Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Emejcz

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Emejcz

  1. Pomiar CO2 w układzie jest niemiarodajny ogólnie. Dziwne, że tylko na LPG ubywa. Sprawdź czy reduktor nie puszcza wody i czy czasem nie leci z kolanek wodnych pod spodem reduktora.
  2. Do 1.6 nie ma sensu pchać się w koszta. Nawet valteki to pociągną. Jednakże na uwadze miej po primo poprawność instalacji, jak gość zrobi na tanim sprzęcie to ok, ale żeby to zrobił dobrze... bo jak spieprzy instalacje to będzie słabo.
  3. APU i AEB pod tym względem są takie same. Oba nie mają śruby i odpowietrzenie wykonuje się za pomocą zsunięcia węża z nagrzewnicy, ale jak mówię, jak wszystko drożne to nie trzeba tego robić, tylko dolać potem płynu.
  4. @Dev Warto spróbować przejść z Valvoline Max Life 5w40 na Motul Xcess 8100 przy jednostce pijącej olej? Coś mi tam zaczynają hałasować prawdopodobnie popychacze na ciepłym, a że akurat wypada wymiana oleju to się zastanawiam czy na próbę nie przejść.
  5. Zapewne tak i logika mi podpowiada, że jest to efekt złego smarowania, bo podobny dźwięk jest zawsze chwilę po odpaleniu zimnego - przez kilka sekund póki olej nie dojdzie wszędzie. W przyszłym tygodniu zmienię olej i przepłuczę gnoja, bo już 11 tys. najechałem. Wnioskujesz to na podstawie tego, że miałeś taką przypadłość, czy że ci się wydaje?
  6. To nie odpowietrzenie. Znam dźwięk tego odpowietrznika, bo też go mam. Nie wiem, jak się nic nie zmieni to pewnie kupie manometr i zmierzę ciśnienie.
  7. Dojście jest ekstra c**jowe, ale do zrobienia. Podnieś sobie zbiornik z płynem i z latarką i lekko na czuja powoli to wymienisz.
  8. Jak układ jest drożny - szczególnie nagrzewnica - to nie musisz nawet tego odpowietrzać, samo się odpowietrzy. Jak się nie odpowietrza to najczęściej winna jest zapchana nagrzewnica.
  9. Przy tej mocy i to jeszcze w quattro nie musiałeś wymieniać reduktora na mocniejszy żeby auto normalnie jeździło. Jeżeli Hany były zielone/gold to też nie musiałeś ich zmieniać, bo barracudy zachowują się prawie identycznie. Kup kabel za 30zł do LPG, ściągnij program i wrzuć ustawienia map/mnożnika z lpg. Na 100% instalacja jest niewyregulowana. I daj sobie spokój z wymianą części bez podstawowej diagnozy.
  10. Tylko drogi kolego weź pod uwagę, że po tym chipie to sam reduktor ci nic nie da. Jak założysz Golda, to będziesz musiał też zmienić całą miedź od zbiornika do reduktora z 6mm na 8mm i nie wiem czy czasem też wielozawór w zbiorniku nie musi być wtedy inny.
  11. Witam. Auto mam 2 lata, zrobiłem w tym czasie ponad 50 tys. km. Prawdziwy przebieg wyjdzie około 600 tys. przypuszczam. Olej zawsze Valvoline 5w40 po uprzednim stosowaniu Liqui Molly. Na początku tego roku zrzucałem miskę by zmienić uszczelnienie i przy okazji czyściłem smoka. Ku mojemu zaskoczeniu było czysto. Do rzeczy, od jakiegoś czasu zacząłem u siebie słyszeć takie klekotanie. Występuje na jałowym na ciepłym silniku. Przy dodawaniu gazu zwiększa częstotliwość. Jak się wsłuc**ję to zlokalizowane jest jakby z tyłu z lewej strony silnika. Jak silnik jest ciepły i jadę to nie występuje od razu po zatrzymaniu. Trzeba poczekać kilka sekund wtedy się pojawia. Czy ktoś miał taki problem i go skutecznie rozwiązał? Wiem, że zaraz posypią się sugestie zmiany napinacza, ale według mnie napinacz powoduje bardziej takie szeleszczenie, a nie klekotanie. Miałem takie szeleszczenie w poprzednim A4. Klekocze identycznie jak na filmie poniżej.
