Treść opublikowana przez Emejcz
-
Stuki przy hamowaniu, czy to magiel?
Zaniosłem wczoraj tutaj: https://www.google.com/maps/place/Przekładnie+kierownicze.+Maglownice/@51.7838605,19.3970794,17z/data=!4m5!3m4!1s0x471bb557a68e6c87:0x49c2e8cc0f97310a!8m2!3d51.7838605!4d19.3992681 To co mnie pozytywnie zaskoczyło, to że dają 2 lata gwarancji, a to jest dość niespotykane. Opinie dobre, a z rozmowy wynikało sensowne podejście, że jak się coś nie nadaje do naprawy to nie będą tego nawet próbować reanimować.
-
Stuki przy hamowaniu, czy to magiel?
No cóż, tego nie wiem... Póki co nie podaję kto, bo czekam na odpowiedź z jego strony co w tej sytuacji.
-
Stuki przy hamowaniu, czy to magiel?
Niestety czeka mnie regeneracja magla, oddałem starego do zakładu. Magiel kupiony od kolegi z forum okazał się szrotem. Zauważałem lekki ubytek płynu już po około 2-3 tygodniach użytkowania, ale jeszcze czekałem z oceną, a dzisiaj rano totalnie wywaliło mu uszczelnienia więc autem nie mogę jeździć, bo jak przejadę 10km to w zbiorniczku nie ma już połowy płynu. Jak zsunąłem dziś osłonę to dostałem tym płynem prosto w twarz, bo wytworzyło się tam ciśnienie -.- Także realnie straciłem już ponad 350zł na używkę, a teraz czeka mnie 550zł na regenerację plus dodatkowo płyn.
-
Audi A6 C5 3.0 nie wkręca się na obroty
Nie wierzę, że to coś z silnikiem. Pewnie coś w osprzęcie. Daj znać jak znajdziesz przyczynę, bo jestem ciekaw.
-
Trekking górski.
Niewiele sprecyzowałeś. Chodzących z pewnością tu nie brakuje
-
Polskie morze
Jak Bałtyk to tylko Łotwa i Estonia - cisza i spokój, a temperatura wody może 1 stopień niższa.
-
1.8t apu wentylator chlodnicy
Wiskoza kręci się ciągle, a zesprzęgla przy wysokiej temperaturze. Wentylator klimy ma się załączyć po jej uruchomieniu.
-
Koszt utrzymania i serwisu Twojego Audi
Wowo, a ty taki kozak co kosztów nie liczy xD Jak ci mechanik zawola 3 to zapłać mu 5, bo napiwek za 'klasę premium' się należy xD To czy kogoś stać czy nie to jedna sprawa, ale jeszcze inna to to czy ktoś chce przeznaczać daną sumę na auto, ludzie jednak często wolą zrobić coś innego niż wydać na auto.
-
Samochód do pracy - 10 000PLN - co wybrać ???
Ja bym się jeszcze nie zniechęcał Octavią. Jak utrafisz nie zajechaną to będziesz zadowolony, a w tych pieniądzach to bez problemu znajdziesz.
-
Samochód do pracy - 10 000PLN - co wybrać ???
Kumpel ma Octavie 1.9 w dieslu. Co dzień jeździ nią po 60km x2 do pracy od jakichś 5 lat. Pali mu to 5 litrów... O takim czymś bym pomyślał. Skody może nie są jakieś fajne, ale są dość niezawodne i nie takie zajechane jak popularniejsze Niemce. Ja bym się na pewno nie pchał w C5. Przez swoją masę będzie to sporo palić. Na dojazdy do pracy to nie ma wielkiego sensu.
-
1.8T Nowy samochód, zużycie oleju, płukanka silnika, ceramizery i inne pytania.
Mój ma realnie dobre 700 tys. i bierze 3-3.5 litra na 10kkm.
-
1.8T Nowy samochód, zużycie oleju, płukanka silnika, ceramizery i inne pytania.
Przy 200 tys. km to oleju w tych silnikach nie trzeba dolewać od wymiany do wymiany.
-
Stuki przy hamowaniu, czy to magiel?
Nie dawałem nowych. Przełożyłem stare, ze starego magla, bo były sztywne i nic mi nie stukało, a drążki ori audi lemy tam miałem więc mówię sensu nie ma, jak bez luzów na kuli chodzą. Założyłem tylko nowe osłony. Stuka na gładkim przy hamowaniu tudzież manewrowaniu parkingowym, bardziej skręcając w lewo i na wprost, a nie słyszałem przy skręcaniu w prawo. To takie stukanie kilkukrotne jakby się naginał jakiś resor Wrócę z majówki to będę sprawdzał dopiero co tam się dzieje. Drążki skręcałem w imadle.
