Treść opublikowana przez Emejcz
-
Nieudana kradzież 13.11
Dokładnie tak jak mówi przedmówca. Oczywiście wszystko da się obejść, ale kluczem jest czas. Jak złodziej nie ukradnie szybko to odpuszcza.
-
Nieudana kradzież 13.11
Wiadomo, że na lawete to wezmę wszystko, ale ustalmy, że na lawety to wchodzą w grę w czym droższych autach. Czym tańsze i starsze auto tym prawdopodobieństwo użycia lawety spada.
-
Na bezynie gaśnie zaraz po odpaleniu. Awaryjnie na gazie jest ok.
Ori używkę. Sytuacja się unormowała. Nie wiem, może paliwo dopiero po paru dniach wszędzie doszło, albo jakieś uszczelki w pompie namiękły.
-
300000km
Mój miał 214 tys. w 2004 roku u niemca, a to nie diesel i na ulicę wyjechał dopiero w 2000
-
Nieudana kradzież 13.11
Ja w poprzednim B5 miałem 3 próby włamania, w ostatniej chyba chcieli go ukraść... ale miałem odcinkę zapłonu. Myślałem o różnych opcjach - łącznie z taką przeróbką zamką aby tylko wybicie szyby pozwalało im wejść. Stwierdziłem jednak, że wolę jak rozwalą zamek niż jak mi szybę wybiją. Popieram zrobienie odcinki zapłonu. Przy czym zaznaczam, że nie kupować gotowego patentu, bo oni będą go znać. Wymyśl coś swojego. Ja tak zrobiłem i jak ktoś nie ma pojęcia gdzie jest moja odcinka to szybko jej raczej nie znajdzie... Oczywiście, nie powiem co i jak, ale mogę powiedzieć, że warto się dobrze zastanowić i poświęcić trochę czasu na swój patent i realizację, bo czym lepiej to obmyślimy tym gorzej potem dla złodzieja. Zwrócił bym uwagę na szczegóły - np. to, żeby włącznik/wyłącznik był w zasięgu ręki dzięki czemu jak wsiadamy do auta to jakiś obserwator nie będzie w stanie wychwycić, że za każdym razem schylamy się np. w stronę schowka aby "coś" zrobić. Obawiam się podobnie jak przedmówca, że jak spróbowali raz to spróbują i drugi i może się to gorzej skończyć.
-
Na bezynie gaśnie zaraz po odpaleniu. Awaryjnie na gazie jest ok.
Niestety output chyba nie testuje pompy, w każdym razie zrobiłem i nie było jej słychać. Zamówię ORI używkę, może trochę pochodzi, bo ponoć z zamiennikami bywa dużo problemów. UPDATE: Dziś wymieniłem pompę i od razu filtr paliwa. Co ciekawe moja stara pompa jak ją wyjąłem to zaczęła pompować, ale za chwile przestała, więc najwidoczniej się wiesza. Po złożeniu wszystkiego działa. Niestety jest pewna rzecz która mnie denerwuje - za pierwszym razem na zimno długo trzeba kręcić zanim odpali... na starej paliło od strzała nawet jak stał kilka dni. Wie ktoś czy pompa ma jakiś wbudowany zawór zwrotny? Domyślam się, że wolne odpalanie wynika z cofania się paliwa. Wymieniłbym zawór zwrotny w pompie o ile taki ma, ale domyślam się, że może to być niewykonalne... Myślicie, że dołożenie dodatkowego zaworka przed filtrem - np. takiego jak ten: http://allegro.pl/zawor-zwrotny-kierunkowy-paliwa-6mm-8mm-10mm-metal-i5519156804.html załatwi sprawę?
-
Nowe stawki akcyzy na samochody z zagranicy
No niestety nie można mieć fajnego japońca za niską cenę drogi kolego. Takie modele jak np. Accord 2.4 się cenią. Nie mówiąc już o takim Lexusie IS300. Ta zmiana jest dobrą zmianą tylko dla tych co i tak mają pełna kieszeń, uderzy zarówno w biednych jak i w tych średnich.
