Treść opublikowana przez Lolek
-
Delikatne szarpanie podczas ruszania w Audi A4 B8
Siemanko można wiedzieć gdzie kupiłeś ten zestaw?
-
Wymiana termostatu w Audi A4 B8 2.0TDI
Siejesz ferment kolego. Numer jaki podajesz to zawór zwrotny, a nie drugi termostat. Mało tego ten zawór zwrotny nie występuje w silniku CGLC. Drugi termostat ma nr 1K0121113A
-
Wymiana termostatu w Audi A4 B8 2.0TDI
03L121111AD
-
Wymiana termostatu w Audi A4 B8 2.0TDI
Jestem po wymianie dwóch termostatów, wszystko dzięki uprzejmości i pomocy kolegi @GniadyOba ori z aso, duży motorpol vw bo taniej. Po wymianie przy temp. 9 stopni złapał 90 stopni po zaledwie 4km spokojnej jazdy po mieście. Obwodnica trzyma 90 st nie spada po jej opuszczeniu. Po 1h postoju zlapał 90 st po przejechaniu 3-4km. Dodam, że przed wymiana przy temp. ok 14 st 90 st uzyskalem po przejechani ok 19-20km. U mnie winowajca był główny termostat. Zwróćcie uwagę na dołączone zdjęcie. Zrobione kilka godzin po wymianie. PRZYPOMINAM polift silnik cglc manual.
-
Wymiana termostatu w Audi A4 B8 2.0TDI
Byłem dzisiaj w aso i widziałem wklad tego węża. Tak jak piszą niby nic specjalnego kulka w środku i działa jak zastawka. Ale ta kulkę dociska jakaś sprężynka więc może w zależności od temperatury zmienia się jej siła docisku? W porównaniu do zaworuzwrotnego z przedlifta nie ma na tym żadnej strzałki. Więc pytanie czy oby na pewno dobrze zostały zamontowane? Uzyskałem informacje, że też występuje w układzie jakiś zawór/dławik jednak dostępny tylko i wyłącznie w całości z wężem za straszne $$$$$$
-
Wymiana termostatu w Audi A4 B8 2.0TDI
-
Wymiana termostatu w Audi A4 B8 2.0TDI
Czyli jednak wymiana termostatow cos pomogła 8km a 27km spora roznica. Prawdopodobnie w sobotę wymieniam u siebie. Póki co zawór zostanie tak jak jest
-
Wymiana termostatu w Audi A4 B8 2.0TDI
mariusz9 masz polifta? Tak swoją drogą to trochę zdolności manualnych i wszystko idzie zrobić
-
Wymiana termostatu w Audi A4 B8 2.0TDI
Tak oddaj do mechanika.
-
Wymiana termostatu w Audi A4 B8 2.0TDI
Witam. Silnik cglc polift. Też borykam się z problemem. Co prawda zakupiłem już oba termostaty i czekam tylko na chwile luzu żeby je wymienić. Widziałem już wcześniej wątek apropo tego zaworu/węża I kusi mnie również jego odwrócenie. Pytanie tylko co latem? Bo jeśli ma rozsadzic chłodnice, zrzucać węże, lub też zagotować silnik to słaba opcja. Jeśli to tylko akcja na zimę to wolę jednak tekture przed chłodnice:D Pozdrawiam i na pewno zdam relację po wymianie termostatow p.s. dodam tylko, że dzisiaj Wrocław temp. 14 stopni a dopiero po 27km doszło do 90 stopni
-
"Proszę wyjąć kluczyk ze stacyjki. Akumulator rozładuje się". Jak wyłączyć?
Witam. Podpinam sie do pytania. Szukałem w kodowaniu licznika vcds ale nic nie znalazlem. Strasznie irytujące zwlaszcza ze brzeczy nawet na odpalonym silniku. Pozdrawiam
-
Slabe hamowanie po swapie
Problem rozwiazany. Pomimo kilkukrotnego odpowietrzania w tradycyjny sposob, pomoglo dopiero odpowietrzanie maszyna z podcisnieniem. Temat do zamkniecia.
