Treść opublikowana przez Bart-S
-
[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
Andy, przestań tu o kierunkowskazach i napisz co było :>
-
[B6 AVF] Tylny most Quattro
Podaj oznaczenie skrzyni (w Q masz 2 kody).
-
Roleta elektryczna sedan
Kolego - przeczytałeś ten wątek od początku?
-
Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek
Prędzej czy później bezpiecznik na pewno klęknie... Wiązka będzie gotowa - razem z wtyczkami. Całość przepinasz plug'n'play - lepsze to niż przewalanie wszystkich kabli. Sterownik memo i tak musisz kupić (chociaż 300zł za driver to żadna rewelacja - z drugiej strony to towar deficytowy).
-
Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek
Jak miałeś tylko lędźwia w elektryce to bezpiecznik elektryki foteli ma tylko 10A. Teraz masz kilka silniczków i dlatego siada... Bezpiecznik S45 masz pod MCE, na środku (czerwony). Zapakuj tam 30A i będzie spokój.
-
A4 B8 LIFT 2014 QUATTRO S LINE EXTERIEUR CARBON MMI 3G+ SIM AKEBONO 370/330 mm 20" KW
..a w tle jak zwykle "Kemikalz"
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Dzięki - zadzwonię w poniedziałek
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
to Adas znowu przestanie golić nogi :polew: [br]Dopisany: 09 Lipiec 2011, 14:52_________________________________________________i co z tym jutrzejszym spotem łotrzaki? Mnie nie będzie - jednak do pracy
-
Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek
Maciek - najlepiej będzie jak dorwiesz na allegro gotową wiązke fotela pod memo i po prostu ją przełożysz...
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Jak chcesz to zrobić? Cięcie na słupkach? Bo chyba inaczej nie da się tego zrobić? Cięcie słupków nie wchodzi w grę. Wymieniony zostanie sam wkład dachu (a ten opiera się na wzmocnieniu). Sztywność nadwozia nie ucierpi - jak przyjdzie do rezania, wszystko dokładnie opiszę Grzesiu - jak towar dojedzie, sprawdzę czego brakuje i na bank się do Ciebie zgłoszę [br]Dopisany: 08 Lipiec 2011, 14:30_________________________________________________Dzwoniłem dziś do "magika od reflektorów" - nie ma go w PL. Wraca 15 lipca, wtedy mamy się zdzwonić i dogadać co do terminu.
-
Avant quattro, S-line, skóry, Remap, RS4 19" zderzak na 2 kominy. SPRZEDANY!!!
Zupełnie inne auto :oklaski: Fakt, drogom UK zawdzięczasz m.in. to, że za rok nie będziesz marzył o tym aby się ich pozbyć
-
[B6 AVF] Tylny most Quattro
Brak informacji na temat konieczności wymiany oleju tylnym dyferencjale (ponoć wystarczy tylko sprawdzać poziom - jest prawidłowy gdy fluidu jest "pod korek"). Jeśli jednak zdecydujesz się na wymianę - wchodzi tam niecały litr (900ml) oleju przekładniowego G 052 145 S (pojemnik 1L).
-
B6 DIVISION
Zamek jest OK - to na bank wiązka. Szukajcie w kablach...
-
[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
Jedynie w celach poznawczo-testowych - to kurcze musi być wina MCE...
-
B6 DIVISION
Tak - z pilota dostaje go zdalnie. Z przełącznika po CAN. Zobacz jakie błędy zapisały się w MK.
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Fakt. Na początku napaliłem się na światła z B8 ale po przemyśleniu - zostanę jednak przy ori (regenracja odbłyśników i nowe palniki). Do tego jeszcze ogarnięcie uszczelnienia tego lewego reflektora i narazie wystarczy. Inne rzeczy teraz mam na głowie - zawieszenie przód no i pierwsze przymiarki pod wymianę dachu
-
[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
Rzeczywiście wygląda na padnięty MCE... Andy jeśli znajdziesz chwilę czasu - pobaw się tak jak to sobie wstępnie założyłeś czyli, po kolei wkładaj po pinie i zobacz który powoduje te cyrki. Jak podasz mi pin, obejrzę dany obwód i sprawdzimy czy coś jeszcze może na niego tak działać. ...a może znajdzie się ktoś kto pożyczyłby MCE HIGH z B7 na podmiankę - szybki swap i wyjdzie co jest grane.
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Palniki z ASO czy macie już jakiś dobry zamiennik?