-
Na bezynie gaśnie zaraz po odpaleniu. Awaryjnie na gazie jest ok.
Output Tests na Enginie?
-
Na bezynie gaśnie zaraz po odpaleniu. Awaryjnie na gazie jest ok.
No właśnie francy nie słyszę, nie ma tego takiego "cyknięcia" po przekręceniu kluczyka... Przeziębiony jestem, bo gdyby nie to to już bym poszedł mierzyć. Dobra, co nieco posprawdzałem. Zrobiłem tak: SPRAWDZANIE NA BEZPIECZNIKU: -sprawdziłem napięcie na wyciągniętym bezpieczniku nr 28 - pojawia się po przekręceniu kluczyka i znika -sprawdziłem co się dzieje podczas odpalonego auta na LPG - jest napięcie, ale niskie - 2 do 3V SPRAWDZANIE PRZY POMPIE: -dobrałem się do wtyczki pompy w bagażniku, są tam 4 przewody, przypuszczam, że 2 z nich są dla pływaka, pozostałe 2 zasilanie -po sprawdzeniu na uruchomionym na aucie gazie na grubszym przewodzie jest ponad 14V(ssanie, stąd tyle), na cienkim zaś jest niecałe 2V. Nie sprawdziłem przekaźnika, bo nie jestem pewien który, przypuszczam, że 372, ale nie mam pewności. Styków nie ma zaśniedziałych w każdym razie. Wygląda więc na to, że zasilanie jest... pod warunkiem, że te wartości 2-3V mają takie być.
-
Na bezynie gaśnie zaraz po odpaleniu. Awaryjnie na gazie jest ok.
Witam, czy ktoś spotkał się z czymś takim jak w temacie? Wszystko było dobrze do dziś. Wsiadam, zapalam, gaśnie. Tak kilka razy. Myślałem, że może jakoś krzywo stanąłem, bo w lesie i potem odpali normalnie. Niestety nie, ciągle to samo. Awaryjnie na gazie odpala bezproblemowo. Dodam, że nie tankowałem ostatnio benzyny, a w baku mam połowę. Miał ktoś tak? Jutro podepnę się z VAG'iem, ale póki tego nie zrobiłem, może ktoś ma sugestie? Sprawdziłem i niestety błędów naprowadzających brak. Jest tylko tymczasowy od lambdy, ale on jest już od dłuższego czasu więc to nie ma związku. Dzisiaj już w ogóle nie odpalał na benzynie, tylko awaryjnie na gazie...
-
Nowe stawki akcyzy na samochody z zagranicy
UE = interes niemiecki. Akcyza jest zła, ale UE nie jest to emisariuszem dobra. Oni wiedzą, że przy takich akcyzach nie pozbędą się ze swojego kraju zalegającego złomu.
-
Nowe stawki akcyzy na samochody z zagranicy
No wyjścia będą tylko dwa - jeździć, albo nie jeździć. Do tego doprowadzą. Dla mnie jedyny plus tego interesu jest taki, że ci najbiedniejsi zrezygnują z aut co w pewien sposób wpłynie na zmniejszenie korków. Cała reszta to jedna wielka farsa.
-
Nowe stawki akcyzy na samochody z zagranicy
Może dla ciebie to nie jest różnica. Ja nie kupiłbym teraz B7. Mam inne wydatki i priorytety na obecnym etapie mojego życia niż po primo kupno drogiego samochodu. Ja będę należał do tej grupy co stracą. Nie dałbym za auto więcej niż 20 tys. a tyle i tak uważam za bezsens. Co innego jak miałbym swój dom, ze 45 lat i odchowane dzieci - nie miałbym wtedy wielu wydatków. Takie rzeczy najbardziej uderzą w młodych rozwijających się, bo stary nie ma już innych wydatków i kupuje sobie nowsze.
