Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki antywirus ?


Rekomendowane odpowiedzi

ja używam avg,miałem Nod32 i Kaspersky ale ten pozostał,wraz z antymalware dzielnie próbują chronić komputer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaspersky. Miałem kiedyś Avasta, ale nie radził sobie zbyt dobrze ze spyware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także Kaspersky.

Dawno temu używałem Avasta, ale przynajmniej wtedy działał bardzo słabo na realne zagrożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na W10 używam Defendera ,na poprzedniej Viście też go miałem i uważam ,że on w zupełności wystarcza.Przynajmniej nic nie zamula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko NODa. Reszta strasznie muliła. Teraz mam na tablecie i laptopie McAffie bo dostałem gratis na rok i jak się skończy to też leci do kosza(strasznie dużo RAMu wcina)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat używam avg internet seciurity. Lekki jak piórko, prosty w obsłudze i dobrze sobie radzi. Obecnie na win 10. Wcześniej 7 i xp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaspersky, próbowałem swego czasu można powiedzieć każdego, ale na dzień dzisiejszy Kaspersky jest super nie zamula jak swego czasu to miało miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używam Kasperky'iego - wydaje mi się, że najmniej zamula, bo każdy antywirus trochę zamula, nie ma siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eset Smart Security, według mnie najlepszy program antywirusowy, Kaspersky już od dawna jest przereklamowany, jego cena w ogóle nie jest warta tego co oferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywalem kasperkyego ostatnie 4 lata na 3 kompach (dwa laptopy + stacjonarka - mocne sprzety - i5/i7 8 i 16GB ram), zawsze instalowalem wszystkie update'y i najnowsze dostepne wersje. W maju przesiadlem sie na nod32... i nagle moje kompy odzyskaly skrzydla. kaspersky to jest mega zamulacz. nod32 duzo, duzo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzi Norton Internet Security. Mam mega zamulonego Firefoxa - może to być wpływ NIS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywalem kasperkyego ostatnie 4 lata na 3 kompach (dwa laptopy + stacjonarka - mocne sprzety - i5/i7 8 i 16GB ram), zawsze instalowalem wszystkie update'y i najnowsze dostepne wersje. W maju przesiadlem sie na nod32... i nagle moje kompy odzyskaly skrzydla. kaspersky to jest mega zamulacz. nod32 duzo, duzo lepszy.

Z ciekawości sprawdziłem dziś jak mocno Kaspersky obciąża zasoby i wyszło około 140 MB RAM przy spoczynku i max. 210 MB RAM przy pełnym obciążeniu i do 12% procesora. Jutro w pracy sprawdzę pod tym samym kątem ESET.

Najlepszą metodą na odmulenie każdego komputera jest instalacja dysku SSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Najlepszą metodą na odmulenie każdego komputera jest instalacja dysku SSD.

w dwoch z tych trzech kompach o ktorych pisalem sa ssdeki (samsungi - 840pro oraz 850pro). poza tym parametry techniczne tych maszyn sie nie zmienily pomiedzy zmiana antywirusa - a jednak z nod32 "responsywnosc" sie znacznie poprawila. to nie jest kwestia tego ile ramu zajmuje czy jakie chwilowe obciazenie cpu generuje antywirus (taki "test" nie ma sensu, raz bedzie 12% a za chwile 50%). kaspersky ma tendencje do powodowania takich chwilowych freeze'ow windowsa (szczegolnie 10) albo podczas startu OS'u nagle sie zatrzymuje i wisi pare sekund (pewnie wysyla do ruskich liste moich hasel ;) ). poza tym z kasperskym na pokladzie OS ma tendencje do duzo wiekszego swapowania.

przez 4 lata bylem zadowolony z kasperskyego. rok w rok kupowalem przedluzenie, w tym roku konczyla mi sie licencja, znajom z firmy polecil mi nod32 (tez wczesniej uzywal kaspersky'ego) mowiac, ze bede zadowolony. I postanowilem sprawdzic - na 30 dniowej wersji testowej - i bylem zadowolony. po dwoch tygodniach kupilem licencje.

oczywiscie sa to moje subiektywne odczucia. uzywalem obu (kaspersky'ego i nod32) i gdybym dzisiaj mial dokonac zakupu - kupilbym produkt eset'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takich problemów u siebie nie uświadczyłem. Sprawdziłem obciążenie ESETEM i wychodzi do 30 MB RAM, ale za to procesor do 30%. To czysta teoria, bo wszystko zależy od sprzętu jakim się dysponuje. Na słabej konfiguracji ESET nie powoduje dyskomfortu pracy, nie wiem jak to wygląda przy Kasperskim na słabym PC.

Wysłane z mojego Galaxy S7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...