Treść opublikowana przez Bart-S
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Trzeba rozgraniczyć dwie rzeczy - rodzaj zawieszenia oraz klasa wagowa (np. zakres 10 do zawieszenia 1BA oraz 1BE ma różne wartości w kg). Odpowiadając jednak na Twoje pytanie - to nie to samo. Silnik V6 (2.7TDI) jest cięższy od 4-cylindrowego 2.0TDI o jakieś 100kg (zatem rozbieżność w zakresie mas między tymi dwoma jednostkami będzie spora). Najlepiej będzie jeśli poszukasz na forum 2.0TDI z fabrycznym zawieszeniem 1BE i sprawdzisz jego kategorie wagowe (uwaga - wyposażenie, rodzaj nadwozia oraz skrzyni biegów - wszystko co wpływa na masę ma znaczenie, dlatego trzeba szukać egzemplarza "lustrzanego" z podobnym wyposażeniem). Po tych kategoriach sprawdzisz numery sprężyn i takie możesz wrzucać do siebie.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Tja, ale weź poprawkę na to, że Frosty ma benzyniaka... Frosty tak, ale H4mm3R już nie , na bank zachowanie benzyny może być odmienne niż klekota.... ale AVF i BLB powinno zachowywać się chyba podobnie ? popraw mnie bart jeśli się mylę ... a 2000rpm w multi tdi to chyba sporo nawet jak na zimny olej ? no chyba że jest -30C Na zimnym to normalne zachowanie - u mnie też jak nie pobawię się delikatnie gazem to leci przy niskich temperaturach na 2k. Troszkę go posmyram (nie wciskam jednostajnie) i DRP łapie o co mi chodzi zmieniając bieg. U mnie i Hammera jest inna skrzynka zaworów niż u Ciebie - bardzo prawdopodobne, że to ma znaczenie (soft mamy na tym samym poziomie).
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Tja, ale weź poprawkę na to, że Frosty ma benzyniaka...
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
Poprawiłem tutorial malika (myślę, że nie będzie miał nic przeciwko ) - dodałem listę dostępnych modułów BT na końcu zwiniętej części pierwszego posta. Navi 8E0 035 192 C : 0319257 Tel 8P0 862 335 D : 0001822 ..moduł jest skodowany na basic czyli bez obsługi z poziomu rns-a itd. a że ciągnie kontakty na fisa to fart Adaś , Artur dajcie swoim fonom powrót do ustawień fabrycznych może cuś zajarzy :gwizdanie: Z tego co pamiętam to u Artura nie odpalałem wersji Comfort więc całkiem możliwe, że to załatwi sprawę (jego kodowanie będzie za 30 minut).[br]Dopisany: 16 Styczeń 2012, 20:08_________________________________________________Jeśli dobrze pamiętam to... RNS-E: 0301713 BT: 0000522 Artur - zmień kodowanie BT na 0010522.
-
Zegar radiowy w Audi A4 B6
No to już wiesz dlaczego
-
Zegar radiowy w Audi A4 B6
Auto miałeś zaparkowane pod chmurką czy w jakimś garażu?
-
B6 DIVISION
..albo http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=155032.0 ..zapytaj kolege widziałem że miał jeszcze http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?action=profile;u=50743 Czujnik z tego co pamiętam, nowy to ponad 400zł. Dlatego alternatywa podsunięta przez Dominika jest jak najbardziej OK.
-
B6 DIVISION
Dave - będzie zwarcie do masy czujnika autopoziomu (tego z przodu). Kasuj i jeździj - jak nie przestanie świrować - sensor do wymiany.
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
Artur - sprawdź i podaj kodowania modułów BT i RNS-E.
-
B6 DIVISION
Fakt - analogu nie ma już sensu zakładać. Kolejny temat do rozkminki
-
B6 DIVISION
..potrzebujesz np. takiego ustrojstwa http://allegro.pl/audi-multimedia-adapter-do-nawigacji-rns-e-i2049117857.html jak będziesz kupował to zapytaj o możliwość sterowania z navi (kilka modeli dvd) , potem powiem Ci jak to ustrojstwo spętać do kupy Cena kiepska Ile chcą za odpowiednik tego w naviku? To już lepiej dołożyć ten cholerny tuner i oprócz obsługi DVD masz też telewizję - cena wszystkich gratów taka jak za sam adapter, tylko grzebania więcej.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
No to dalej - dogadajmy się jakoś Pepiny też jadą
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Myślę, że pojedziemy - chociaż sprawy zdrowotne na pewno będą miały wpływ na ostateczną decyzję... Madas - popierdzieliłem akordy dlatego nie mogliśmy się dogadać. Chodziło o G6 (nie wiem na czym gra ten koleś ale struny basowe brzmią świetnie):
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Dziękować! Dziś było technicznie i trochę gitarowo
-
[B6 AWX] Work in progress...
