Treść opublikowana przez Emejcz
-
Wymiary wałków rozrządu.
Witam. Czy ktoś posiada jakąś rozpiskę minimalnych wymiarów czopów /krzywek dla wałków rozrządu 1.8t oraz wersję jakie występowały w b6 b7? Nie mogę nic znaleźć.
-
Jak podwyższyć kosztorys naprawy auta - poradnik
Mam takie pytanie w imieniu kolegi który miał stłuczkę w Volvo. Szkody całkowitej nie będzie, bo wart około 20k jest. Szkoda będzię opłacana z OC sprawcy w Interrisk. Uszkodzone są drzwi (według mnie wymiana) i próg/okolice uszczelki i słupka środkowego. Ubezpieczyciel bez żadnego kosztorysu tylko na podstawie rozmowy przez telefon (nie oglądając zdjęć) powiedział, że mogą dać 3800zł. Nie został wysłany żąden kosztorys, rzeczoznawcy jeszcze nie było. Pierwsze co to pomyślałem, że trzeba cisnąć o wyższą kwotę i kosztorys, bo zawsze na początku jest zaniżone. Jednakże zacząłem się zastanawiać czy jak przyjdzie rzeczoznawca to nie stwierdzą, że dają mniej niż 3800zł?
-
Łańcuszek do wymiany ?
@Dev Nie masz przypadkiem wałka ssącego do bfb w dobrym stanie?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Napinacz, łańcuch i wałek już wymienione. Po wymianie skasowałem błędy na VAG'u i przestała się pojawiać wartość na kanale 93... zaraz po odpaleniu była jeszcze widoczna, a teraz ciągle pusto. Ktoś wie dlaczego tak może być? Nie ma dodatkowego błędu związanego z tą wartością.
-
Uszkodzone zęby walka wydechowego.
Martwi. Kupiłem na szybko oba, ale niestety okazało się jak wróciłem, że ssący muszę zwrócić, bo ma uszkodzenie na czopie i go nie założyłem, bo nie wiem czy by panewki nie ścierał. Szkoda, bo bym miał z głowy. Musiałem to złożyć, ale w przyszłym tygodniu może już dorwę ssący i też go wymienię. Ssący na szczęście szybko się wymienia.
-
Uszkodzone zęby walka wydechowego.
Tutaj będzie widać. Po wymianie wałka, łańcucha i napinacza na ten bez fazatora jest ładnie na znakach.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Kurcze, nie byłem na to przygotowany. Wiesz może albo ktoś inny czy wałek z BEX jest identyczny jak ten w BFB i będzie? Czy powinno się przełożyć też te mocowania/panewki czy wystarczy sam wałek z kołem pasowym?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
-
Uszkodzone zęby walka wydechowego.
Witam. Wziąłem się za wymianę fazatora i łańcucha rozrządu. Wszystko szło ok, ale odkryłem przy okazji, że zęby walka wydechowego są z lekka pokruszone. Widać to na zdjęciu. Obawiam się, że za jakiś czas może się to całkowicie wyrobić. Czy ktoś spotkał się czymś takim? Czy to norma w tych silnikach?
-
Zaproponowany przez gazownika zestaw do 1.8T - wasze opinie i uwagi
Nic nie cytowałem to po pierwsze.
-
Zaproponowany przez gazownika zestaw do 1.8T - wasze opinie i uwagi
@S1Przemo Chyba za bardzo mędrkujesz w tym temacie. Było nie zakładać gazu skoro się go boisz itp. po co ci to? Zrobiłeś cos wbrew sobie i teraz się doszukujesz.
-
Kontrolka ładowania przy przyspieszeniu
Spoko. Jak się okaże, że masz szczotki do zmiany i będziesz chciał gotowca to posiadam regulator ze świeżo założonymi - bywam w okolicach Tomaszowa.
-
Kontrolka ładowania przy przyspieszeniu
Nie ma tu nic dziwnego. Jak nie wyjmiesz alternatora to możesz wróżyć z fusów. Odpinasz klemy, zdejmujesz pasek wielorowkowy, zdejmujesz rurę z przepustnicy, odkręcasz 4 śruby alternatora, odpinasz/odkręcasz wtyczki od niego i masz na wierzchu.