-
[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
Gdy najpierw włączę zapłon a dopiero później przy pracującym silniku wcisnę kostkę C to nie mam tego dziwnego zachowania FIS i błędów. Silnik normalnie pracuje. Ale po wyciągnięciu kluczyka silnik nie gaśnie. A gdy zdusi się go wysokim biegiem to nadal działa podświetlenie zegarów i zaczynają się te dziwne błędy. Sytuację normuje wyciągnięcie wtyczki C. Póki co wszystko pasuje - sprawdź miernikiem czy masz przejście między C/7 i C/8 (lub czymś innym przylegającym (6, 22 lub 24). No właśnie nie - bo jak wyjaśnisz, że na MCEB6 wszystko działało a teraz nie? Przecież po swapie funkcje większości pinów nie uległy zmianie...
-
[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
Jeśli przekaźnik będzie OK to teorię mam taką... Coś zwiera do pinu C/7. Być może jest przebicie z C/8 czyli zasilania przycisku światła awaryjnego (12V z MCE, niezależne od stacyjki). W takim przypadku na C/7 masz napięcie, które MCE zinterpretuje jako zapłon... Teraz jak to podpiąć do "nie wyłączenia się silnika" i normalnego zasilania pozostałych modułów mimo ustawienia zapłonu na "0"... Przez zwarcie C/7 i C/8 do stacyjki leci 12V (z C/7) - wyjścia zasilania dla poszczególnych modułów w stacyjce będą najprawdopodobniej fabrycznie zmostkowane (wspólne dla kluczyka w pozycji "2"). Zatem pozostałe moduły także otrzymują zasilanie... Tłumaczyłoby to brak zdjęcia zasilania przy ustawieniu kluczyka w pozycji "0". Zasilanie na C/8 przewidziane jest tylko dla włącznika świateł awaryjnych - jest za niskie dla wszystkich sterowników. To z kolei tłumaczy dyskotekę na zegarach, które zachowują się podobnie jak przy rozładowanym aku. Z filmików wynika, że "jaja z FIS" zaczynają się dziać gdy podłączysz kostkę C (zapłon na "0"). A spróbuj najpierw włączyć zapłon i dopiero wtedy podłączyć C - jest to samo?
-
[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
Andy - aby wykluczyć przekaźniki wyciągnij "370" i sprawdź czy teraz normalnie gasi auto. Sprawdź też - gdy wszystko jest podpięte - które światła nie działają. Kolejna teoria to zasilanie tam gdzie go nie powinno być... Pin 7 @ C to sygnał dla MCE, że jest zapłon. Po ustawieniu stacyjki w pozycji 0 na tym pinie powinno być 0V. Obejrzyj wtyczkę C - podczas demontażu pinów mogłeś uszkodzić gniazdo. Zobacz czy między sąsiadującymi pinami nie ma zwarcia (szczególnie na pinie 7).
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Ciekawe czy gdybym podjechał to po wcześniejszym ustaleniu terminu pyknąłby mi to na miejscu Jutro dryndnę
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Ile trwała ta operacja (wysyłka) i jakie koszty? ...teraz patrzę - Turew, to blisko mnie
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Kurcze, nie wiem czy chcę aż tak ingerować w reflektor. Może jednak spróbuję z regenracją i palnikami? Polecicie jakiś konkretny warsztat gdzie można je wysłać?
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
od razu bys musial na nocleg :doh1: Ależ bardzo chętnie - mógłbym odwiedzić mamę w BB (no i przy okazji wujka Siemiana ). Teraz na poważnie - Mariusz, chętnie przyjadę jeśli się podejmiesz. Tak musiałbym wiele rzeczy rozkminiać sam a we dwójkę pójdzie nam raźniej i pewnie jeszcze przy tym pęknie flaszka lub dwie Dużo rzeczy robiłem sam ale reflektorów jakoś się boję Kolego miczek.mk - zacznę od podziękwań za ciepłe słowa Co do Twojego pytania - m.in. z tą myślą (uruchomienie DRL w B6 na fabrycznych Bixach) powstał wątek o MCE... http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=157734.0 Nie trwało długo zanim znalazły się chętne osoby na swap MCE z B7 do B6. I tak dzięki koledze Tomkowi (KFX) projekt wszedł w życie - jest tam jeszcze parę rzeczy do dogrania ale generalnie cały mod daje radę. Przebrnąłeś przez mój wątek więc te dodatkowe 40-kilka strona nie będzie dla Ciebie problemem http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=200069.0