Treść opublikowana przez Emejcz
-
Płukac silnik czy nie płukac, zmiana oleju na jaki?
Ja bym się specjalnie nie obawiał. Te płukanki to nie rozpuszczalnik. Jak ci to pochodzi 5 minut na ciepłym silniku to ci magicznie nie rozpuści tony nagaru. Więcej ci pewnie wyczyści pełny syntetyk podczas okresu eksploatacji. Możesz od Valvoline Max Life 5w40 zacząć. On trochę zmiękcza uszczelki podobno.
-
Trzesienie nadwozia
Prędko się nie dowiesz. Temat znany, ale przyczyny nikt nigdzie w 100% nie określił.
-
Płukac silnik czy nie płukac, zmiana oleju na jaki?
Przepłukać liqui molly, zalać dobry syntetyk i obserwować.
-
Urwane mocowanie reflektora
No jak masz taki sprzęcior to zapewne lepiej to umiesz robić niż ja Ogólnie wygląda to tak, że nagrzewasz grot i roztapiasz te paseczki dotykając do uszkodzonego elementu. Jak jest to już trochę ciepłe to po prostu wjeżdżasz grotem w ten plastik na wylot i tak jakby mieszasz nim te tworzywa - od reflektora i paseczek pp - potem sobie zaklepujesz grotem i dajesz tego tyle aby było ładnie sztywno. Nawet jak ci nie wyjdzie od razu to poprawisz - może nie będzie ekstra estetycznie, ale ogólnie sukces jest gwarantowany. Ważne jest w zasadzie tylko to aby zmieszać te tworzywa - po to jest roztapianie na wylot. Jak nie zmieszasz to odpadnie.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Nie ma żadnego rozróżnienia w instrukcjach. Ze swoich obserwacji - w moim obecnym aucie pierwsza wymiana była po 187 tys. km. Druga wymianę robiłem ja - niecałe 80 tys. km miało najechan - mało, ale wolałem mieć spokojną głowę, że zrobiłem jak trzeba. Rolki/napinacze w stanie idealnym jak zdejmowałem. Oczywiście biorąc pod uwagę jakość części to 180 tys. to dużo, ale wymiana co 60 tys. to kretynizm. Wsadzić dobry rozrząd i 120 tys. bez problemu. Co jakiś czas warto zajrzeć czy nic nie cieknie itp.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
180 tys. mój drogi. To na forach panuje jakaś dziwna maniera zbyt częstej zmiany.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Co do INA i hałasu paska to się zgadzam. Też kiedyś kupiłem komplet i pasek hałasował. Wsadziłem Contitech i cisza. Ogólnie nie sądzę jednak by to wpływało na cokolwiek innego niż komfort audio
-
brak kierunkowskazu
Włącznik awaryjnych w konsoli przy nawiewach.
-
Głuche stuki.
Temat rozwiązany. Winowajcą było jedno z dwóch - nie wiem które, bo zrobiłem jednocześnie. -luźna śruba poduszki skrzyni -luźna śruba wahacza z tyłu
-
Pojedyncze stuknięcie przy szybszym ruszeniu i przyspiszenieniu na dwójce
Powodów może być sporo. Sprawdź też czy sanki są dokręcone.
-
Maglownica
Jak kupowałem do B5 z forum używkę, to dostałem szrota gorszego niż miałem i straciłem tylko kasę i czas na montaż. Dałem do regeneracji w Łodzi i problem z głowy, ale fakt, z dobrym zakładem ciężko.
-
Czy już pora na wymianę tarcz i klocków?
Wy to w oku suwmiarkę macie, że z taką pewnością deklarujecie, że się nadają? Może mają 7mm grubości?
-
A4 B6 1.8T Quattro wibracje przy przyspieszaniu
Przeguby (nie tylko wewnętrzne) mogą to powodować. Jest ich dużo więc zdiagnozować będzie ciężko.
-
Urwane mocowanie reflektora
Weź sobie kup paseczki polipropylenu pp - takie średniej twardości, a do pospawania wystarczy lutownica, tylko pamiętaj, że aby trzymało to musisz pomieszać oba materiały więc robi się to na taką jakby choinkę. Robiłem u siebie z kilkoma elementami i efekty są rewelacyjne. Nie ma lepszego/tańszego sposobu.
-
Stukanie (nie)wiadomego pochodzenia?
Posadź kogoś na tyle podczas jazdy i niech obmacuje każdy kąt.
-
Słaby hamulec
Znajomy mi mówił, że odpowietrznik powinno się odkręcać stukając w nałożony klucz młotkiem - wtedy prawie zawsze puści. Jak wasze doświadczenia w tym temacie?
-
jaki płyn chłodniczy a4b7
Max gear też spoko.
-
Zawieszenie sztuki b7 1.8t
Z ciekawości, czy już na aucie widziałeś, że są luzy na tym łączniku?
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
Też jestem ciekaw.
-
Zawieszenie sztuki b7 1.8t
Górne wahacze pewnie.
-
[B6] Myszkuje po drodze
Po primo to do tej geometrii z tyłu to najpierw musisz ruszyć 4 śruby za to odpowiedzialne, bo ci nikt tej geometrii nie będzie chciał ustawiać.
-
Drgania podczas hamkwania
Tak każdy od razu wyskakuje, że tarcze krzywe, a przyczyna może być prozaiczna - niepoprawny ich montaż. U siebie właśnie poprawiłem z tyłu. Przed poprawieniem bicie było 0.6 a po wyczyszczeniu i ponownym założeniu z obu stron na tyle nie przekracza 0.1
-
Cięzko wchodzący bieg 1 i 2
Nie są. Znajdź mi. GJW zaczyna się od 1800: https://allegro.pl/listing?string=skrzynia gjw&order=p&bmatch=baseline-cl-n-ns-uni-1-1-0107
-
Cięzko wchodzący bieg 1 i 2
Ta, ja z ciekawości patrzyłem do siebie skrzynie do quattro to ponad 1.5k stały używki.
-
Dziwne zachowanie na śliskiej powierzchni
To wszystko zależy od konkretnego modelu opony. Totalnie najtańszych chińczyków bym nie zakładał, bo mogą się zrypać. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że koreańskie Nexeny się dobrze spisują (przynajmniej w lecie). Za tą kasę masz teraz Dębice tu: https://allegro.pl/oferta/4x-205-55r16-91-h-debica-frigo-hp-2-zimowe-7556124791