-
Nowe stawki akcyzy na samochody z zagranicy
Dokładnie tak... Brunonie wróc... całe to szambo wy***ać w piz*u, bo inaczej się nie da. Ale do rzeczy. Miałem sobie zmienić za jakiś czas moje B5, ale dam sobie siana. Będę nim jeździł póki mi się dziury w blasze nie zrobią. Nie byłem przeciwko PIS'owi, ale te ich socjalne pomysły mnie do kurwicy doprowadzają, że mam co chwila płacić na jakieś nowe fanaberie na obiboków którym się nie chce rozwijać i pracować. W ogóle to jest chore, żeby płacić więcej za litraż. Kupiłbym sobie 3.0, ale przy takich cenach OC i teraz te akcyzy to w ogóle można zapomnieć.
-
Oplaca sie wkladac sekwencje do 1.8t aeb?
Jak palisz 10L benzyny to powinienes palic 12-13L gazu - takie małe sprostowanie
-
Wahacze SKV
Broń boże stawiać na tarczach, szkody wyjdą większe niż przy wymianie całego kompletu wahaczy. Oprzyj na śrubie długiego prostego i będzie ok. Jak będzie to oparcie na drewnianym klocku lub miękkiej cegle to śruba nie ulegnie żadnym uszkodzeniom - ja tak robię.
-
Bardzo słabe oświetlenie soczewkami mijania
Regenerowanie kosztuje 90zł. Nie ma sensu dawać 2x tyle za niepewny efekt.
-
Wahacze SKV
Opieram na cegle/klocku drewnianym kolumnę ze zdjętym kołem i dokręcam na opuszczonym aucie.
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
Może dziewczyna ma tendencje do walenia po dziurach. Moja tak robi dlatego bym jej tego auta nie dał. Jak wali po dziurach na wielowahaczu to każde padną szybko.
-
Wahacze SKV
Arciu pocytej ździebko to sobie łopinie wyrobis.
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
To była moja pierwsza myśl jak czytałem o tej regeneracji, że przecież ori ma taki przebieg, żę aluminium jest już wymęczone. Co mi z tego, że sobie zregeneruje sworznie i tuleje jak pęknie mi wahacz na pół i rypnę w drzewo... Moje zdanie w przypadku zawieszenia - lepsze nowe średniej jakości, niż wymęczone oryginalne.
-
Wahacze SKV
Szczerze też nas to cholernie dziwi, jest to druga reklamacja wahaczy na okolo 7000 sprzedanych zestawow w ciągu 4 lat. Poczekajmy jak wczesniej czas i zycie to zweryfikuje. Trzeba brać poprawkę na to, że przeciętny użytkownik tego forum jest dużo bardziej wymagający niż Heniek złotówa i jak się zaczęło sprzedaż na takim forum, to pojawi się więcej reklamacji niż jak było do momentu sprzedaży emerytom i zaczną wychodzić niedoskonałości
-
Ceny paliwa marzec 2026
Zweryfikowałem to i jednak jest dużo większa. Cena na dzień 16 stycznia 2016 - 27.16 USD Cena na dziś - 21 października 2016 - 51.34 USD Także pod tym względem wzrost jest uzasadniony. Niestety paliwa mają to do siebie, że wiecznie ich cena będzie się zmieniać zależnie od uwarunkowań geopolitycznych.
-
Rozebranie panelu klimatronika.
U mnie w Castoramie na dziale ze śrubkami są takie mini pudełeczka/szufladki ze śrubkami na sztuki. Możliwe, że z tamtych się da dobrać jakieś maluchy, ale nie gwarantuję, że akurat podpasują.
-
Dziwna sytuacja "chyba" ze sprzęgłem.
Napinacz pójdzie tylko w jedną stronę. Nie musisz mieć klucza, może być żabka - co ci wygodnie. Odciągasz wtedy aby rolka napinacza poszła w lewo i wysuwasz pasek. Robota żadna.