Treść opublikowana przez Emejcz
-
Wyciek płynu "Z Archiwum X"
Nie ma w tym nic dziwnego. Na ciepłym uszczelki miękną i się rozszerzają przez co lepiej doszczelnia. Na zimnym są skurczone i twarde więc cieknie. Musisz szukać. Możliwe, że jakiś oring na króćcu już nie trzyma - miałem tam parę razy.
-
Duzy Wyciek Płynu Chłodniczego
Równie dobrze mogłeś zrobić zdjęcia swojego kibla, bo z tego co tu dałeś nic się nie wywnioskuje.
- Chłodnica i wisko
-
Wymiana króćca wody 1.8t AEB - problem
Samego tego raczej nie dostaniesz. Co najwyżej dokupisz uszczelkę która siedzi w tym króćcu.
-
Wymiana pompy paliwa w Audi A4 B6 1.8T quattro
Ja mam prawie 4 bary u siebie więc twoja jest dość słaba.
-
B7 1.8t BFB Chłodniczka oleju.
Witam. Wie ktoś który przewód doprowadza chłodny a który odprowadza gorący płyn z chłodniczki oleju?
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
U mnie jest 100/33/33 frezy. Widać po etce nawet, że bfb ma inne niż pozostałe.
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Oczywiście z rozpędu źle zaznaczyłem. Chodziło o przegub. Wydaje mi się, że mimo trochę innego numeru OE (to od b5 chyba) podpasuje to: Wymiary się praktycznie zgadzają, tylko u mnie długość wynosi 33mm z tego co mierzyłem, ale to się wydaje kosmetyka.
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Czy ktoś wie jaki zamiennik pasuje pod ten 8E0598201A przegub wewnętrzny z tyłu w b7? Potrzebuję to czym prędzej zamówić, ale mam problem ze znalezieniem poprawnej wersji...
-
Mokre wtryski - co to za substancja i skąd?
.
-
wybierz się ze mną kupić samochód, Łódź
Kupiłeś? Jak coś to w Łodzi i okolicy pomogę w miarę wolnego czasu.
-
Gdzie konserwację
Ja robiłem niedawno w Łodzi. Jednakże jak chcesz dobrze to z 1500zł musisz liczyć bez quattro. Większość zakładów u nas zapryska ci tylko jakimś gównem za 500zł bez rozbierania - wiem, bo obdzwaniałem.
-
A4 B7 1.8T BFB wibracje na budzie ? blok 26
Działałeś coś dalej? Czy wymiana zaworka PCV cokolwiek zmieniła?
-
B6 1.8 T quattro tłumik środkowy
Ciekaw jestem jak będzie tłumił. Daj znać.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Czy do dyfra tak samo jak do skrzyni Ravenol MTF 75w80? Wiesz może czy 1.4 litra do dyfra starczy?
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Które wymieniałeś?
-
Buczenie po przekroczeniu 2tys. 1.8t Q
No właśnie zamierzałem też odpiąć wtyczkę od napinacza i zobaczyć. DV mam sprawne wedle logów, a tu kolega twierdził, że wymiana mu pomogła. Na elektrodzie jest taki temat, ale nie rozwiązany: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3080844.html
-
Buczenie po przekroczeniu 2tys. 1.8t Q
Mam dokładnie takie samo bzyczenie Z początku myślałem, że to jakiś silniczek nawiewu czy coś, ale sposób w jaki się pojawia sugeruje mi, że ma to związek właśnie z układem turbiny. Wymieniłeś DV i pomogło całkowicie?
-
Szumi, Buczy podczas jazdy
Ja u siebie też stwierdziłem, że mam to buczenie... Nie jest ono jeszcze jakieś tragiczne - jeździłem ciągle z radiem i nie słyszałem - ale jednak jest. Przy czym u mnie najbardziej wyraźne jest ono przy dobrze rozgrzanym aucie jak na trójcę przyśpieszam od 1900-2600 obrotów. Póki co wymienię olej w dyfrze. Za niedługo zrobię też pełną geometrię i założę inne koła i zobaczymy. Widzę jednak, że jest to bardzo popularny problem i jedno co wywnioskowałem z postów, że nigdy nikomu nie pomogło wyważenie wału. Czasami okazywało się, że to przeguby wewnętrzne z tyłu.
-
Czerwony Avant 4x4 /BFB 1.8T/ Sline 240KM / 350nm
Akurat konserwacji nie robiłem sam, dlatego nie jest idealnie - miejscami widzę, że musieli źle odtłuścić, bo się odparzyło. Jednakże i tak lepiej tak niż wcale, bo korozji było dużo... Tam gdzie piaskowali korozję poszedł epoksyd. Wykończenie to Novol Cobra. Podoba mi się, bo twarde to dziadostwo. Przy okazji wsadzone nowe sanki, bo stwierdziłem, że konserwacja starych nie ma sensu przy niskiej cenie używek w dobrym stanie. Jeszcze będę wymieniał wszystkie wahacze w tyłu - Zdjęcia zrobione były jeszcze przed zakończeniem prac. Możliwe, że później tam dopryskali. To akurat pod zbiornikiem było. Kosmetyka będzie w lecie
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Jak mi weszło ponad 3.5 litra to też stwierdziłem, że raczej nie ma nic dodatkowego ?
-
Jaki olej w napędach i skrzyni biegów Audi A4 B6?
No ja mam 6 biegów i widzę tylko jeden korek. Właśnie zlałem stary i szukam czy na pewno jest jeden ? To jest niby 01e i widać tylko jeden korek.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Czy to możliwe, że u mnie w 1.8t bfb quattro w B7 nie ma dodatkowego korka oleju dla torsena i spuszcza się tylko jednym na skrzyni? Bo właśnie wymieniam i nie widzę drugiego...
-
Audi A4 B7 1.8T BFB Quattro
Widzę wrzucałeś nowy wydech. Co i za ile kupiłeś?
-
Czerwony Avant 4x4 /BFB 1.8T/ Sline 240KM / 350nm
Gruntowna konserwacja - czyli najważniejsza sprawa w aucie do tej pory - zrobiona. Tym razem nie własnoręcznie, ale z głowy.