Treść opublikowana przez banshee
-
[B5 AKN] Ustawienie kąta wtrysku
dlatego sugeruję sprawdzić VAGiem jak mój przedmówca, a nie mysleć tylko o kącie wtrysku.
-
[B5 AKN] Ustawienie kąta wtrysku
kolega nawet nie wie czy jest źle - wróżenie z fusów...
-
[B5 AJM] Proszę o analizę logów
Odnośnie kąta wtrysku - już zmieniam wypowiedź - dotyczyła innego tematu (miałem kilka okien otwartych w przeglądarce i różne auta...) bardzo przepraszam za nieporozumienie.
-
[B5 AKN] Ustawienie kąta wtrysku
widać, że kolega woli wydać kupę kasy na sprawdzenie rozrządu niż zainwestować 1XX w VAGa... Ciekawe czy mu się to opłaci!!! Chłopie!!! rusz głową!!! Ustawisz rozrząd i dalej będzie to samo i co wtedy? I wiesz co , daj najlepieju takiemu mechaniorowi co zrobi to tanio i bez VAGa!!!
-
[B5 AJM] Proszę o analizę logów
1. kąt wtrysku za wczesny 2. temperatura słaba (termostat) - powinno być około 89-90st.C - chyba, że przy robieniu logów samochód stał na zewnątrz na mrozie to wartość mogła spaść. 3. W 004 nie przestawia kąta dynamicznego powinno być około wartości zadanej 0,6ATDC, a nie 5,6 i gdzie jest LOG BS 004? 4. korekcje w 013 da się przełknąć, ale zamieniłbym wtryski miejscami 2 z 4 i wybrał najlepszą opcję jaka wyszła czyszcząc przy okazji końcówki szczotką miedzianą. to tyle co widać z twoich logów Bez dynamicznych nie sprawdzisz przepływki i turbo i całej reszty. Jak chcesz to podaj jeszcze jaką wartość masz w 015 na postoju to powiem ile pali ci auto
-
[B6 AVF] Proszę o opinie na temat korekcji
a ja mówię, że to niewiele pomoże... czyszczenie przez STP czy podobne środki zaowocuje zmniejszeniem wartości o śladowe wartości. Samo przeczyszczenie wtrysków (czyli rozebranie i wymycie) da spadek o jakieś 0,2-0,3 nic więcej. Trochę się z tym bawiłem i wiem co mówie
-
[B6 ALT] Przestawienie wałka rozrządu
ja bym sprawdził ustawienie rozrządu...
-
[B5 AFN] moja myszka na 16" 1996/97r *naprawde ładna* [!] 1 mod! [!]
Kolego, podałeś linka do modułów LED (3diody). Ja montowałem właśnie takie moduły BIAŁE nad pedałami i nad wycieraczką pasażera z przodu. Podłączyłem je pod kostkę, przez którą płynie prąd od światełka w podsufitówce i jak otwieram drzwi to się zapalały. Te moduły dają dużo światła i osobiście polecam, a montaż bardzo łatwy (mają taśmę 3M) Pozdrawiam
-
[B5 AFN] moja myszka na 16" 1996/97r *naprawde ładna* [!] 1 mod! [!]
A w 90 co? Nie ma gwizdu turbo? To chyba jeździłeś trupami. W mojej 90-tce gwiżdże od 1800 wg zegara i słychać do około 3500, a przy 3200 otwiera się chyba coś, bo jest jeszcze bardziej słyszalny. Ten dźwięk jest cudowny!!!!!!!!!! A nie masz w lampach halogenów? Ja mam boscha i mam w nich halogeny.
-
[B5 AFN] Problem z pompą wtryskową - kapie z niej ropa
OK, tutaj macie mase fotek, krok po kroku jak zbudowana jest pompeczka - pompa od starych TD, ale bebechy te same prócz nastawnika. http://www.vwdiesel.net/phpBB/viewtopic.php?t=1573 Wyciek spod nastawnika to żaden problem, bo sam go wyciągałem kiedyś do czyszczenia na zamontowanej pompie, jednak jak pokazujesz masz też wyciek spod sekcji wysokiego ciśnienia i tu bez wyciągania pompy nie da rady nic zrobić, bo posypią się graty... Ja miałem wyciek z centralnej śruby (korka) z sekcji wys.ciśnienia zupełnie od tyłu, gdzie wychodzą przewody paliwowe - ciężko było to zauważyć, bo krople leciały gdzieś dołem, dopiero jak się przyjrzałem widać było bąbelki i minimalny wyciek, który owocował wielką plamą gnoju w garażu o dziwo tylko na zimnym silniku - o-ring twardy i ściśnięty jak skała... Teraz czuć, że auto równiej pracuje i trochę ciszej, ma również lepszego kopa na wyższych obrotach, a spalanie jest znacznie mniejsze przy równej prędkości... Jakby co to mogę komuś pomóc z okolic Bydgoszczy przy tdi'kach:>
-
[B5 AFN] Problem z pompą wtryskową - kapie z niej ropa
Koledzy, nie chcę zakładać nowego tematu, ale problem jest poważny - wiadomo święta nikt nie pracuje!!! POMOCY!!! Mianowicie, cieknie mi paliwo z tej dużej centralnej śruby na pompie wtyrskowej w części wysokociśnieniowej. Kiedyś zaopatrzyłem się w kpl.uszczelek do pompy, więc pytam: Jeżeli wykręcę ten korek czy coś wypadnie???? Znalazłem na necie krok po kroku jak koleś składa pompę, ale niestety tego korka nie wykręcał Domyślam się, że wchodzi tam głębiej od drugiej strony trzpień (tłoczek). Pomóżcie.... OK, juz naprawione wyciek usuniety - wymina o-ringu na nowy pomogla akurat pech chcial, ze w swieta... pozdrawiam!!!
