Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Emejcz

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Emejcz

  1. Emejcz odpowiedział(a) na Jscob temat w Audi A4 B5
    Dokładnie... bezsensowne bicie piany.
  2. Ja i tak biorę ze współwłaścicielem co ma 60%, bo tak to by nie było szans. Swoją drogą jeżeli te ceny realnie skoczą to będzie mi się opłacało przemeldować na wieś, bo już przy obecnych wyliczeniach jakbym miał na wsi meldunek to byłoby 300zł mniej.
  3. Pod względem dostarczanego światła stare przedlifty to rewelacja. Jakby były w wersji pasującej do polifta to bym założył bez wahania.
  4. Robiłem sobie z ciekawości kalkulację OC dla swojego auta i porównywałem różne wersje. Na dziś dzień wedle jednego z kalkulatorów na necie wyszłoby mi na moje auto około 950zł. Porobiłem sporo innych symulacji i to co mnie rozwala to fakt, że jak robię symulację dla A6 Allroad 2.7, to stawka OC wyniosła by 1059zł czyli tylko 100zł więcej... nieporozumienie. Ewidentnie wprowadzili wzrosty tylko na najniższych ubezpieczeniach.
  5. Podejście do z góry ustalonych przepisów to już sprawa indywidualna, rozumiem, że jakby ci zakazali pić wody ze studni i powiedzieli, że możesz pić tylko kupną w butelkach to byś się stosował. W porządku, twoja wola, ja bym miał to w d*pie. Co do faktów. Ja akurat w ostatnim czasie często trafiałem na kogoś z chińskimi ksenonami, ale w zwykłym halogenie... Wtedy jest to makabra i jakbym mógł to zwracałbym tym ludziom uwagę, bo takie światło w halogenie jest bardzo oślepiające i TUTAJ SIĘ ZGODZĘ. W soczewkach to nie występuje i dlatego nic nikomu do tego jak ktoś chce sobie zamontować. Zdajesz sobie sprawę, że np. wymóg samopoziomowania jest idiotyzmem i do niczego nie prowadzi, gdyż działa ono na postoju, a nie podczas jazdy? Jedynie wymóg wycieraczek uznaję za w miarę sensowny, bo brudny reflektor to mało światła. Mnie osobiście najbardziej na dziurach i górkach oślepiają ori xenony, bo są dużo mocniejsze oraz takie elementy z halogenami gdzie jeden w powietrze drugi w dół. Nie korzystałeś, to nie powielaj bzdur, skupiaj się może na faktach. Dla twojej wiadomości, reflektory soczewkowe w A4 są plastikowe a nie szklane i bardziej niszczy je wsadzenie żarówek 130%, bo dają za dużo ciepła.
  6. Jak sie jeździ 50, a poza miastem 60 na ograniczeniu 90 to rzeczywiście nie potrzeba lepszych świateł. Masz ochotę to sobie wyłącz w ogóle mijania i poświeć latarką z telefonu, kto ci broni? Nie powielaj tylko idiotyzmów nieprawdziwych których nie zweryfikowaleś, bo wprowadzasz w błąd. Jak się nie znasz i nie masz porównania to się nie odzywaj.
  7. Można, bo ich praktyki nie są uczciwe i legalne. Wolny rynek oznaczałby, że ktoś wyłamie się z szajki i da niższe stawki aby być konkurencyjnym, a tak się nie dzieje. Śmierdzi zmową na kilometr.
  8. Lampy z przedlifta są 1000x mocniejsze od tych z polifta. Nic z tym nie zrobisz i nie będziesz miał w żaden sposób takiego efektu jaki miałes na przedliftach. Możesz regenerować odbłyśniki, wypolerować reflektor i założyć HID'y ew. ori xenony jak masz kase. To poprawi zauważalnie efekt, ale nie będzie tak dobrze jak na przedliftach niestety. Przedlift miał bardzo mocne światła, w rzadko którym aucie takie się da spotkać.
  9. Przestańcie powielać mit, że HID'y w soczewce oślepiają - dobrze wyregulowane nie oślepiają bardziej niż ori xenony i policja wtedy też się niezbyt czepia. Najlepszy efekt daje regeneracja odbłyśników i montaż HID'ów. Sama regeneracja nie daje satysfakcjonującego efektu.
