Treść opublikowana przez Emejcz
-
jak poprawić światła z przodu
Jakbyś nie wiedział to samopoziomowanie działa tylko na postoju po zapłonie, więc nie pitol takich farmazonów. Jak ci jedzie z przeciwka xenon ori czy nie ori po dziurach lub pod górkę to ci nic samopoziomowanie nie daje.
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
Wzmacniane papą. One wszystkie takie wzmacniane jak zęby chomika
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Ja podstawiam cegłę/klocek pod zwrotnicę ze zdjętym kołem, opuszczam i dokręcam
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Są proste, czasem tylko większej siły wymagają no i oczywiście muszą być przyzwoite narzędzia a nie klucze po 2zł Wymianę wahaczy uznaję za jedną z przyjemniejszych robót, bo prócz ewentualnie zapieczonej górnej długiej śruby to tam nie ma co niespodziewanego wyskoczyć. Sworzni nie trzeba na opuszczonym dokręcać, ważne są gumy.
-
Wahacze SKV
Montuję sam bez kanału więc nie muszę się zastanawiać czy ktoś coś w tym interesie spieprzył.
-
Wahacze SKV
Od skrajności do skrajności bym powiedział. Jeżdzę i po ładnych trasach i po mega dziurach. Ogólnie jeżdżę szybko i nie zwalniam zazwyczaj do 10 na prograch zwalniających i torach jak to robi większość, ale jednocześnie jak jeżdżę poza miastem to walę środkiem drogi jak jest pusto, żeby nie łapać nierówności które są blisko prawej strony.
-
Wahacze SKV
W moich MS'ach pierwszy wywalił się banan, chyba po około 20-30 tys. przy czym on był wadliwy od początku i powinienem go wymienić, ale tego nie zrobiłem. Reszta jeździ i jak tak sobie mniej więcej liczę to mają już około 40 tys. Kupiłem je ogólnie do sedana, ale jak kupiłem tego to potem je przełożyłem.
-
Bardzo słabe oświetlenie soczewkami mijania
Wystarczą szczypce - wydłużone kombinerki - plus jakis śrubokręt płaski może i zrobisz to bez wielkich problemów.
-
Wahacze SKV
Jakoś mało wiarygodny ten profil dopiero co zarejestrowany, w dodatku B5 opisane jako 2005, coś nie halo.
-
Włączający się ABS
No stary jak ci wypycha czujnik jak kręcisz kołem i trzymasz czujnik to koronka musi być krzywo, bo co innego. Mogła się zsunąć. Poza tym, ona lekko wchodzi dość i nie trzeba żadnej praski, ja jak swoją wciskałem to puknąłem lekko młotkiem i jakąś rurką i bez problemu wlazła.
-
drążek zmiany biegów (szarpie - manual)
Na 100% zerwane. Po wymianie objawy ustąpią z miejsca.
-
Ceny paliwa marzec 2026
Aby było lepiej to musi wymrzeć całe pokolenie.
-
Włączający się ABS
Czujnik się wysuwa jak zakręcisz kołem? A jak trzymasz dociśnięty ręką czujnik i zakręcasz kołem to wtedy też próbuje ci się na siłę wysunąć? Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem ten opis, ale przyczyny widziałbym dwie: -albo koronka jest krzywo i ma w środku bicie co powoduje wysuwanie się czujnika - co sprawdziłbyś za pomocą opisanego przeze mnie wyżej sposobu - albo koszyczek czujnika nie trzyma go wystarczająco ciasno i trzeba by go trochę lepiej obsadzić.
-
Kiedy na zbieżność ?
Mówiłem, że nie będzie trzeba ustawiać
-
Słabe grzanie nawet na HI ! Jaka przyczyna ?
Ile płaciłeś za obsługę czynnika klimy?
-
Słabe grzanie nawet na HI ! Jaka przyczyna ?
No właśnie wymieniałem w poprzedniej B5 i wiem jaka to c**jowa robota. Nagrzewnice kupiłem za 60zł ale robilem prawie cały weekend wtedy, a tam nie było klimy, a tu jeszcze trzeba pojechać bulić za czynnik ;f Kurcze, ale że mi się tak nagle zapchało... w układzie nie miałem jakiegoś syfu, płyn wymieniałem i chłodnicę też mam nową... Może spróbuję w weekend z octem podziałać, ale sprawdzę klapkę.
-
[B5 ARG] Problem z ogrzewaniem
Jak zrobić nastawy podstawowe?
