Treść opublikowana przez Emejcz
-
Ezektor - zapchany dolny króciec.
Hej, mam całkowicie zapchany dolny krociec ezektora idący do odmy zdaję się.Czy to może mieć wpływ na zwiększone ciśnienie w układzie i pocenie sie spod korka oleju nawet po wymienionej uszczelce, czy może ma na coś innego wpływ? Już sam sobie odpowiedziałem po wymianie, nieaktualne.
-
[1.8T AEB] Grzechotanie przy schodzeniu z obrotów oraz buczenie przy przyśpieszaniu.
Grzechotanie to nie BUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU =/=
-
[1.8T AEB] Grzechotanie przy schodzeniu z obrotów oraz buczenie przy przyśpieszaniu.
W niewielkich zakresach pewnie można to połączyć, bo jeżeli klapka jest luźna w momentach kiedy powinna przylegać podczas przyśpieszania, to część ciśnienia sobie ucieka.
-
Rozebranie panelu klimatronika.
Hej, czy ktoś wie jak i czy można - bez wyjmowania tego całego ustrojstwa - zdjąć przyciski panelu klimatronika i tą ramkę? Potrzebuję to zrobić, bo podczas dłuższej podróży zalały mi się przyciski słodkim napojem i wszystko się tam klei.
-
APU Turbo słabo ciągnie
Mam też APU i moje logi różnią się jeszcze tym, że mam wyższy LOAD u siebie, ale powiem ci, że porównując mniej więcej czasy jakie masz w osiąganych prędkościach to nie masz jakichs wielkich różnic. Pewnie po prostu przez to turbo uciekł ci moment i nie czujesz tego rwania.
-
Jaki antywirus ?
Wiesz, jest coś takiego jak customizacja toola jeszcze i w Kasperskym można po prostu pewne rzeczy spersonalizować, choć ja zmulenia nie zauważam.
-
MONTAŻ używanego haka a przegląd.
U nas nie ma problemów z hakiem przecież. Przekładałem sobie z sedana do avanta - pierwotnie kupiłem dla sedana. Po operacji założenia trzeba podjechać na stacje diagnostyczną by sprawdzili montaż i czy jest homologacja. Dostaje się kwit i z tym kwitem idzie do Wydziału Komunikacji, tam wpisują na miejscu hak w dowód i jest z głowy.
-
Ceny paliwa marzec 2026
Dzień w dzień coraz drożej, jakaś makabra. Już 30 groszy podrożało i końca nie widać, też się zastanawiam z czego to wynika, przecież nie ma jeszcze tej opłaty wprowadzonej dla dostawców.
-
Katalizator w 2,4 121kw wyciąć czy nie?
Zamiast katów możesz wstawić tłumiki przelotowe od gruchota np. U mnie przy blisko 600 tys. przebiegu kat praktycznie jak nowy był.
-
Skrzypienie przodu
Nikt ci na ścieżce wielowahacza nie sprawdzi dobrze. Góre to tak, ale dół zapomnij raczej. Rozebrać i zobaczyć, jedyne lekarstwo.
-
Wymiana drążka reakcyjnego - ktoś robił?
W tym modelu to rzadko gumy się wyrabiaja stabilizatora tak aby waliły. Możesz sobie wymienić, bo lemfordery kosztuja po 12zł, ale pewnie nic to nie da. Potwierdzam, wybij ze zwrotnicy banana, a także długiego prostego i zobacz czy na sworzniu jest luz, pewnie jest i to będą twoi winowajcy. Gumy stabilizatora to wyrabiają się bardzo np. w Skodach, ale tam to wystarczy, że ręką złapiesz za drążek i poszarpiesz i już będzie waliło, bo takie luzy.
-
Przy większej szybkości słabo chłodzi klimatyzacja
Ja mam chyba coś podobnego, albo dopiero początkową fazę, bo u mnie co prawda chłodzi, ale podczas szybkiej jazdy jakby słabiej...
-
Jaki antywirus ?
Ta, 20-40zł na rok z allegro, to raczej nie za duża kwota
-
Jak opuścić sanki?
Potrzebuję opuścić sanki na kilka cm, bo przy zakładaniu miski nie wlozylem jednej długiej śruby ktorej przeszkadzają sanie. Czy ktoś może mi powiedzieć czy do opuszczenia sanek trzeba podnieść cały przód auta, czy opuszczą sie jak odkrece tylko 4 śruby sań? Nieaktualne, poradziłem sobie.