Z uwagi na to, że numery które podałem są od A8 - szukaj kompletu razem z poduchą (zapomnij o samej obręczy). I ze spokojem - jak będzie to będzie :> Z czym tam sobie nie możesz poradzić z BT? Chodzi o symbiana?
-
[B6 AGB] Pierwsze w Polsce B6 2.7L V6 biturbo S-line 486PS 590NM [str. 232]
Tak jak napisałem - kod koloru stosowany przez audi nic Ci nie daje (jeśli chodzi o lakier nadwozia to jeszcze można coś wskórać ale 8AU, które podał tu Mariusz nic Ci nie da - to już bardziej jak powiesz, że to "Titanium"). Michu - numer felg jest od A6, a te nie miały wariantu "Titanium" (były 2 wersje, obie srebrne). Zatem mój lakiernik mógł mieć rację - zostały przemalowane, więc nie wiemy czy ten grafit to ten grafit Jeśli chodzi o rodzaj lakieru - mat...
-
[B6 AWX] Work in progress...
1VB to beżowo szary.
-
Zegar radiowy w Audi A4 B6
Podłącz się na krótko nową wiązką między modułem a zegarami. Sprawdziłeś zasilanie i sygnałowy przed decyzją o zakupie?
-
[B6 AWX] Work in progress...
OK - 3 ramienne, MF, pikowane z A8 w kolorze Twojej deski rozdzielczej... - 4E0 419 091 BQ 1VB - 4F0 419 091 AP 1VB - 4F0 419 091 H 1VB - 4F0 419 091 DF 1VB ...ostatnich 3 znaków (1VB) może nie być na naklejce tak jak u Ciebie - w takim wypadku trzeba uważać aby nie pomylić odcienia.
-
[B6 AGB] Pierwsze w Polsce B6 2.7L V6 biturbo S-line 486PS 590NM [str. 232]
Paweł - Fly już dawno nie ma felg ze wzorkiem RS (kupiłem je ponad 2 lata temu). Mógłbym dobrać Ci farbę gdyby nie fakt, że przemalowałem te fele na kolor srebrny Swoją drogą - Audi odnośnie detali takich jak elementy wnętrza czy felgi, stosuje własne oznaczenia (przy ich pomocy nie dobierzesz odcienia u lakiernika). Gdy malowałem w/w felgi, podjechałem sobie do najbliższego serwisu - w łapach miałem paletę barw pożyczoną z lakierni i dzięki temu mogłem dobrać lakier "live" (akurat pod ASO stała sobie B8 z kołami o odpowiednim wzorze).
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
:good: :good:
-
B6 DIVISION
Uwierz mi, ze je sprzeda nawet po podwyzce Niby dlaczego ? Sam sprzedawałeś podobne za 3,5 tyś więc 5,5 tyś to spora przesada. Czester - nie zgadzam się z Tobą. To, że Wojtek sprzedawał w takiej cenie to jego sprawa... ponad 3tyś to średnia cena za porządny zestaw S line. Recaro jest rzadkością (a tym bardziej w takim stanie) więc wyższa cena jest jak najbardziej uzasadniona. 4,5-5,5k to i tak tanio w porównaniu z ebay-em gdzie za taki zestaw musisz położyć niemcowi 10tyś... Ja swoje przywiozłem z DE dwa lata temu za 1300EUR i jak na tamten czas była to mega okazja (na pozostałych aukcjach nic nie schodziło poniżej 2300EUR a czaiłem się przez 1,5 roku).
-
[B6 AWX] Work in progress...
szukamy koniecznie 3-ramiennej...grzanie fajna sprawa ale 4-ramienne mi się nie widzą :gwizdanie: OK - w takim razie potrzebuję jeszcze dla pewności pełny numer kiery (ściągaj poduszkę). Biorąc pod uwagę kolor wnętrza - powinna być końcówka 1VB ale upewnijmy się.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Odczytaj błędy w module centralnej elektryki...
-
Montaż i działanie Webasto w silnikach 1.9 TDI i 2.0 TDI A4 B6 i B7
Problem w tym ze mam wzmacniacz z wyjsciem na TV a znaleźć wzmacniacz co ma TV i webasto graniczy z cudem:( Tak jeżeli chodzi o wzmacniacz antenowy pod TV i webasto ( ten po lewej stronie w bagazniku ) to ciezko go znalezc a wręcz graniczy z cudem Ja do B6 szukam juz drugi rok Mozesz zrobić tak jak napisałeś czyli dołozyć antenkę na dach i podciągnąć do niej kabel z sterownika pilota . Będzie to estetyczniej wyglądać Panowie - piszcie do kolegi krystian821. Ma do sprzedania wzmak antenowy pod webasto i TV.