Treść opublikowana przez banshee
-
[B5 AHU] Adaptacja parametrów 001 i 003. zyski/straty?
wiem, że było, ale było napisane jak ustawić, a nie co mozna zyskać/stracić przez zmianę
-
[B5 AHU] Adaptacja parametrów 001 i 003. zyski/straty?
Witam. Zawsze interesowało mnie dłubanie przy aucie i poprawienie czegoś na +, tak więc... Silniczek AHU 90kM, VP-37 - standard Tym razem zastanawiam się nad kilkoma wartościami regulacyjnymi, które można zmienić samemu, ale czy przełoży się to na cokolwiek odczuwalnego podczas jazdy/pracy silnika? Aktualnie wtryski od AFN bez programu. 1.Co spowoduje zmiana wartości napięcia na nastawniku pompy? - obecnie 1,5 V - zmiana ku 1,7 V 2.Blok 003 "MAF" - obecnie 270 mg/R - zmiana ku 340 mg/R Pytanka dodatkowe: 3.Spotkałem się na forum, że można zmienić dawkę startową. NIestey u mnie po zalogowaniu w VAGu i zmianie liczby na inną nie powoduje żadnych zmian pomimo, że VAG uznaje je za realne do zapisania (SAVE). 4.W bloku 004BS nie pojawia się LATE i EARLY. Czy to normalne w AHU?
-
[B5 1Z] Czy to uszkodzona pompa paliwa ?
Zrób 004 dynamicznie, bo na moje oko to z oo4 statycznego wynika, że pompa nie ustawia statycznego kąta wtrysku poprawnie. Nidgy nie widziałem -8 jednostek BTC na statyczneym logu. Ten log wskazuje, że przestawiacz kąta wtrysku nie domaga.
-
[B5 AHU] Przyspieszone zużycie paska wieloklinowego
Ja zapłaciłem 360zł za orginalny :audi:VW, też po zniżkach, bo normalnie 480zł. Wymieniałem po zdemontowaniu przodu auta. godzina więcej roboty, ale później dużo mniej piep...nia. Daj znać, czy u ciebie ściągali pas przedni!!
-
[B5 1Z] Proszę o analizę logów
nastawnik pompy do czyszczenia - przez to mogą falować obroty
-
[B5 AFN] Dziwne drgania nadwozia
możesz pobawić się dawką paliwa (zmniejszyć ja), albo dać więcej lub mniej powietrza na VAGu. Co do przyczyny tych drgań w AHU to podejrzewam tylko tarcz sprzęgła lub plecionkę wydechu.
-
[B5 1.9TDI 90KM]sprzęgło szarpie na zimno przy ruszaniu
niekoniecznie sprzęgło. Na zimnym silniku u mnie też jest troszkę głośniej przez kilka sekund jak puszczę pedał, ale po kilku sekundach jest spokój. co tu mówić... niunia ma już trochę nalatane. Ale szarpanie nie powinno występować. Na 1 stronie podałem 3 przyczyny, które przyszły mi do głowy...
-
[B5 1.9TDI 90KM]sprzęgło szarpie na zimno przy ruszaniu
A co z tarczą? Nie wymieniałeś? [br]Dopisany: 15 Listopad 2008, 08:14_________________________________________________ Wcale nie chodzi o datę tylko o numer seryjny silnika. Powyżej numeru 200 000 macie dwumas. Przerabiałem już to , więc info jest pewne.
-
[B5 1Z] Wymiana taśmy poduszki powietrznej A4 95r. - fotostory
bardzo fajny artykuł, akurat wymieniam kiere :> podziękowania
-
[B5 ANB] Czy da się włożyć zaślepkę do kierownicy z liftu do tej przed liftem ?
moje pytanie: Wymiana kiery z tej starej (lewa) na którąś z tych nowszych (prawa) pociąga za sobą jeszcze jakąś wymianę czegoś? Chodzi mi o to co musi wchodzić w skład całego kompletu i czy pasuje na wieloklinie?
-
[B5 AFN] Okresowe drganie silnika na wolnych obrotach na ciepłym
A kiedy wymieniałeś filtr paliwa? Na spodzie filtra jest zaworek, odkręć go i spóść trochę ropy ze zgromadzonymi zanieczyszczeniami.
-
[B5 AFN] Metaliczne tykanie po odpalniu silnika
Najważniejsze jest, aby znaleźć i usunąć przyczynę usterki, a nie tylko sam skutek. Myslę, że wówczas każdy mechanik musiałby więcej czasu poświęcić na dokładną diagnoze, co oczywiście wpłynęłoby na ilość naprawionych aut, a w efekcie mniejsze dochody zakładu. Mało jest takich co robią na jakość, a nie na ilość, więc ja zawsze naprawiam auto osobiście. Wolę kupić nawet potrzebny mi specjalny klucz niż dawać do mechaniora, który czasem nie wymieni nawet zepsutej rzeczy, ba nawet podmieni ci coś w aucie. OT. Pewnego razu po wymianie sprzęgła pojawiły się dziwne drgania w zakresie 2000 obr./min. Na początku nie podejrzewałem tego "zestawu", a każdy mechanik mówił: zaostaw nam auto, pewnie poduszki pod silnikiem, przy okazji pewnie coś z wydechem (do wymiany), inny mówił pompa wtryskowa. Koledzy, pozbyłbym się chyba z 2 tys. na te części i efekt byłby ten sam. Zabrałem się za ponowne rozłożenie sprzęgła i okazało się, żę w nowej tarczy pękła sprężyna Pozdrawiam!!!
