Treść opublikowana przez Emejcz
-
Dziwne zachowanie na śliskiej powierzchni
Niestety, tego się spodziewałem. Opony na śmietnik i auto odżyje. Od razu uprzedzam - nowe klasy ekonomicznej będą się zachowywały lepiej niż 5 letnie używki klasy premium - sprawdziłem to parokrotnie na sobie.
-
Głuche stuki.
Hej. Temat może niezbyt dokładnie opisuje sytuację, ale ciężko powiedzieć co to dokładnie jest. Od jakiegoś czasu słyszę najczęściej pojedynczy głuchy stuk zaraz po zmianie biegu, ale czasami też podczas hamowania gdy jest na biegu (przy czym mam wrażenie, że podczas hamowania potrafi być kilka mniej głośnych. Stuki nie mają związku z nierównościami, nie czuć dodatkowo żadnych dodatkowych wibracji. Myślałem, że może ma to związek ze zmianą sanek z tyłu jakiś czas temu. Jednakże teraz jak się dobrze przysłuchałem to ten dźwięk chyba jednak występuje z przodu auta (Strasznie ciężko to określić). Próbowałem pukać sprzęgłem na postoju przód/tył aby to wywołać, ale bez rezultatu. Dodatkowo dodawanie/odejmowanie gazu na tym samym biegu też nic wtedy nie stuka. Miał ktoś coś podobnego? Myślałem z początku, że może dyfer czy coś, ale teraz nie jestem tego pewien... Występuje raczej na niższych biegach, na wysokich nie zauważam. Bardziej przy jeździe delikatnej niż przy dynamicznej.
-
Usiadła dupka A4 B7 S-line turbo lpg Quatro.
Na tył można dać oryginalne podkładki podwyższające pod sprężyny.
-
Śruba regulacji negatywa tył a4 b6
Wymieniałem u siebie z obu stron te wahacze. Z jednej strony śruba poszła. Z drugiej nie było żadnej opcji - cały zamrażacz wurtha ani młot udarowy nie pozwoliły jej wybić - tylko cięcie i nowa śruba. To jest idiotyczna konstrukcja, bo te śruby mają wzdłuż nacięcia przez które dostaje się do tulei powietrze i aluminium się hardcorowo utlenia. Dałem smaru ceramicznego aby przeciwdziałać temu zjawisku.
-
Cięzko wchodzący bieg 1 i 2
Niestety quattro jest oporne w diagnozie. Jak ci coś dodatkowo buczy/drży na budzie to mogą być wywalone przeguby dodatkowo.
-
Dziwne zachowanie na śliskiej powierzchni
Opony w jakim wieku?
-
Prawa noga - dyskomfort.
Zapewne takie ustawienie - wychylenie tył plus oparcie pion byłoby ok dla nogi, ale oparcie w pionie to zerowy komfort dla mnie - szczególnie, że tutaj nie ma regulacji pochylenia zagłówka.
-
Prawa noga - dyskomfort.
No właśnie w b5 po primo były miękkie i to już dla mnie duża różnica. Mam te fotele z regulacją lędźwi, ud itp. Tą poduszkę na pewno kupię, bo przy 185cm i masywych nogach miejsca jest mało. Fajnie, że ktoś na ten patent już wpadł, bo miałem jakieś przylepce żelowe robić czy coś
-
Prawa noga - dyskomfort.
Witam. Może trochę niecodziennie, ale czy odczuwa ktoś z was dyskomfort prawej nogi w b6/b7? W moim przypadku jest dość spory, bo przy trochę dłuższej jeździe drętwieje mi prawa stopa/udo. Z początku wydawało mi się, że winna jest konsola środkowa, bo bardzo blokuje kolano, ale sam nie wiem czy na pewno. To pierwsze auto którym jeżdżę i odczuwam takie dolegliwości. W b5 siedziało mi się wygodnie. Trasy nawet powyżej 1000km ciągiem dawałem radę - tu sobie tego nie wyobrażam. Mnie to męczy i zastanawiam się czy ktoś też tego doświadczył.