-
Jaki antywirus ?
Także Kaspersky. Dawno temu używałem Avasta, ale przynajmniej wtedy działał bardzo słabo na realne zagrożenia.
-
Wymiana pompy oleju w Audi A4 B5 1.8T
Zrobione. Przejebana robota, nikomu nie polecam. Tylko po opisach się wydaje taka przyjemna. Polecam opuścić sanki, bo bez tego to się można do usranej śmierci barować i nie ma jak swobodnie nałożyć potem uszczelnienia nie mówiąc o tym, że nie wyciągnie się pompy oleju jakby się chciało ją przeczyścić. Dla potomnych powiem, że taka tubka reinzosilu 70ml to starczy na ze 4 takie operacje uszczelniania miski, a może i więcej. Sam uszczelniacz wydaje się bardzo dobry, nie rozmazuje się i jak wypływa potem trochę na zewnątrz to tworzy bardzo zwartą i twardą strukturę.
- Ezektor
-
Kolsalne spalanie!
Chwilowe to ja na jedynce/dwójce jak dam but w podłogę mam 40-50L więc na co ty patrzysz
-
1.8T AEB LOGI
Masz niepoprawne wysterowanie turbiny i według mnie przepływka minimalnie za mało podaje, ale pierw z tym wysterowaniem bym walczył.
-
Wymiana pompy oleju w Audi A4 B5 1.8T
Żeby nie zakładać nowego tematu. Cieknie mi trochę miska - skapuje po troszku na osłonę silnika - w związku z tym chciałbym wymienić uszczelnienie. Powyższy poradnik wyjaśnia jak poradzić sobie ze zdjęciem miski i jej założeniem, ale brakuje mi informacji odnośnie uszczelnień. Według tego co znalazłem, w moim silniku występuje masa uszczelniająca a nie uszczelka. Czy ktoś może to potwierdzić? Dodatkowa kwestia i to jest bardzo ważne dla mnie, JAK nałożyć ten silikon i ILE trzeba tego dać? W misce nie ma żadnego rowka, a są tam otwory, czy silikonem jedziemy po otworach i później śruby się w to wkręca, czy objeżdżamy paseczek naokoło każdego otworu? Czy ktoś mógłby to wytłumaczyć? Dalej, czy od razu po nałożeniu tej masy dokręcamy michę na stałe, czy czekamy na lekko dokręconej i dociskamy jak wyschnie?
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
Dziś wstawiłem tłumik przelotowy od Gruchota zamiast puszki z kata. Jestem zaskoczony, że przy przebiegu 500-600 tys. kat w stanie bardzo dobrym, w ogóle nie pokruszony ani wypalony. Część oczek - nie duża, może jakaś 1/7 - przypchana takim pyłem.
-
Wymiana tarcz tył - odkręcenie jarzma.
Miałeś farta. Jak jest sześciokąt to się zgodzę - pójdzie prawie zawsze z dobrym kluczem. Imbus? Nie ma c**ja, prawie zawsze się obrobi.
-
Kompresja - prawidłowy zakres.
Krótkie pytanie, czy kompresję dla wszystkich cylindrów około 11,6-11,9 bara można uznać za dobrą w silniku APU?
-
Duże rozbieżności w spalaniu miasto vs. trasa.
Przy 1.6 może. Przy 1.8t według mnie rozbieżność 3l pomiędzy kierowcami można by spokojnie uznać za normę Póki co jestem po na razie krótkim teście emeryta po mieście czyli w moim przypadku totalna zmiana stylu jazdy. Wyszło mi 14-15L, więc wygląda to na bardzo dużą poprawę, przy czym były to trochę dłuższe skrzyżowania niż te co robię zazwyczaj do roboty. Niestety na dłuższą metę nie będę potrafił tak jeździć, to nie na moją cierpliwość Będę testował dalej. Na PB nie będę jeździł póki co, bo mi się to nie kalkuluje Kumplowi z ciężką nogą Laguna 2.0t bierze też około 18L po naszym mieście, a robi dłuższe odcinki.
-
Wymiana tarcz tył - odkręcenie jarzma.
Palnik to c**jowa opcja w tamtym miejscu. Raz tak zrobiłem i więcej syfu sobie narobiłem niż pożytku, zdecydowanie lepiej kombinować z cięciem śruby.