-
Stuki przy hamowaniu, czy to magiel?
Witam, czy ktoś się orientuje czy magiel może stukać kilkukrotnie podczas jednego hamowania na prostych lub skręconych kołach? Ogólnie gdyby nie to, że właśnie wymieniłem magiel i to po tym pojawiły się stuki to obstawiał bym przegub... no ale właśnie, czyżby zbieg okoliczności? Wydaje mi się, że to nielogiczne, że magiel stuka kilka razy... Ktoś ma jakieś doświadczenie w tej materii?
-
czy to tuleje wozka/sanek? b5 AFN
Kiedyś wymieniłem tuleje sanek w przedlifcie, bo były pozrywane. Powiem ci, że było dokładnie tak jak mi powiedział mechanik przed robotą - różnicy w czymkolwiek żadnej. Jeżeli nic ci nie stuka, a tłucze, że aż przenosi na budę to ja bym jednak szukał winowajcy w amortyzatorach/sprężynach. To, że dałeś nowe, to nie znaczy, że są koniecznie odpowiednie. Mogą być o zupełnie innej charakterystyce pracy i takie są efekty.
-
Jak montować wahacze?
Tam ciężko zerwać gwint, co najwyżej skrzywisz śrubę - mówię to z własnego przykładu przy pierwszej wymianie
-
Pękająca śruba przegubu zewnętrznego
Upewnij się, że ten przegub wchodzi idealnie do końca, może coś blokuje frez i nie dochodzi i przez to śruba nie ma odpowiedniej stabilizacji.
-
Wahacze skv germany
Temat o wahaczach zbiorczy jest, tam powinieneś to wrzucić.
-
Co to za element?
Jak nie wali po dziurach do oporu to nie padną jeszcze długo
-
Problem ze śrubą podczas wymiany banana
Kolego, jeżeli kręci ci się śruba ta 13 to ona nie siedzi w sankach, te w sankach to zdaje się 18. Sprecyzuj o co chodzi. Jeżeli to 13 to mnie to nie dziwi, bo ich nie można za mocno dokręcać, one służą raczej tylko do stabilizacji sanek. Nagwintuj i wsadź coś większego i będzie ok.
-
Problem z maglownicą, proszę o pomoc.
Zrobiłem 70 tys. na cieknącym maglu dolewając tylko płyn. Nie przejmowałbym się tym zbytnio o ile nie musisz dolewać raz na tydzień.
-
[B5 AFN] Wymiana przekładni kierowniczej (maglownicy) - fotostory
Hmm... Przed odpaleniem zalałem płynem zbiorniczek, kręciłem kierownicą do oporu w dwie strony wielokrotnie aby zaciągnął jak najwięcej płynu, potem uzupełniłem i dopiero odpaliłem. Pompa zaciągnęła dużo płynu, ale na dnie zbiorniczka zostało, więc teoretycznie powinno być chyba ok. Nie jest to aż tak głośnie, przy normalnej jeździe nieodczuwalne, ale po montażu sporo manewrowałem aby wszystko sprawdzić i wtedy się to ujawniało. Jak tak teraz myślę, to wcale niewykluczone, że już przed wymianą byłyby takie objawy jakbym bardzo dokładnie sprawdził. Płyn w zbiorniczku się nie pieni, aczkolwiek cały czas się lekko przelewa nawet jak nie kręci się kierownicą.
-
[B5 AFN] Wymiana przekładni kierowniczej (maglownicy) - fotostory
LHM zielony, podobnie jak poprzednio. Wymieniłem na taką samą przekładnie.
-
[B5 AFN] Wymiana przekładni kierowniczej (maglownicy) - fotostory
Właśnie skończyłem wymianę. Założyłem używkę kupioną na forum, bo moja już za dużo płynu pobierała. Po wymianie wspomaganie chodzi tak jak chodziło, ale słyszę mocniejsze buczenie pompy jak manewruję parkingowo. Ma ktoś pomysł co to może być? Czy jest możliwe, że ten magiel który założyłem jest uszkodzony, czy to raczej wina czegoś podczas montażu? Jedyne co chyba możliwe to że gdzieś jakieś paprochy by wpadły podczas montażu, no i ogólnie ta śruba jedna co się przykręca do magla z takim sitkiem to załozyłem inna, bo w moją jak dmuchałem to był ten zaworek lekko nieszczelny.
-
[B5 AFN] Wymiana przekładni kierowniczej (maglownicy) - fotostory
Czy układ nie będzie zapowietrzony po tej procedurze gdzie trzeba odkręcić wszystkie przewody przecież?