Treść opublikowana przez Emejcz
-
Rozebranie panelu klimatronika.
No dosztukować to się spokojnie da tylko musiałbyś mieć drugą na wzór.
-
Abs się załącza
Użyj takiego sposobu jak ja używałem na regulacje czujnika: -dociskasz czujnik maks do tarczy abs -i później leciutko go odsuwasz i kręcisz kołem i w momencie jak czujnik przestaje ocierać o tarczę to zostawiasz Ja tak robiłem i było ok.
-
sprzegło wiskotyczne
Kupowałem zamiennik SRL za 100zł nowy. Działał bezproblemowo przez rok czasu - potem rozwaliłem lekko przód i się rozsypał Jedyny jego minus, to że przez parę minut od uruchomienia musi się "rozchodzić" aby nie przyśpieszał wraz z rosnącymi obrotami gdy nie ma potrzeby. Ogólnie myślę, że warto, bo ori to ze 300zł.
-
Płyn chłodniczy - czy wymieniać?
Na pewno warto wymienić jak jest już mocno gęsty, ale lepiej do takiej sytuacji nie dopuszczać.
-
Wahacze SKV
200 tys. to te auta miały 10 lat temu
-
wysokie spalanie
Raporty spalania to mocno przekolorowane są jeżeli sprawdzasz na Autocentrum, takie moje zdanie:P
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
Wandej miał, nie wiem czy jeszcze ma.
-
Wymiana szczotek dmuchawy
Nie masz tych? http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=893819021&bmatch=base-relevance-w2-uni-1-5-0812 http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&bmatch=base-relevance-w2-uni-1-5-0812&search_scope=&string=8D1819021B http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&bmatch=base-relevance-w2-uni-1-5-0812&search_scope=&string=8D2819021B
-
Wymiana szczotek dmuchawy
Jakim cudem?
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
Bez sensu są te przepychanki. Wiadomo, że sprzedawca nie będzie jechał na własny produkt i będzie starał się go wypromować czy to naturalnie czy też marketingowym podstępem. Ważne aby samemu potrafić ocenić czy warto iść w produkt na podstawie dostępnych faktów. Testy użytkowników są najistotniejsze. Srancje gwarancje to kwestia drugorzędna, bo o ile nie kupimy czegoś co jest uszkodzone już przed montażem, to po montażu szanse na gwarancję są nikłe - prawie zawsze się wykręcą, bez względu na to jakiego gówna by nie sprzedawali. Dla mnie najlepsze będą testy użytkowników, cała reszta przepychanek nie ma znaczenia. Z MS'ów mogę być zadowolony, bo prócz banana który padł szybko, ale tak na prawdę z mojej winy, bo nie reklamowałem go od razu jak kupiłem, to reszta ma już około 40 tys. i się cały czas trzyma.
-
wysokie spalanie
Porównujesz inne benzyny z turbem, automatem i taką mocą co ważą 1,4-1,5 tony? Życzę ci abyś znalazł przyczynę, ale obawiam się, że wszystko wyjdzie w najlepszym porządku.
-
Wymiana szczotek dmuchawy
Przy wyjęciu dmuchawy wypada ocenić stan komutatora. Nie ma sensu wymieniać szczotek, jak komutator jest już mocno wytarty. Lepiej kupić jakąś używkę z allegro. Ja tak zrobiłem, używka za 40zł z komutatorem jak nowym.
-
HID z allegro
Mam HID'y z allegro od ponad pół roku i przeskok zwykła żarówka/HID jest ogromny na korzyść HID'a. Wytrzymałość jak za tą cenę jest zadowalająca. Nie bierz więcej jak 4300K.
-
AEB brak zaworu DV ?
Dokładnie tak, w AEB DV jest zaraz przy n75. Nie jest na dole jak w innych wersjach silnikowych.
-
wysokie spalanie
Nie koniecznie musi się okazać, że coś jest zrypane. Może być tak, że charakterystyka twojej trasy i sposobu jazdy prowadzi do takiego spalania... Pamiętaj też, że tu większośc ma ustawione przełączanie na gaz na około 40 stopni. Jak masz ustawione na mniej tak jak np. ja, to zawsze będziesz miał większy wyniki niż większość. Też mam duże spalanie.
-
Jaki płyn hamulcowy do Audi?
