Treść opublikowana przez Emejcz
-
[B7] Odpięcie fabrycznego radia.
To spoko, mam chyba tą książeczkę
-
[B7] Odpięcie fabrycznego radia.
To gdzieś w dokumentach od auta powinno być? Jakaś wlepka czy coś?
-
[B7] Odpięcie fabrycznego radia.
No właśnie nic nie wiem o żadnym kodzie. Skąd go wziąć?
-
[B7] Odpięcie fabrycznego radia.
Witam. Krótkie pytanie w zasadzie. Potrzebuję wyciągnąć fabryczne radio aby zdemontować tunel środkowy. Czy jak je odepnę to nie będzie problemów później z jakimś kodowaniem/ustawieniami tego radia po ponownym podłączeniu?
-
zapach spalin w aucie
Mam podobnie, też nie widzę a lekko mi czasem pośmierduje na mocno rozgrzanym silniku... Wystarczy, że gdzieś coś minimalnie się poci i leci na wydech i takie są efekty.
-
1,8T BFB - wypadanie zapłonów i brak mocy
Super, że udało się znaleźć bez zbędnych wydatków
-
Wstrząsy (drgania) przy skręcaniu [quattro]
Czy biegi ci wchodzą może lżej?
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Pierwsze wbicie każdego biegu, ale najbardziej odczuwalne na jedynce. Jako ciekawostkę dodam, że jak wbijam bieg, poczuję lekki opór i wtedy nie pchnę lewarka na siłę tylko powoli go dobijam to opór też się minimalizuje. Zrobił bym tą regulację, ale nie wiem czy jest sens, bo na wyłączonym silniku wszystko wchodzi bez problemów.
-
[A4 B6 Avant] Stuki w okolicy klapy bagażnika.
Prawie na pewno ma to związek z zawieszeniem. Powiem ci, że jak u siebie zdejmowałem sprężyny i wkładałem podkładki dystansujące, to później przez jakiś czas też miałem dziwne dźwięki zanim to się ułożyło. Czy te gumy od sprężyn nie wymagały już wymiany? Bo jak wymagały a nie zostały wymienione to nowe sprężyny mogą np stukać o wahacz.
-
Wstrząsy (drgania) przy skręcaniu [quattro]
Zauważyłem u siebie, że po ustawieniu pełnej geometrii i zmianie opon na bardziej miękkie tych drgań praktycznie nie ma. Na starych twardych oponach była masakra.
-
Wymiana linki w mechanizmie podnoszenia przedniej szyby w A4 B6
Oj są... pod koniec tygodnia będę szukał jakiejś ori używki.
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Nie sądzisz, że dziwne by było aby wszystkie były do wymiany? Ponadto, czy czasem nie jest tak, że synchronizatory zgrzytają przy zmianie biegów? U mnie to nie występuje. Tak samo, czy synchronizatory byłyby uszkodzone skoro jak wcisnę sprzęgło i zmieniam biegi to tylko pierwsze wbicie biegu jest z oporem, później jest dobrze. Chyba jakby synchronizator leżał albo coś było ze skrzynią to po każdym wybiciu biegu na luz i próbie wbicia kolejnego powinny być problemy, a nie ma.
-
Skręca przy mocniejszym hamowaniu.
Zregenerowałem zacisk - nic to nie dało. Jednakże znalazłem przyczynę. Spodziewałem się, że lewy przód hamuje mocniej i trzeba poprawić prawy przód. Dokładnie jednak obadałem sytuację i okazało się, że ten NOWY lewy przód został założony jakiś niepasujący i tarcza przy mocnym dohamowaniu obciera o wnętrze zacisku...