  12. Nie gadaj. U mnie wystarczyło kiedyś lekkie naciągnięcie sztangi WG nakrętkami i przestało świergolić. Koszty zerowe.
  13. Emejcz odpowiedział(a) na rafal9119 temat w Audi A4 B5
    Też wyszedłem z takiego założenia dlatego kupiłem ORI z allegro. Ale musiała być podróba.
  14. Emejcz odpowiedział(a) na rafal9119 temat w Audi A4 B5
    Może miałem, ale to pierwszy raz i od razu wtopa.
  15. Oczywiście, że cię wskaźniki nie kłamią w tym przypadku. Możesz spróbować płukania układu gorącym octem - ocet dobrze rozpuszcza i nie niszczy układu, ale trzeba to zrobić porządnie. Jesteś pewien, że przewód dolny jest gorący od płynu, a nie przypadkiem od samej temperatury silnika się nagrzał? W lecie ciężko to sprawdzić. Problem z termostatami jest taki, że nowe mają różne temperatury otwarcia. Bardzo często różnią się od deklarowanych. Są sprawne, ale temperatury działania nie trzymają się określonych parametrów. Znajdź sobie taki termostat który ma wedle opisu niską temperaturę otwierania i zobacz. Płyn ci chlapie, bo przy za wysokiej temperaturze jest już duże ciśnienie i pewnie korkiem coś wywala. Żeby ci podczas jazdy nie chłodziło płynu to chłodnica musiałaby być totalnie zabita, a jakby była totalnie zabita to w korkach by ci temperatura ostro szła w górę.
  16. Emejcz odpowiedział(a) na rafal9119 temat w Audi A4 B5
    Potwierdzam, że te czujniki z allegro niby ori ze znaczkai audi to jakieś syfiaste podróby. Sam się na to nabiłem. Kupiłem tak i jak założyłem to pokazywał o 10 stopni inną temperaturę niż powinien.
  17. Gorący ocet - używałem. Nie rozszczelnia i czyści. Pamiętaj jednak, że płukanie to rozwiązanie tymczasowe.
  18. Nie chcę zapeszać, ale coś długo mi wytrzymują wahacze. Obecnie na aucie siedzi mieszanka MS, SKV. Niektóre MS'y mają już jakieś 50-60 tys. (jeszcze je przekładałem ze starej A4 swoją drogą), a np. banan SKV ma już jakoś ze 30 tys. i cisza. Także ogólnie ja jestem zadowolony.
  19. Do tej pory ani razu się już taka sytuacja nie powtórzyła, więc póki co tematu nie rozwijam
  20. Emejcz odpowiedział(a) na Emejcz temat w Audi A4 B5
    Jak wymiana uszczelnienia miski to tylko kanał. Robiłem to i dla mnie przerypana sprawa.
  21. Usunąłem ten błąd i jest dobrze więc logi niewiele dadzą, pytanie skąd to mogło być. Oby za szybko nie wróciło.
  22. Witam, właśnie jestem w trasie i dopadł mnie problem z turbem w trakcie jazdy - zaczął słabo ciągnąć. Ładowanie max 0,4 bar. Normalnie do 1,2 bar - po lekkim chipie jest. Mam wskaźnik w kabinie więc na bieżąco widzę. Na VAG'u błąd: 17964 charge pressure control: positive deviation Czy ktoś ma jakieś pomysły? Pierwszy raz takie coś mam
  23. Wymieniłem właśnie dławik w przewodzie od klimy, ale trochę się zakręciłem ze starym i nie wiem która strona powinien być włożony, czy ktoś może wie?
  24. A w jakim stanie był samoregulator? Trzpień nie miał mocnych ubytków od rdzy? Bo jak miał to było trzeba go albo wymienić, albo dać komuś do obtoczenia co się raczej nie opłaca.
  25. Coś tak mi się wydaje, że nie została w pełni ta regeneracja przeprowadzona. Wiesz, że ten oring jeden z którego cieknie ręczny to nie wszystko i wymiana tego jednego, bez rozbierania całości i wyciągnięcia tłoczka to ci na długo nie pomoże?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.