawdzę u siebie. Widać, że korekcje są gorsze na włączonej klimie - tak jak i u mnie.
-
[INNE] Proszę o analizę logów - vw sharan 115 hp
limit jest od -30 do +30 to fakt, ale w twoim przypadku, gdzie korekcje masz bardzo dobre bipami bym się nie przejmował. Nie są one jeszcze najgorsze
-
[INNE] Proszę o analizę logów - vw sharan 115 hp
kolego, a mógłbyś wrzucić 013 na włączonej klimie po przynajmniej minucie jej pracy? Mam u siebie dylemat, czy grzebać w pompkach, czy nie, bo nie mam porównania. Ty masz ładne korekcje, więc byłbym wdzięczny. http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=143529.15
-
[B6 AWX] Korekcje
Wiec tak. Wypaliłem starą ropę praktycznie do dna - komp pokazywał, że zostało jakieś 30km do zatrzymania, jak zalałem ON tym razem na SHELU. Przejechałem jakieś 100km i prezentuje wyniki: Ocena - nic się nie zmieniło. Myślę, że w pierwszej kolejności zdejmę pokrywę i wyreguluje czujnikiem zegarowym pompki. Jak to nie pomoże to zamienie miejscami 2 z 4. Korekcja na + mówi, że wtrysk za mało podaje paliwa, tak? Czyli 4 pompka jest zapchana lub zbyt duży luz wstępny? Myślicie, że obrałem dobry trop? 023 shell http://img801.imageshack.us/i/023paliwoshell.jpg/ 013 shell http://img704.imageshack.us/f/013paliwoshell.jpg/
-
[B5 AJM] Prośba o pomoc w rozszyfrowaniu błędu
Może masa luźna lub nie przewodzi dobrze...
-
[B7 BRD] Chip tuning
I tak w kółko będzie jeździł na korektę, aż chłopaki nauczą się robić programy... :polew: Wybierz opcję zwrot kasy i jedź gdzie koledzy piszą - będziesz mógł podchodzić do auta od tyłu w białym fraku!! :>
-
[B6 AWX] Korekcje
Tak samo u mnie. Moim zdaniem wpływ na ostatni cylinder ma jego temperatura. Silnik umieszczony wzdłużnie, a ostatni cylinder nie jest chłodzony dodatkowo powietrzem, jak te pierwsze... Może jestem w błędzie, ale dużo znam takich samych przypadków, że 4 cylinder ma sporą korekcję na +, tylko że mnie akurat to drażni... Czy u ciebie występują jakieś wibracje, czy jakieś drgania po włączeniu klimy na tych korekcjach tak jak u mnie?
-
[B6 AWX] Korekcje
Miałem kiedyś przypadek z A3, że korekcje szalały. Sekcja tłoczącą zużyta. Wymiana pompy pomogła. Wracając do tematu, mam jeszcze pół zbiornika ropy, a czasu na podpinanie butelki wcale... Będę pisał, gdy zaleje z innego źródła. Póki co dzięki!!!
-
[B6 AWX] Korekcje
Korekcje były logowane po godzinnej jeździe w korku przez miasto, a róznice wynikają z tego, że trzymałem go chwilami na gazie, żeby zobaczyć czy się zmieniają i w którą stronę. Wartości "na gazie" są mniej więcej w połowie logów, tam gdzie są mniejsze różnice. Dawki tutaj się nie ustawia, jak było na VP, a mixolu raczej nie będę dolewał.
-
[B5 AHU] Luz na lewej flanszy skrzyni bieg.
Każdy przegub ma osłonę gumową - zsuwasz ją i zbijasz przegub. Musisz pokonać opór sprężystego zabezpieczenia, które siedzi na końcu osi. Przeguby są wymienne.
-
[B6 AWX] Korekcje
Korekcje sprawdziłem na klimie, bo jest większe obciążenie silnika, a korekcje powinny być moim zdaniem znacznie lepsze od tych które prezentuje moja jednostka. Pierwsze co zrobię to zaleje inną ON, jak zużyje tą Jak nie pomoże to podmienię miejscami pompki 2 z 4.
-
[B6 AWX] Korekcje
Tak, lałem już STP, a ropę biorę non stop z Orlenu...
-
[B6 AWX] Korekcje
Dzięki za pocieszającą wiadomość. Podkładki oczywiście - w Intercersie kosztują ok 40zł za kpl. na jedną pompkę - więc patrząc na korekcje przy włączonej klimie zamienić powinienem wtrysk 2 z 4?
-
[B5 AJM] Prośba o pomoc w rozszyfrowaniu błędu
sprawdź przewód przy alternatorze oraz ładowanie.
-
[B6 AWX] Korekcje
Proszę o ocenę i sposób usunięcia fatalnej korekcji w passacie AWX. Jak widać na włączonej klimie masakra, a w kabinie aż pojawia się jakiś dziwny rezonans... Czy zamiana pompek miejscami, jak to się robiło przy VP37 ma sens? Numer wtrysku odczytam zdejmując pokrywę rozrządu? Wymieniać jeden? http://img835.imageshack.us/f/013bezklimy.jpg http://img231.imageshack.us/f/023bezklimy.jpg http://img249.imageshack.us/f/013zklim.jpg
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów 1,9tdi AFN
Co do pompy to ja nie widzę problemu, ale kolega inaczej wnioskuje, więc również czekam na jego wypowiedź. Pisałem o filtrze powietrza, a nie paliwa. Z logów wynika, że na wyższych obrotach tnie ciut dawkę - mowa o przepływce. Co do przebiegu to różnie... W swojej A4 miałem serwis w niemczech z 320 000 km na szafie i korekcje jak cała reszta była miodzio. NAwet dymka nie puścił...
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów 1,9tdi AFN
Delikatnie przepływka niedomaga na wyższych obrotach. Można by ją przemyć lub w pierwszej kolejności wymienić filtr powietrza. Kolejną rzeczą to niskie doładowanie w zakresie 2200obr./min. Sprawdziwłbym wężyki podciśnienia, czy są szczelne i troche pogonił auto na wysokich obrotach... Może to wina lakko zapieczonych kierownic. Po 011BS widać małe opóźnienie w reakcji ciśnienia gdy przechodzi z OFF na ON.
-
[INNE] Proszę o analizę logów - vw sharan 115 hp
Mi tu wygląda na kiepskie sterowanie, ale może być tak jak pisze Spanky! Może być też dobre sterowanie, a wirnik suszarki natomiast obracać się będzie z dużym oporem lub coś zostało źle zregenerowane/namieszane w geometrii.
-
[INNE] Proszę o analizę logów - vw sharan 115 hp
Beznadziejne sterowanie turbiną - N75, kierownice, gruszka do sprawdzenia. 011BS - zbyt mała reakcja na zmiany położenia kierownic. Jak chcesz się pobawić to odepnij i zaślep wężyk od gruszki turbiny, ustaw kierownice na sztywno (zablokuj) aby turbina pompowała w dolnym zakresie obrotów ciśnienie i wówczas wykluczysz turbo, jeśli będzie dobrze.
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów 1,9tdi AFN
Wtrącę się do tematu, bo zaciekawiła mnie ocena 004BS. Kolego ciahciah, patrząc na logi autora nie wnioskuję, że przestawiacz się zacina... Czy wartość pocentowa między LATE a EARLY jest zbyt mała? Podajesz skrajne przypadki i masz rację, tylko trudno mi zauważyć błąd u autora.