-
1.8 t BFB LPG dławienie po przełączniu
Nie rozumiem pytania za bardzo, ale jeżeli o mnie chodzi to w Qboxie jest o tyle fajnie, że po ustawieniu mnożnika jak się pojeździ trochę w różnych zakresach obrotów/obciążeń to w odchyłce się zbierają wartości gdzie jest za bogato/ubogo tak jak na poniższym screenie z naszego forum (tu wygląda to skrajnie, bo było strojone chyba całkowicie na korekty z VAG'a) : Później robi się korekty po obrotach tak aby wartości w odchyłce były bliskie zeru. Nie jest to dziwne, że dopiero po 15 tys. wyszło. Regulacja się co jakiś czas rozjeżdża plus nowy zestaw się układa. Trzeba to dobrze wyregulować. Jakbyś miał Staga/KME to bym ci zerknął, a tak to nie pomogę. Filtry zmieniałeś? Może zapchane. Jak chcesz żeby ci dobrze zrobili to jedź do Kołomaxu na Wrocławskiej. Odpuść sobie Nagaz. W przypadku jak masz za bogato i włączyłeś opcje "Zimny VAG" to raczej sytuacje pogarszasz.
-
Klimatyzacja nie działa- zero błedów
Typ widać nie zna się na tym co robi. Typowy dobijacz. Osuszacz wymieniony? Duże prawdopodobieństwo, że sprężarka do wymiany. W tych autach jak jeździsz długo bez czynnika to pada sprężarka, bo ona ciągle pracuje (chyba, że jeszcze ci się trafiła stara wersja) i w końcu się zaciera.
-
Prośba o wytłumaczenie wydruku z urządzenia do nabijania klimatyzacji
Ciśnienie jest mocno zależne od temperatury zewnętrznej. W układzie miałeś 340g czynnika. Dobili ci jeszcze 160g od siebie. Przy 340g klima pewnie jeszcze ci całkiem chłodziła i możliwe, że po serwisie nie odczułeś znacznej różnicy.
-
Lewy tył niżej siedzi.
To zdjęcie lewej sprężyny wygląda jakbyś nie miał gumy na górze.
-
1.8 t BFB LPG dławienie po przełączniu
Winna jest regulacja gazu. Obstawiam, że trzeba go dość mocno zubażać przy wysokich obciążeniach. U mnie było to samo dość długo, dopiero jak się przyłożyłem do regulacji i dokładnie dałem korekty po obrotach to objawy minęły.
-
Kontrolka ładowania przy przyspieszeniu
Wyjąć alternator i zobaczyć jaki jest stan szczotek i komutatora. Jak komutator lekko zużyty to można drobnym papierkiem równo to zeszlifować. Jak szczotki się kończą to wymienić (wbrew pozorom nie trzeba kupować nowego regulatora napięcia).
-
Odpowietrznik układu chłodzenia
Do odpowietrzania jak sama nazwa mówi.
-
Zaproponowany przez gazownika zestaw do 1.8T - wasze opinie i uwagi
Pytanie bezsensu. Za dużo jest czynników wpływających na spalanie aby to porównywać. Kolega od A6 chyba nie wie co to znaczy dynamiczna jazda po mieście. Dla A4 1.8t Spalanie oscyluje między 9-18l LPG + 0.5-4l PB zależnie od: -długości odcinków -ilości świateł -natężenia ruchu -masy pojazdu -warunków meteorologicznych i topograficznych -pory roku -rodzaju ogumienia -stylu jazdy kierowcy -poziomu wyeksploatowania silnika i zespołu napędowego -temperatury przełączania a LPG itp. Jak ci robi taką różnicę czy spali 10 czy 15 litrów lpg przy tak małych przebiegach to nie celuj w auto klasy średniej, bo cię na nie nie stać. Domyślam się, że jeszcze ci się wydaje, że za 20k kupisz w dobrym stanie B7 1.8t.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Ja już mam przygotowany zestaw do zmiany na napinacz bez fazatora. W przeciągu miesiąca pewnie wymienię. Kupiłem febi. Łańcuch w paczce jest Iwis, ale na samym napinaczu brak jakichkolwiek oznaczeń - jakieś było, ale starte zostało. Sitko nie za ciekawie wklejone, ale i tak uszczelka dociśnie. Zna ktoś momenty dokręcania śrub od wałków i od napinacza? Wydaje mi się, że 10nm, ale czy na pewno?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Na te weszło 320 A6C6 bez problemu? Mam je na lato.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Kurcze, to ciekawe. U mnie jeżeli chodzi o odległość zacisku 312 od ramion to jest akurat bardzo daleko i nie sądzę aby tutaj zaczepiało, ale jak będę miał już w ręku to zamontuję z jarzmem na próbę i przymierzę, bo mam inne felgi lato i zima.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Pytanie o zacisk z A6C6 przód 320mm pod felgi 16" w B7. Widzę różne głosy, że może to nie pasować. U siebie na 312 mam niewielką odległość między zaciskiem a felgą - mniej więcej jak na tym zdjęciu: Zatem, czy ten zacisk pasuje czy niezbyt? Już zamówiłem takowe z jarzmami i zastanawiam się czy cokolwiek z tego wyjdzie. Może trzeba trochę podszlifować te zaciski? Robił ktoś coś podobnego?