-
[B5 AKN] Brak mocy powyżej 3500 obrotów
no to masz pecha kolego... W naszych VP-37 jak juz ciśnienie słabnie to wystarczy mała korekta ustawienia zaworu na pompie i zapier...la jak szatan :> Właśnie dzisiaj się za to zabieram - nie to że mi pompka siada, ale jestem ciekawy o ile polepszy się jazda na wyższych obrotach Dla wtajemniczonych chcę zmienić położenie zaworu o jakieś 0,3 mm na początek
-
[B5 1Z] Proszę o analizę logów
reszta OK, tylko furka trochę niedogrzana. Korekcje super, dawka bardzo dobra, tylko ciągle ten regulator dynamicznego kąta Albo pękła sprężynka albo coś się zj**... A może to czujnik na pompie - trudno powiedzieć.
-
[B5 1Z] Proszę o analizę logów
przecież kolega roman0012 wrzucił BS004 statyczny, brak tylko dynamicznego.
-
[B5 1Z] Proszę o analizę logów
A gdzie dynamiczne i statyczne normalne? Widzę, że pompa wogóle nie przestawia dynamicznego kąta wtrysku.
-
[ALL B5] Odnowienie obudów lusterek zewnętrznych
lakier to lakier, a nie pasta czy wosk lampy to lampy, a nie lampy + pasta czy wosk nieoryginalne czarne błoto na lusterkach to też nie ori.., więc się nie czepiaj z resztą mi to lotto, co tam robicie - napisałem to co myślę i podałem najlepszy i niedrogi sposób renowacji lusterek. ...a wiadomo zawsze znajdzie się McGyver co i plasterkiem zaklei zderzak i pomaluje plakatówką. message end
-
[ALL B5] Odnowienie obudów lusterek zewnętrznych
z własnego doświadczenia wiem, że lakier w spray'u nie jest tak trwady jak pod pistolet, poza tym nie posiada dobrego utwardzacza, tylko wysycha poprzez odparowanie. Lakier jest miękki, a do matu bardziej przyklejają się osady atmosferyczne. Jeżeli ktoś chce sprawdzić to proponuję pomalować 2 elementy; jeden sprayem, a drugi pistoletem chociażby akrylem z utwardzaczem. Po tygodniu spolerować to maszynowo i wówczas zobaczycie, że spray zdarliście z elementu pozdro!
-
[ALL B5] Odnowienie obudów lusterek zewnętrznych
Panowie, ja bym radził, aby nie pisać już takich rzeczy - kojarzy mi się to z wiejskim tuningiem Rometa, gdzie jako sportowy tłumik wkłada się puszkę po spray'u. Audi to WIELKA marka i jak by nie patrzeć do każdej pierdułki warto podejść profesjonalnie i tak w tym przypadku jedyną rzeczą jaką bym zrobił to polakierowanie lusterek profesjonalnie - koszt około 70zł/szt Nie piszmy proszę o pseudo upiększaniu, bo to smiesznie brzmi pod marką
-
[ALL B5] Odnowienie obudów lusterek zewnętrznych
no proszę... A mi właśnie dzisiaj jeden na czołówkę wyleciał i mam do wymiany obudowę lewego lustra. Może ma ktoś na sprzedaż???? Jeszcze gościu zaczął uciekać (focusem), nie macie pojęcia jak się wkurwiłem - zapłacił do rączki 4 stówki
-
[B5 AHU] Adaptacja parametrów 001 i 003. zyski/straty?
kanał 001 na włączonej stacyjce "ON", bo gdy już odpalisz to jest już wartość około 1,35V wiadomo.
-
[B5 AHU] Adaptacja parametrów 001 i 003. zyski/straty?
To się pobawiłem... Zmieniłem napięcie z 0,68V na 0,78V, ale później po odpaleniu wzrosła dawka, więc po puknięciu w nastawnik ustawiłem na 3,5, MAF dałem na 320. Zuważone zmiany: - trochę lepsze przyśpieszenie na niższych obrotach - Spalanie na postuju w bloku 015 waha się 0-0.39 (wcześniej 0,7..) - w czasie jazdy przy 90km/h IV bieg spalanie wynosi 2,7l/h (wcześniej 4,6) Trochę już przejechałem na tych ustawieniach i wyszło mniejsze spalanie /100km redukcja o jakieś 0,7l :> Może jest ktoś kto podważy moje wyniki?
-
[B5 AHU] Rodzaje wtrysków - jaka wtyczka w sterującym?
Mam krótkie pytanko: Czy występują w silnikach 1,9 tdi wtryski sterujące z inną niż prostokątną wtyczką? Jeśli tak to w jakich silnikach i czy można ją zamienić na prostokątną? (przelutować) Aha, czy też mają 2 kabelki? Pytanie dosyć pilne, bo do wtorku muszę wiedzieć Podziękował :>
-
[B5 AHU] Przyspieszone zużycie paska wieloklinowego
to spoko, w miarę rozsądna cena
-
[B5 AHU] Adaptacja parametrów 001 i 003. zyski/straty?
To było Ad.1? A to Ad.2? A czym warto z tych dwóch rzeczy się pobawić i pokręcić? W jakim przypadku spalanie będzie większe, a w jakim mniejsze? Równoznacznie spalanie zwiększy się z niewielkim przybyciem mocy, czy odwrtonie? może jest jakaś metoda na głoda i zejść do 3l gnoju/100km
-
[B5 AHU] Adaptacja parametrów 001 i 003. zyski/straty?
nie drocz się tylko zapodaj linka, bo siedzę tu i szukam od kilku godzin