Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oplaca sie wkladac sekwencje do 1.8t aeb?


Łukasz Hetmann

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko oplaca sie wkladac sekwencyjny gaz do a4 b5 z takim silniczkiem ? dodam ze auto jest z 96roku i wg licznika ma 250k przebiegu, a do kraju zostalo sprowadzone pol roku temu z niemiec

za gaz placił bym okolo 2000zl. pytam bo nie wiem czy przy takim przebiegu i takim wieku silnik poraadzi sobie z praca na gazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że sobie poradzi - weź tylko pod uwagę kwestie ekonomiczne - czyli przelicz stosunek robionych kilometrów rocznie w stosunku do ceny instalacji w aspekcie ile czasu masz zamiar trzymać u siebie samochód. Przy tak wiekowych autach instalacja gazowa nie podnosi wartości przy odsprzedaży (no może szybciej można się pozbyć )

A poza tym ambitny niemiaszek miał to audi - pod kocem trzymał i do kościoła śmigał tylko - 12,5 tys km rocznie - no śmieszne ...

Edytowane przez kaczorvw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250tys na 20 letnie auto :D:D:D ale pomijajac to,jesli chcesz zaozczedzic kasy przy okazji zmniejszyc zywotnosc silnika to twoja decyzja.1.8 t pala nie duzo,jesli robisz nie wiele km to lepiej jezdzi na benzynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli robisz dużo kilometrów i chcesz trochę pojeździć autem to oczywiście że jest sens, bardziej zastanawia mnie czy za te 2000 dobrze ci te lpg zamontują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy obecnej cenie gazu u mnie 1.60 żałuje że po 4 latach jazdy na pb dopiero od roku mam LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa jest prosta. Instalacja zwraca się mniej więcej w rok przy obecnym stosunku cen. Oblicz jak szybko Ci się zwróci i jak długo chcesz nim jeździć. Przy sprzedaży wartości może i nie podniesie za bardzo, ale znacznie ułatwi sprzedaż, bo stare i tanie auta najczęściej kupują ludzie, którzy chcą też tanio jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze to rozumiem i wiem, pytam konkretnie tylko i wylacznie o wystrzymałość tego silnika, wiem ze to troche wrózenie z fusów ale może ktos określi mniej wiecej na co zwrócic uwage przed montażem takowej instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary przy tej cenie LPG wychodzi sporo taniej od ON. Szybko ci się zwróci. Sam napisałeś że dopiero kupiony wóz, więc myślę że min 3 latka pojeździsz. Zwróci się. 1.8T lubi gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze to rozumiem i wiem, pytam konkretnie tylko i wylacznie o wystrzymałość tego silnika, wiem ze to troche wrózenie z fusów ale może ktos określi mniej wiecej na co zwrócic uwage przed montażem takowej instalacji

O wytrzymałość silnika się nie martw. Uwagę musisz tylko zwrócić na to żeby to była porządna instalacja i założona przez fachowca a nie druciarza. Nie chce mi się wierzyć, że za 2tyś. da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj i ciesz się jazdą za pół darmo☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 2 tys to bedzie gowno nie instalacja a pozniej ze gaz jest zly i niedobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołoży 600zł i będzie ok, trzeba tylko gazownika z głową.

Ja bym się nie zastanawiał i zakładał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, uzupełnij profil o region to może ktoś Ci poleci dobrego fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz juz sie zaklada, gazownik powiedział podstawowa instalacja 2000zl lepsza na barakudach 2400 pośrednia 2100 zabrałem posrednia mam nadzieje ze bedzie słuzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, źle wróźyć nie chcę. Jednak jak monter zgadza się na montaż do 1.8T sekwencji za 2kPLN to dobrze nie wróży, ani o tym co zamontuje, ani o nim samym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze 50km pokonane bez jakiej kolwiek wady, kolega ma 1.8t w passacie tez u tego gazownika zakladał i smiga na tym aż miło z tym ze zabrał wtryski baracudy no ale on robi w cholere wiecej kilometrów odemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyknij zdjęcie spod maski bo aż ciekawy jestem :)

Edytowane przez Peacock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...