-
Słabe grzanie nawet na HI ! Jaka przyczyna ?
Niestety i mnie dopadł jakiś problem z grzaniem. Nie grzeje mi prawie wcale na HI... -Oba króćce od nagrzewnicy są jednakowo gorące -Temperatury powyżej 90 stopni -na kanale klimatronika 1 kod 0.0 czyli błędów nie ma -Pompa wody SKF którą założyłem w tym roku przy okazji wymiany rozrządu Ogólnie już w poprzednią zimę jak kupiłem to auto to według mnie grzało stosunkowo nienajmocniej. W związku z tym na wiosnę przepłukałem nagrzewnicę wężem z wodą i był dobry przepływ. Gdyby jeden z króćców nagrzewnicy był chłodny to bez wahania postawiłbym na nagrzewnicę, ale w tym przypadku nie wiem... Wydaje mi się, że albo klapki, albo coś jest nie halo z pobieraniem ciepła z nagrzewnicy... Czy ktoś ma jakiś pomysł? Wie ktoś jak się dostać do tych klapek? Czy jest możliwe dotknięcie nagrzewnicy bez jej wyjmowania? Ktoś to robił? Sprawdzałem dziś rano i mam wrażenie, że jest coraz gorzej. Dziś to w ogóle ciepłe nie leciało, nawet jak gazowałem do 4 tys. a jeszcze niedawno czułem, że było trochę ciepła :< Na kanale 08 nie ma żadnych błędów.
-
Wymiana amortyzatorów tył sedan.
Musisz najpierw doprowadzić do tego aby amorek wyszedł z dolnego mocowania poprzez naciskanie w dół zwrotnicy. W związku z tym lepiej do tego momentu nie wykręcać góry. Jak na dole wyjdzie z mocowania bez problemu to możesz wtedy odkręcić górę i jak wszystko będzie odkręcone to jeszcze raz docisnąć tarczę w dół - ja robiłem nogą - i kręcić tym ustrojstwem w boki aż wyjdzie w dół i potem po skosie. Ja robiłem na czuja, bez żadnej recepty konkretnej więc podejścia mogą się ciut różnic, ale to prosta sprawa, z przodu trochę trudniej. Uczulam tylko na śruby mocujące na górze - nie rób nic z nimi na siłę i dokręć je później nie za mocno, bo łatwo tam gwinty zerwać i potem jest problem.
-
Wymiana tulei sanek(kołyski).
Pływanie najprędzej, ale prawdopodobieństwo, że tuleje na sankach są całkowicie zerwane jest bliskie zeru i trzeba już mieć pecha aby się tak zdarzyło. Raczej tylko po mega mocnym dzwonie.
-
Wahacze SKV
Poważnie szakal? To słabo... to pewno nie zrobiłeś nawet 30 tys... jeżeli tak to ja wracam do MS'ów.
-
Bardzo słabe oświetlenie soczewkami mijania
Widać wiedza zerowa i opierasz się na stereotypach i mniemaniu. Oślepiać to oślepiają ci co mają zwykłe reflektory, a nie soczewki, weź się przyjrzyj lepiej jak jedzie za tobą auto z soczewkami, a jak jedzie ze zwykłym reflektorem co cię bardziej oślepia, a nie powielaj stereotypów. Stań sobie 30 metrów przed autem z dobrze wyregulowaną soczewką i stań przed reflektorem i oceń co widzisz. Przy dobrze ustawionych przedliftowych reflektorach wiecznie mi mrugali z przeciwka. Przy dobrze ustawionych soczewkach z HID'ami mrugają tylko jak gdzieś stoją z suszarą.
-
Przelewanie się wody pod deską AEB
Każde wychylenie się wskazówki w prawo od 90 stopni oznacza, że jest CO NAJMNIEJ 100 stopni. Oczywiście przy założeniu, że czujnik temperatury działa poprawnie. O tym jak działają termostaty są tutaj dziesiątki stron.
-
Przelewanie się wody pod deską AEB
Nie zawyżają. Działają tak, że w przedziale mniej więcej 80-105 stopni cały czas pokazuje ci 90. Dopiero jak przekroczy górną wartość to wskazówka się przesuwa poza 90. Na pewno w zakresie do 100 stopni nawet nie zauważysz na zegarze.
-
Bardzo słabe oświetlenie soczewkami mijania
Grosze. Po 70zł? Jeżdżę na tym dobre pół roku i działa dobrze.