-
Czerwony Avant 4x4 /BFB 1.8T/ Sline 240KM / 350nm
Niedawno wpadł zestaw naprawczy drążka zmiany biegów. Miał luzy, ale wymiana nie pomogła na ciężkie wchodzenie biegów. W międzyczasie walczyłem też z problemem znoszenia na lewą stronę przy mocnym dohamowaniu. Zregenerowałem prawy zacisk, bo tłoczek miał już wżery i jego powierzchnia styku z klockiem była na tyle skorodowana, że po oczyszczeniu było nierówno. Użyłem do tego zestawu Frenkita. Niestety gumka która ochrania tłoczek to jakaś porażka, nie byłem w stanie przez 2 godziny jej zamontować, bo wyskakiwała. W końcu ją uszkodziłem i musiałem założyć starą, która swoją drogą była w bardzo dobrym stanie. Nie udało mi się też wymienić przewodu elastycznego gdyż nie byłem w stanie ruszyć nakrętki na sztywnym przewodzie. Sama nakrętka od przewodu elastycznego się odkręciła, ale nie chciała się obracać na sztywnym przewodzie. Wygląda na to, że będę musiał w przyszłości wymienić wszystkie sztywne przewody, bo inaczej nie wymienię elastycznych. Regeneracja nic nie zmieniła, ale dziś doszedłem do tego, że winowajcą jest lewy NOWY zacisk. Idiota który to wsadził w Szwecji nie sprawdził, że to po prostu nie pasuje... przy mocnym hamowaniu tarcza obciera o zacisk. W związku z tym używka z Exeo już zamówiona i po wymianie gumek będę montował.
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Zmieniłem osadzenie gałki itp. Mimo dużych luzów przed, efekt po jest zerowy - spodziewałem się tego. W związku z tym uznaję tą wymianę za bezzasadną.
-
Wymiana linki w mechanizmie podnoszenia przedniej szyby w A4 B6
-
[B7 BFB Quattro] - Zgrzyt przy lekkim dodaniu gazu podczas jazdy.
Odpiąłem wtyczkę od napinacza i dźwięku nie ma. Więc to pewnie napinacz/łańcuch to wymiany, ale miskę też planuję zrzucić za jakiś czas. Mierzyłem ciśnienie oleju po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów i raczej nie sugeruje zapchanego smoka. 1.8bar przy 820 obrotach 4.6bar przy 3500 obrotach
-
[B7 BFB Quattro] - Zgrzyt przy lekkim dodaniu gazu podczas jazdy.
Witam. Od dłuższego czasu poszukuję winowajcy zgrzytu który ktoś już kiedyś miał i brzmi identycznie jak na tym filmiku (najlepiej zacząć słuchać od 2 minuty i jakoś w 2.13): Czy ktoś miał to u siebie i wyeliminował przyczynę? Ktoś gdzieś wspominał, że to dwumas, ale mi to jakby brzmi bardziej z przodu auta. P.S. Dźwięk na filmiku nie jest podobny, ale identyczny jak mam u siebie. Więc jak ktoś miał inny niż to co tam słychać, to nie mówimy o tym samym.
-
Dziwna sytuacja - wzrasta poziom płynu hamulcowego
Dziwne, może zamiast płynu już tam woda jest? Dawno wymieniany?
-
A4 B7 1.8T BFB S-Line Sedan
Jakbyś musiał dać podkład Motipa to weź daj mu długo schnąć, bo Motipy strasznie wolno odparowują i się potem wiecznie warzy - takie moje dotychczasowe doświadczenia. Ja akurat u siebie prysnąłem felgi na zimę bollem na czarno i o dziwo to się całkiem dobrze trzyma.
-
B7 1.8t BFB Q - Średnica tłoczka przód.
Thx.
-
B7 1.8t BFB Q - Średnica tłoczka przód.
Witam. Potrzebuję kupić tłoczek do zacisku przód. Wie ktoś jaka średnica występuje w tej konfiguracji? Widzę, że dostępne są tłoczki 57 i 60mm.
-
Czerwony Avant 4x4 /BFB 1.8T/ Sline 240KM / 350nm
Ja różnicy nie czuję, ale po logach widać, że wzrost temperatury jest o wiele mniejszy. Nie miałem na maxa zestrojonego właśnie dlatego, aby za mocno się turbo nie grzało - stąd pewnie nie czuję różnicy. Dopiero będę jechał na poprawki w środkowym zakresie obrotów Nie miałem problemów z rurą od turbo, a też większość robiłem bez kanału, bo nie było specjalnie potrzeby robić tego od spodu. Takie rury po tylu latach to są z lekka posklejane. Ja to zawsze odklejam to podważając je płaskim śrubokrętem i wychodzą później bez problemu.
-
Czerwony Avant 4x4 /BFB 1.8T/ Sline 240KM / 350nm
Drugi IC zamontowałem jakiś czas temu. Zamknąłem się w jakichś 200 zł za całość więc jestem zadowolony Dziś wpadł też zestaw naprawczy cięgła zmiany biegów.
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Czyli standardowo: 8D0711279 8D0711901A 8E0711118 Pasuje?:P