-
Slabe hamowanie po swapie
U mnie wyglada ok. Zadnego odksztalcenia czy innych niepokojacych rzeczy
-
Slabe hamowanie po swapie
Tak. Caly czas tak samo. Dzisiaj albo jutro bede probowal raz jeszcze wszystko odpowietrzyc.
-
Slabe hamowanie po swapie
Udalo mi sie sprawdzić podcisnienie. Laduje do ok 0.75 - 0.78bara. Po upuszczeniu chwila moment i zas taki sam wynik. Kilka prob i oscyluje w takiej samej wartosci. Czy wynik dobry?
-
Slabe hamowanie po swapie
Nic nie sprawdzalem. Gdzie najlepiej sie wpiac zeby nie zrobic za duzego bałaganu? W garazu lezy vacuometr wiec moge sprawdzic. Dodam tylko ze przed wymiana wszystko dzialalo prawidlowo
-
Slabe hamowanie po swapie
Witam. Po swapie hebli na te z s4 mam problem. Tarcze, klocki i plyn nowe. Uklad odpowietrzony, zero wycieków. Plyn w zbiorniczku podczas wymiany caly czas pod kontrola wiec pompa nie dostala powietrza. Od zmiany przejechane ok 700km teoretycznie wszystko powinno sie ułożyć. Pedal twardy nie wpada w podloge. Problem polega na slabym hamowaniu, przy wcisnieciu hamulca auto hamuje jednak w sytuacji nazwijmy to bardzo mocnego wcisniecia hamulca wrazenie jakby cos zostalo podlozone pod pedal i nie idzie go wiecej wcisnac, jednak brakuje troche zeby gwaltownie zahamowac. Ostatnio jadac ok 120km/h auto przede mną gwaltownie zahamowalo, zeby nie wjechac mu w d...pe praktycznie musialem zapierac sie o kierownice. Wąż od podcisnienia nie wyglada podejzanie, wszystko sztywne zero syków. Czy moze byc jeszcze powietrze w ukladzie? Ewentualnie jakies pomysly? Pozdrawiam
-
[B5 AJM] Szafa|body rs4|GTB2056|zawieszenie KW/hamulce 345/325|rotor r19 9j et33 - Sprzedana!
Fura prze kox gratulacje. Nie wiem czy też zwrociliscie na to uwagę ale na 3 zdjęciu na masce odbija się box... W pierwszej chwili myślałem ze to tak mega szeroki wlot powietrza.... całkiem fajnie to wygląda
-
[B5 ANB] Avant 1.8TQ nogaro blue! Quattro/DP/Wydech/FMIC
Dzisiaj znowu mieliśmy okazje się mijać na Skarbowcow... Ale w ostatniej chwili zauwazylem ze to Ty... zagapilem się na przeswitujacego fmica pod zderzakiem? auto jak zawsze błysk
-
[b5,5 AVF q++] Project B5 S-line
kurde fajnie bo na samym koncu ja wyhamowuje, u mnie na nowych silownikach o tej samej sile jak nie zlapie na czas klapy reka to jest takie jeb..cie ze az auto podskakuje
-
Przy większej szybkości słabo chłodzi klimatyzacja
chłopaki nie wiem czy to co zrobiłem jest rozwiązaniem problemu ale u mnie pomogło. miałem te same objawy w sobotę wracałem z urlopu autostrada i też przy dużych prędkościach Klima chodziła słabiej. dzisiaj zmieniłem sam pasek... test na autostradzie i problemu brak
-
[b5,5 AVF q++] Project B5 S-line
może akurat do piatku będzie gotowe co ciekawego kombinujesz z odma?
-
[b5,5 AVF q++] Project B5 S-line
jak tam Kowi jakieś postępy?
-
RS4 B5 2,7BiT -> 1,9AWX -> 3,0TDI CDUC
kolega dokładnie to ujął auto marzenie więc niech nie zniszczą go niebieskie fotele
-
[B5 ANB] Avant 1.8TQ nogaro blue! Quattro/DP/Wydech/FMIC
dzisiaj akurat mnie nie będzie :/ W sumie mało osób się wybiera. sprawdzaj na biezaco na wrocławskich bo często zamiast milenijnego spotykamy się pod stadionem