  10. Problem w tym, że takich aut raz, że mało, dwa, że najczęściej licho wyposażone. Ceny pójdą w górę adekwatnie do wzrostów akcyzowych. Przecież jak ktoś ma auto zarejestrowane w PL, to nie zostawi jego ceny niższej tylko dlatego, że handlarze będą mieć drożej
  11. Dla mnie nie wychodzi już najgorzej, bo i tak aut z większym silnikiem niż 2.5 i mlodszych jak 10 lat kupować nie będę. Jednakże wciąż jest to nieakceptowalne. Jedno co mnie ciekawi 'Stopień ponadnormatywnej wartości samochodu w stosunku do współczynnika deprecjacji' Ciekawe na jakiej podstawie mają to określać, jeżeli na podstawie widzimisię urzędasa to sajonara. Mogliby brać pod uwagę stan licznika, to przestałoby się opłacać cofać liczniki
  12. Ja u siebie w APU nie mam czujnika na misce.
  13. Czy Ty czytasz co piszesz? Poprzedni rząd zarezerwował kasę na inwestycje w infrastrukturalne, drogi ekspresowe, które miały poprawić dostępność komunikacyjną i warunki prowadzenia biznesu w obszarze zapomnianym przez Boga czyli środkowym Pomorzu a ten obecny przeznaczył to na konsumpcję. Kasę za którą suweren PiSowski zaczął znów na potęgę kupować szroty ściągane z Dojczlandu i elektronikę produkowaną w Korei, Chinach i na Tajwanie. To jak ma być lepiej i z czego ma być niby ten wzrost gospodarczy? Problem jest taki, że przy tej ekipie od nierozpatrzonego pomysłu do podpisu prezydenta potrafi upłynąć tylko parę dni. Takim nierozpatrzonym pomysłem były np. podwyżki pensji poselskich i stała pensja dla żony Dudy. Ja tylko przypomnę, że to właśnie za czasów tej znienawidzonej Platformy dokonano obniżenia emerytur SB-kom i funkcjonariuszom służącym w szeroko pojętym MSW w taki sposób, że za czas służby w PRL nalicza się im emeryturę według zasad jakie obowiązują dla zwykłych ludzi, natomiast dopiero za to co odsłużyli w Policji liczy im się według stawek emerytury mundurowej. Podobnie z wypłacanymi rentami i rentami dla wdów, których mężowie zaczynali w milicji a potem służyli ileśtam lat w Policji i mieli tego pecha, że ich jakiś gangsterzy w wojnie gangów w latach 90/00 zabili. Według nowych proponowanych regulacji tacy policjanci, choćby tylko 1 dzień przepracowali w milicji a potem sterali zdrowie i życie uganiając się za bandytami w wolnej Polsce utracą prawo do policyjne emerytury. Przynajmniej tak zrozumiałem słowa Błaszczaka. Jeśli się mylę, to niech ktoś sprawę sprostuje przytaczając odpowiednie źródła. Mam tylko nadzieję, że zasada tak samo będzie się tyczyć prokuratora Piotrowicza, sędziego Kryże, ministra Jasińskiego, przewodniczącego Dudy i pozostałej komuszej ekipy, która odnalazła się w PiS-ie Kłamiesz i obrażasz uczciwą kobietę. To wiele mówi o twoich tzw. źródłach i jakim jesteś człowiekiem. Ciemny lud to raczej czyta Gazetę Polską, Do Rzeczy, W Sieci i ogląda Telewizję Trwam, a teraz TVP. Bo tam manipulację uprawiają cepami. Żeby ją wychwycić w TVN albo Wyborczej trzeba już pewnej dozy inteligencji. Kłamiesz i manipulujesz albo nie czytałeś Konstytucji. Polecam lekturę. Zgodnie z art. 195 ust. 1 sędziowie TK jako jedyni podlegają tylko Konstytucji, w przeciwieństwie do pozostałych sędziów, którzy podlegają Konstytucji i ustawom (art. 178) Wprawdzie zgodnie z art. 197 organizację TK oraz tryb postępowania przed Trybunałem określa ustawa, jednakże sędziowie mogą stosować ją w zakresie nie sprzecznym z Konstytucją, a w przypadku zaistnienia takiej sprzeczności wręcz im jej stosować nie wolno i w takiej sytuacji, o ile to możliwe powinni stosować się wprost do Konstytucji. Wynika to z wykładni systemowej art. 181 pkt 1, w powiązaniu z art. 8. Mniej Piotrowicza, Ziobry, Błaszaka i TV PiS a więcej prawa konstytucyjnego i Konstytucji polecam. Tu już nie tylko kłamiesz i manipulujesz ale wręcz łżesz jak bura samica psa. Czyli te wielkie demonstracje przeciwko ACTA, demonstracje Solidarności i innych związków zawodowych, demonstracje kółek Radia Maryja i Telewizji Trwam i również demonstracje PiS-owskie to się na Marsie odbywały? A może w tym czasie PiS, KORWIN albo Kukiz15 rządzili?? No jak Babcię kocham - Ministerstwo Prawdy w najczystszej postaci. Albo przekaz dnia z Nowogrodzkiej do płatnych trolli Szefernakera. No podaj co - konkretnie. Tylko z przytoczeniem jakiegoś wiarygodnego źródła, a nie takiego jak z mistralami sprzedanymi przez Egipt Ruskim za dolara. Owszem, zgadzam się, skończyła się wojna cenowa i ceny zaczęły iść w górę. Ale podatek bankowy też się do tego w jakimś stopniu przyłożył. Wogóle wszędzie koszty obsługiwania produktów w towarzystwach ubezpieczeniowych poszły w górę - nawet przy zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi w ramach polis inwestycyjnych. Rozmawiałem ze znajomymi agentami i takiego newsa mi sprzedali. Oczywiście oficjalnie nikt się do tego nie przyzna, bo ustawa o podatku bankowym zakazuje przerzucać go na klientów i ten, kto by się oficjalnie przyznał, pakuje się pod topór KNF i UOKIK. A kończąc temat akcyzy na samochody. Faktycznie szkoda, że nie przeszedł w pierwotnym kształcie pomysł senatorów na zmianę podatku akcyzowego. Bo on po prostu zakładał obniżenie i bardziej łagodne zestopniowanie stawki podatku na samochody powyżej 2l poj. Byłoby prosto i czytelnie. Skończ waść i wstydu oszczędź. Tyle w temacie. Co do akcyzy, widział już ktoś oficjalne kwoty jakie weszły w życie? Szukałem, ale coś nie mogłem znaleźć. Nie mówię o przykładach tylko o konkretnym przeliczaniu jakie ma obowiązywać.