-
problem z dość dużym branieem oleju
Co tu ma być dobre czy złe Trzeba utrzymywać odpowiedni stan oleju i tyle, a dolewka z logicznego punktu widzenia nie może szkodzić, a nawet pomaga.
-
problem z dość dużym branieem oleju
No to już sporo, ale jak nie robisz dużych przebiegów to bym nic z tym nie robił tylko dolewał.
-
problem z dość dużym branieem oleju
Dużo tzn. ile?
-
co zrobić z problemami mojej B7
Niestety, ale to częsty przypadek - było praktycznie w każdej sztuce którą oglądałem. Nie wiem czy już coś działałeś, ale patrząc jakie masz ogniska korozji to radzę ci zdjąć plastikowe osłony nadkoli z tyłu oraz osłony progów i sprawdzić czy nie masz już zaawansowanej korozji, bo tam gnije bardziej niż na poszyciu zewnętrznym.
-
Audi a4b6 karoseria aluminiowa czy ocynkowana
Śmiem wątpić, że te auta mają jeszcze ocynk na zewnątrz. Jeżeli tak to jest on jakiś ekstra cienki.
-
Odma - co i jak?
No raczej, ale owiń szmatami, bo i tak się trochę nasyfi.
-
Audi a4b6 150km +Quattro
Dodatkowo przy tym napędzie występują nie 4 a 10 przegubów. Powoduje to czasem wibracje na karoserii które bardzo ciężko zidentyfikować i może być tak, że trzeba po kolei przeguby zmieniać. Możliwe też luzy na flanszach dyfra i wycieki.
-
[A4 B7 BFB] nierówna praca silnika
Po ostatnich moich zabawach z kolektorem ssącym mam dla ciebie sugestię - sprawdź dokładnie nieszczelności. Szczególnie sprawdź czy oringi i gniazda wtryskiwaczy PB nie mają nieszczelności - sprawdź na zimnym póki nie uplastycznią się od ciepła. Te strzały w dolot mogą wynikać z nieszczelności.
-
Stopniowe wchodzenie na obroty przy rozruchu na zimnym silniku.
Ciekawe. Mam u siebie identyczny objaw. Też tak mi wchodzi na obroty za pierwszym odpaleniem rano. Bałem się już, że to pęknięta głowica, ale widzę problem jest dość pospolity. Zamówiłem sobie tak czy inaczej tester na płyn aby to zmierzyć. Sprawdzę też tą metodę z upuszczeniem ciśnienia w zbiorniczku po jeździe i opalenie rano z odkręconym korkiem. Od siebie mogę dodać, że: -wymieniłem filtr paliwa -widać, że odma i zaworek PCV też już były wymieniane Mierzyłem ciśnienie paliwa. Po przekręceniu kluczyka ląduje na 3 Bar i nie wiem czy tak powinno być. Później trzyma już te 4 bary. VID_20181201_102656.mp4
-
A4 b6 1.8t AVJ problem z odpalaniem
Doszedłeś do czegoś?
-
1.8t BFB pompa paliwa
Udało ci się coś więcej sprawdzić? Mierzyłeś kompresję?
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Widzę, że większość to wymienia te zestawy tylko dla zasady - bo już jest luz. Pytanie czy komuś realnie to pomogło do zmiany biegów? W moim przypadku jedynka stosunkowo ciężko wchodzi (czasami jak masełko, czasami muszę mocniej docisnąć - nigdy nie zgrzyta, ani nie muszę ponowie wciskać sprzęgła). Pozostałe biegi wchodzą jak w masło. Zastanawiam się czy wymiany tych elementów cokolwiek tutaj pomogą czy nie ma sensu. W moim przypadku B7 1.8t BFB 6B.
-
[ALL B5] Ciężko wchodzi wsteczny i jedynka
Co było?
-
[ALL B5 B6 B7] Schematy układów elektrycznych, złącza, wiązki, piny - dane
Ma ktoś opis pinów we wtyczce ECU do 1.8t BFB?
-
Problemy z odpalaniem
Ciśnienie paliwa i kompresja do sprawdzenia.
-
Zabezpieczenie przegubu
Jest prawie pewne. Najpierw auto zacznie buczeć, a w końcu półośka wyleci. Kup pierścień i dla własnego komfortu załóż.