-
[B5 AFN] Metaliczne tykanie po odpalniu silnika
Samoregulatory, a fachowo popychacze hydrauliczne (czasem też nazywają je szklankami). Jedno i to samo. :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Metaliczne tykanie po odpalniu silnika
Zmień mechanika - no chyba, że odciął ci 2 garki W 4 cylindrowej rzędówce 1,9tdi masz kolego 8 zaworów, więc jak nie patrzeć wychodzi 8 popychaczy a nie 4. koszt około 200zł za kpl. INA - Intercars
-
[B5 AFN] Metaliczne tykanie po odpalniu silnika
Czytaj kolego od początku temat, bo na pierwszej stronie napisałem to co ty tylko bardziej precyzyjnie.
-
[B5 AFN] Okresowe drganie silnika na wolnych obrotach na ciepłym
Jak chcesz to wpadnij do Bydgoszczy to zrobimy logi Jednak miałbyś spory kawałek... poszukaj kogoś z Poznania na forum
-
[B5 AFN] Okresowe drganie silnika na wolnych obrotach na ciepłym
nastawnik objawiałby się również szarpaniem auta podczas jazdy przy lekkim przyśpieszaniu. Pamiętam, że jest jakiś test na nastawnik - wypina się wtyczkę od prędkościomierza ze skrzyni biegów i jazda na ulicę. Tylko nie wiem już czy szarpanie po odłączeniu ma zniknąć czy się pojawić. Poszukaj na forum. Korekcje to sprawdzisz tylko VAGiem i tutaj nie ma co gdybać, bo każdy mechanik powie ci coś innego i włożysz w auto kupę kasy, a okaże się że to była drobnostka za XX złotych, albo czyszczenie jakiegoś podzespołu... Ja miałem korekcje chu...we a silnik nie drżał tylko po prostu był głośniejszy. A skąd wiesz, że statyczny kąt wtrysku masz poprawny? Musiałbyś podpiąć VAGa, żeby to sprawdzić przecież!!!
-
[B5 1Z] Pompa wody, wyciek plynu chlodzacego..
w normie, zależy oczywiście jaką włożyli pompeczkę
-
[B5 AFN] Metaliczne tykanie po odpalniu silnika
2-3 km to już kwalifikują się do bezwzględnej wymiany. My tutaj mówimy o kilku sekundach po dopaleniu - około 2-3 sekundy, a ty tutaj mówisz o 3 kilometrach? Szkoda mi byłoby furki, a i wrażliwy jestem na niepotrzebne odgłosy :naughty:
-
[B5 AFN] Okresowe drganie silnika na wolnych obrotach na ciepłym
Przecież jak chociażby odkręcisz delikatnie jedną rurkę na wtrysku na pracującym silniku to silnik strasznie nierównomiernie pracuje, a wręcz skacze i się trzęsie, a praca jego jest przerywana. Myślę, że to zbyt mocne porównanie...ale niech się wypowie autor tematu. Obstawiam jakiś błąd w rozrządzie (może jakimś cudem nie jest stały kąt wtrysku...)
-
[B5 1Z] Pompa wody, wyciek plynu chlodzacego..
daj znać później skąd był wyciek
-
[B5 AFN] Metaliczne tykanie po odpalniu silnika
Ja też wymieniałem z tą myślą, bo nalatane już moja niunia ma 315 000km i myśle sobie - jak klepią zaraz po odpaleniu to czas na nie. U mnie występowały jeszcze po rozgrzaniu takie metaliczne odgłosy lekkosłyszalne i właśnie też pod obciążeniem, ale to nie było klepanie. Po wymianie wszystko wróciło do normy z wyjątkiem kilkusekundowego klepania przy rozruchu na zimnym. Myślę, że jedyną metodą jest zalanie innym olejem, bo wcześniej wlałdem Castrola i nawet stare nie stukały, a teraz wlałem Motula i klepią. NIestety mam jeszcze sporo do przejechania do następnej wymiany oleju pozdrawiam
-
[B5 AFN] Jak mam naciągnać pasek wielorowkowy ?
to spróbuj przycisnąć na pracującym silniku najlepiej jakimś trzonkiem, albo prętem napinacz, żeby tak nie skakał. Jeżeli to napinacz hałasuje to po dociśnięciu przestanie i masz sprawę jasną. Żadne koło nie powinno bić, ale u mnie niby żadne nie bije a napinacz też delikatie skacze. Wymieniłem pasek i oryginalny napinacz i to samo. POzostałe koła sprawdzone i też nie biją. Może te rowki pod pasek są już wytarte czy coś takiego. Ch.. wie. W każdym razie zostawiłem to.
-
[B5 AFN]ustawianie rozrzadu
nie znam przypadku z kreską i na dodatek w automacie. Jeżeli tylko pompa nie gra wg twoejej kreski to skorygowałbym tylko znaki na pompie i spróbował odpalić. Oczywiście póżniej koniecznie po odpaleniu VAG.
-
[B5 1Z] Pompa wody, wyciek plynu chlodzacego..
5 km od zimnego silnika to niewiele, jednak bym nie ryzykował. Jak chcesz już tak jechać to wlej płyn, albo (teraz będzie druciarsko) zalej wodą i wtedy dojedź do mechanika. I tak trzeba później nalać nowy płyn.