  14. Moze i można dostać, ale jest to zbyt kosztowne na dziś dzień.
  15. Musi. Jakby jej nie było to światło waliłoby do góry po oczach.
  16. Dla mnie też oczywiste, że powinny być szkolenia. Nie jestem zwolennikiem aż tak łatwego dostępu jak w USA, ale powinna być taka możliwość.
  17. Emejcz odpowiedział(a) na pre_pl temat w Lifestyle i Hydepark
    No różnie to bywa, czasem pies się budzi za każdym razem, a czasem śpi jak zabity, wiem po swoim.
  18. Kupisz zadbane 1.6/1/8 za tą kasę jak poszukasz, ale popieram kolegów - jeżeli nie masz kasy to bezpieczniej coś innego. Ja póki nie zacząłem pracować to jeździłem Daihatsu i powiem, że dobrze, że nie rzucałem się wtedy na Audi, bo to przerasta możliwości niepracującego studenta. To się tak wydaje, że zadbane to nie wkładasz kasy - zawsze wkładasz. Przygotuj się na to co zostało już wspomniane - dolicz te 2-3 tys. do każdego auta które musisz kupić na początkowe wydatki. Bez tego się nie obejdzie - to jest po prostu taka norma. Musiałby ktoś mieć nóż na gardle aby sprzedać auto które nie ma żadnych mankamentów w dniu sprzedaży.
  19. Emejcz odpowiedział(a) na pre_pl temat w Lifestyle i Hydepark
    Ja się przeraziłem teraz jak zobaczyłem jak łatwo się otwiera zamek w drzwiach domowych... Wszystkie zabezpieczenia to pic na wode, jedyne co można robić to tak zabezpieczać swoje mienie aby utrudnić i opóźnić wejście złodzieja. Według mnie np. w domu najlepiej jest mieć każdy zamek innego typu i innej firmy. To zwiększa szanse, że któregoś z modeli złodziej nie zna.
  20. Miejmy nadzieję, że w końcu któraś władza ułatwi dostęp do broni.
  21. Swoją droga, ja jestem zdania, że powinny być jakieś ograniczenia w zasądzaniu odszkodowań przez sądy, bo to my za to płacimy. Ja wiem, że różne są tragedie, ale to nie znaczy, żeby podatnicy mieli za to płacić. Ciekawy filmik dla tych którzy mają wątpliwości w kwestiach podatków.
  22. Jak to kogo? Meliny...
  23. Musimy bardzo uważać, bo odpuszczą tą akcyzę, ale szykują mega rozbój z dodatkowym opodatkowaniem pracy, pod przykrywką zwiększenia kwoty wolnej od podatku... Z tego co rozumiem na dzień dzisiejszy, to ci co mają max 700zł na miesiąc będą mieli podniesioną kwotę wolną. Ci co mają 700-6300 na rękę podwyższoną, a ci powyżej 6300 mają nie mieć kwoty w ogóle! Chore...
  24. +polecam sprawdzić co spotkało gościa który podniósł krzesło na spotkaniu z komorem.
  25. Ja mam 200KM i 400Nm na osi często w zimę w góry jeżdżę i quattro nie potrzebne, choć muszę przyznać że powyżej 230KM napęd na 4 łapy obowiązkowy Zależy jak kto jeździ, ja to wiecznie cisnę, bo nie mogę się powstrzymać przy takich korkach w mieście. W tym sezonie letnie opony przód zjechałem z 7 do 4 mm :| a tył z 7 na 6mm... to wystarczająco mówi jak brakuje mi quattro.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.