Treść opublikowana przez Emejcz
-
Zablokowana śruba kolektor - turbina.
No niestety nie masz racji. Śrubę już wykręciłem. Czy według ciebie tak wygląda śruba wkręcana pod kątem? Bo według mnie jednak ma uszkodzenie gwintu już od początku.
-
Zablokowana śruba kolektor - turbina.
Witam. Czy ktoś spotkał się z takim problemem, że śruba pomiędzy turbiną, a kolektorem się zablokowała w 2/3 wkręcania? Wymieniałem uszczelkę i w pewnym momencie przy wkręcaniu napotkałem na opór i teraz się franca kręci pół obrotu tylko i nie można jej ani wykręcić ani dokręcić... Obawiam się, że narobiłem sobie grubszej roboty, bo jak będę kręcił to urwę, a jak nie dokręęe to będzie nie szczelność...
-
Quattro czy nie?
Jak sprowadzony od handlarza to 5-10k zależnie czy będzie LPG czy nie. Jak krajowy z LPG (prawie ich nie ma) to nie przekroczysz 3-5k. No A4 na pewno będzie tańsze w utrzymaniu. Na trasie nie odczujesz tego quattro - ciężkie i nie jest to demon prędkości w tej budzie - około 9s do setki katalogowo w avancie. Sytuacja się odwraca jak podniesiesz moc. Praca/dom - będziesz na pewno bardziej zadowolony niż w ośce (zakładam więcej startów spod świateł).
-
Quattro czy nie?
Zależy jak jeździsz i jakie masz plany. Koszty utrzymania są niewiele większe - to nie powinno być wyznacznikiem czy kupić czy nie. Jeżeli zamierzasz podnieść moc to na tylko quattro. Jeżeli zostajesz przy fabrycznej mocy i nie ciśniesz spod świateł to quattro nie będzie ci zbytnio potrzebne - przy zwyczajnej jeździe nie specjalnie odczujesz różnicę. Pamiętaj, że w quattro nie czuć mocy tak jak w ośce. Auto trochę bardziej płynie - trzyma się mocno drogi.
- Audi A4 B5
-
Wentylator nadmuchu
Jak kupisz z takiego auta co miało max 200-300 tys. nalotu to będzie niezajechany.
-
Samochodem na wakacje
Prawda, ale jada samochodem ma swoje uroki.
-
Samochodem na wakacje
Trochę zbyt ogólne to pytanie. Jechać można wszędzie.
-
Czerwony Avant 4x4 /BFB 1.8T/ Sline 240KM / 350nm
Licz 1500-2000 zł dla quattro i baranka z utwardzaczem zależnie od miejsca gdzie będzie robiona. Ośka około 1000zł powinno być. Ja niestety zostałem częściowo oszukany i będę musiał robić poprawki. Na dziś dzień całą konserwację zrobił bym jednak sam, bo nikomu nie można ufać. Nie wchodźmy jednak w ten temat głębiej.
-
Wentylator nadmuchu
Sam to wymieniałeś? Bo jeżeli dałeś to mechanikowi i ci wsadził nowe szczotki na zajechany komutator to niech ci oddaje kasę. Jak będziesz kupował nowy wentylator to dokładnie oglądaj, bo zdaje się, że te z anglików nie pasują.
-
Wentylator nadmuchu
No a jak wygląda komutator? Pewno śmietnik.
-
Audi a4 b5 szarpanie silnika
Nic ci nie da wymiana.
-
Audi a4 b5 szarpanie silnika
Wyczyść VAG'a i pojeździj kilka dni bez przełączania na gaz.
-
Dużo bierze oleju
To nie jest bardzo duży pobór oleju. Litr na tysiąc to dużo. Większość 1.8t z dużym przebiegiem bierze olej.
-
Ułamany korek odpowietrznika płynu chłodniczego
Ta. Polecam dać tą śrubę i odpuścić ten gówniany korek, bo to jakieś nieporozumienie. Zamiast podkładki miedzianej można normalnie dać gumowy oring i też ładnie trzyma.
-
Wymiana czujnika położenia pedału sprzęgła
Znalazłeś przyczynę?
-
Czerwony Avant 4x4 /BFB 1.8T/ Sline 240KM / 350nm
Zrobiony wstępny program po zmianie wtrysków na BEX. Wyszło całkiem fajnie. Muszę jeszcze ogarnąć lekkie przeładowania turba i wstawić drugi icek. W międzyczasie wpadło LPG. Ponownie zamontowałem wszystkie tarcze (każda była niepoprawnie zamontowana i biła). Odświeżyłem zawieszenie z tyłu i ustawiłem pełną geometrię.
-
[A4B6] Zawór DV 1.8t
Normalnie. Wsadź tak jak stary. Tam się nie ma nad czym zastanawiać.
-
Korekty dlugoterminowe kanał 32
10% to już była wartość która sugerowała, że trzeba podstroić. Wyzeruj korekty VAG'iem. Pojeździj na benzynie ze 100km i zobacz jakie się ustawią. Jak będą +/- 5% od zera to gaz do regulacji. "Kontrolka" jak ty to nazywasz to pewnie check engine. Migał ci zapewne dlatego, że przekroczone zostały wartości graniczne korekt po których wywala błąd składu mieszanki.
-
Korekty dlugoterminowe kanał 32
Gaz do strojenia.
-
1.8T BEX + Q padający wał napędowy 8E0521101E
W jaki sposób zdiagnozowałeś finalnie podporę?
-
Płukac silnik czy nie płukac, zmiana oleju na jaki?
Różnie to bywa.
-
Płukac silnik czy nie płukac, zmiana oleju na jaki?
Stosujesz się do instrukcji producenta. W praktyce na nagrzany silnik zalewasz płukankę bezpośrednio przed zmianą oleju. Dajesz mu pochodzić z 10 minut na jałowym i zlewasz olej z płukankę i dajesz świeży plus filtr. Czasem nie jeździj z płukanką.
-
Akcja serwisowa wymiany cewek zapłonowych w silnikach Audi 1.8T
Ciekawe jakie roczniki 1.8t w B7 były objęte i czy w ogóle były. Jak ja dzwoniłem to powiedzieli, że nie ma żadnej akcji dla mojego auta.
-
cewki, wymieniac 1 czy 4? oraz ori czy zamiennik?
Możesz próbować, bo są zazwyczaj bardzo tanie. Ja tak robię, ale to loteria, niektóre trafiają się dobre, niektóre śmietnik od razu, a niektóre już po pół roku znowu trzeba wymieniać. Zależy jak komu wygodnie.