Chyba rzeczywiście toto. Jak wyciągnąłem zacisk i wsadziłem deske zamiast klocków ustawiając odpowietrznikiem do góry to wyleciało jeszcze trochę bąbelkowej piany. Próbowałem jeszcze odpowietrzać pozostałe koła, ale nie było sensu, bo powietrze nie leciało. Teraz jest już chyba dobrze. Jeszcze sprawdzę za jakiś tydzień czy będą leciały bąbelki z tego zacisku. Dev, a z twojego doświadczenia, jak trzpień samoregulatora jest podrdzewiały i wymienia się tylko uszczelnienia, to ile czasu to może jeszcze wytrzymać?
-
Jaki płyn hamulcowy do Audi?
Niestety nie miałem na szybko skąd wziąć takiej. Wymieniłem te uszczelnienia, a przewód zostawiłem wiszący aby skapywało do słoika. Cały czas pilnowałem, aby nie brakowało w zbiorniczku płynu. Po zamontowaniu odpowietrzyłem tylko ten prawy tył metodą - jedna osoba pompuje w aucie na wyłączonym zapłonie, a ja odkręcam odpowietrznik. Wyglądało na to, że się odpowietrzył, no ale chyba jednak układ się zapowietrzył, bo hamuje mi dopiero z pedałem przy podłodze... Jak wymieniałem płyn to poszło ładnie, tu niestety nie. Czy na odpowietrzenie tego układu wystarczy metoda na sucho - wyłączony zapłon - i odpowietrzanie po kolei: -lewy przód -prawy przód -lewy tył -prawy tył? Myślałem, że się nie zapowietrzy, jeszcze się zastanawiam czy może się ten zdejmowany zacisk jakimś cudem dobrze nie odpowietrzył, no ale bąbelki już nie leciały.
-
Jaki płyn hamulcowy do Audi?
Pytanie, pewnie ty Dev będziesz wiedział. Muszę zdjąc zacisk prawy tył i wymienić uszczelnienia. Czym zatkać tymczasowo przewód hamulcowy, żeby za bardzo nie zlatywał płyn? Czy jak zatkam to potem wystarczy, że naleję trochę płynu do zacisku i odpowietrzę tylko ten prawy tył? Płyn ogólnie wymieniałem w tym roku.
-
i stanelem:(
Kup mu GSP za 60zł, pojedź na parking i załóż ten przegub i nie będziesz miał się nad czym zastanawiać. No ja bym się trochę obawiał czy frez na półośce się przypadkiem nie zerwie. Holowałbym, ale po uprzednim sprawdzeniu jak to wygląda.
-
i stanelem:(
Skoro żydziłeś 60zł na przegub to "stanełeś"
-
Dziwna sytuacja "chyba" ze sprzęgłem.
No masz tam trochę syf. Płyn już widać mocno wymęczony kwalifikujący się do wymiany.
-
Dziwna sytuacja "chyba" ze sprzęgłem.
Hah znam to świergolenie! Miałem w sedanie taki dźwięk. Nie wyeliminowałem tej usterki, obstawiałem pompę wspomagania, ale nie wymieniałem. Przysłuchaj się, to się wydobywa gdzieś z okolicy pompy wspomagania. Ja u siebie wymieniłem wtedy wszystkie paski, ale nic to nie dało, ale miałem ubytki płynu z magla i stwierdziłem, że pewnie przez to tak się zaczęło dziać. Co do cykania to wtryski LPG przecież cykają ciągle. A na drugim filmiku cyka jeszcze ten zaworek odpowietrzania. U mnie on też tak cyka, mało tego. W kabinie czasami słychać od niego takie leciutkie dudnienie jak się załącza.
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
Ja bym kamoki nie wziął, bo kupiłem kiedyś ich zestaw osłony przegubu i po 2 tygodniach od tego jak ją założyłem była już dziurawa... Oczywiście nie wiem jak z ich wahaczami, ale mogę się spodziewać, że może być podobnie. Ja się nawet nie interesowałem gwarancją MS szczerze mówiąc, dla mnie są takie części których wiem, że nie mam co reklamować, bo z korporacjami nie wygram niestety więc wolę przed zakupem się upewnić, że jakoś to pochodzi...
-
Dziwna sytuacja "chyba" ze sprzęgłem.
Jakie 400zł... bez przesady.
-
Wymiana soczewek - mały DIY
Mówiłem, że wychodzi bez przeróbek