Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Emejcz

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Emejcz

  1. Bzdura. To są akurat pokruszone zęby zębatki wałka rozrządu.
  2. Taki, że możesz znaleźć różne ciekawe artefakty jakie np. ja znalazłem u siebie.
  3. Producenci reduktorów przekłamują z ich wydajnościami. Ja wole Golda, ale pewnie opinie są różne. Przypiluj jeszcze bardzo ważnej sprawy - żeby ci zamontowali miedź lub faro na 8mm, a nie na 6, bo jak ci zrobią na 6 to później ewentualna podmianka reduktora/wtrysków na wydajniejsze nic ci nie da. Bez podginania pływaka do zbiornika 72 wchodzi realnie tylko 55-56 litrów gazu. Jak będziesz jeździł po Wawie po programie to raczej na mniej niż 15l LPG na 100km bym nie liczył więc na zbyt długo ci to starczać nie będzie.
  4. Nie wiem jak te wtryski, ale reduktor dałbym inny i zbiornik warto dać 72litry + wlew pod klapką.
  5. Bo na LPG są zazwyczaj mniejsze stuki. Zależy od egzemplarza i jak jeździsz. Może jakiś tuner będzie chciał sprecyzować. Zależy do kogo trafisz. Każda wersja możliwa.
  6. Bez wielkiej róznicy, ja wolę po. Jak ma rozum to będzie spoko. Nie jest, ale warto - zależy ile się chce mocy. Dużo za dużo Jak umieją stroić LPG to na pewno nie.
  7. Emejcz odpowiedział(a) na Jaraw temat w 1.8T
    Nie rób sobie jaj. Wgranie serii to parę stówek. Jednakże póki co błądzicie, bo największym problemem tu jest kompresja i trzeba to czym prędzej zweryfikować. Takie z allegro za 50-70zł manometry ci wystarczą. Tylko kup jakieś Geko czy coś - china, ale raczej nie eksploduje
  8. Sprawdziłem to na sobie i lepiej jest według mnie dotrzeć te klocki na początku, bo materiał z klocków musi inicjalnie dobrze pokryć tarcze aby to później hamowało. Może wciąż masz zapowietrzone tylne zaciski. Tam się te bąble potrafią dobrze zakamuflować.
  9. Czy docieraliście tarcze/klocki od razu po montażu jak trzeba? Jak pedał jest miękki a dobrze dotarliście to według mnie wciąż może tam być powietrze. Ciekaw jestem jak wam te zaciski wymieniali. Może tam leży problem. Jak bym ja to robił to wkładając nowy zacisk na pewno najpierw uzupełnił bym go ręcznie płynem ze strzykawki i dopiero wtedy przepiął przewody elastyczne. Dodatkowo wolałbym robić każdy zacisk oddzielnie tzn. zmienić zacisk, odpowietrzyć i brać się za następny.
  10. Emejcz odpowiedział(a) na Jaraw temat w 1.8T
    Na LPG są symboliczne, ale kompresja jest bardzo słaba.
  11. Według mnie mimo wszystko bardziej opłaci ci się kupić coś innego i doprowadzić do takiego stanu jak tu miałeś. Koszta części tutaj i robocizny będą raczej dość spore i nikt nie będzie patrzył na to, że auto jest mało warte. Przy takim uderzeniu to sanie plus tuleje mogą być uszkodzone, wahacze, przeguby mogły dostać, poduszki silnika itp. Dużo rzeczy o których jeszcze nie wiesz może być uszkodzonych... P.S. Pamitaj tylko, że prawnicy zawsze mówią, że masz szanse i jest coś do ugrania. Nawet jak są bliskie zeru
  12. Dla mnie to po prostu świszczenie turbiny. Pytanie czemu tak bardzo to w kabinie słychać. Może masz kata wywalonego? Szkoda, że nie nagrałeś też brzęczenia. P.S. Co to za wersja zegarów?
  13. Nie musi. Wystarczy zdjąć wężyk z WG i podłączyć się duża strzykawką do wytworzenia podciśnienia które spowoduje dociskanie klapki do obudowy turbiny. Jedna osoba ciągnie strzykawą powietrze, a druga dodaje trochę gazu i puszcza - jak jest cisza, to wiadomo, że klapka.
  14. Emejcz odpowiedział(a) na Jaraw temat w 1.8T
    Idiota i tyle. Jedź do kogoś kto to zrobi jak trzeba.
  15. Można jej pomóc - jak już się upewnisz, że to klapka. Samodzielnie możesz to zrobić bez demontażu czegokolwiek jak masz zwinne ręce - ja robiłem. Zdejmujesz zabezpieczenie z nakrętek i luzujesz nakrętki (klucz nasadowy 10 z tego co pamiętam) naciągając trochę sztangę (klapka będzie bardziej dolegać i przestanie wibrować). Nie liczyłbym, że jakiemuś mechanikowi będzie się chciało to robić bez zdejmowania chociażby kolektora. W zakładach od turbin zaś prawie na pewno powiedzą, że konieczny jest demontaż turbo i regeneracja.
  16. Urwana śruba głowicy? Czy na pewno chodzi ci o to co napisałeś? Bo jeżeli tak to radzę szybko interweniować. To co słychać na twoim filmie to brzęczenie napinacza plus ewentualnie pompa SAI i serwo. Skuteczne wyeliminowanie brzęczenia napinacza to wymiana na wersję starego typu bez wtyczki i wywalenie go z softu przez jakiegoś tunera.
  17. Emejcz odpowiedział(a) na Jaraw temat w 1.8T
    LPG masz do regulacji na pewno.
  18. Brzęczenie (cykanie) przy schodzeniu z obrotów to klapka WG - tak, miałem taki przypadek u siebie i "szpecjaliści" chcieli mi turbinę regenerować Nie słyszysz na wyższych biegach, bo szum powietrza już zagłusza. Świst (przy przyśpieszaniu) to prawdopodobnie jakaś nieszczelność w okolicach turbo/kolektor lub kolektor/silnik.
  19. Może przewody elastyczne mają jakieś uszkodzenia wewnętrzne? Jednakże na wszystkich kołach to byłoby mało prawdopodobne.
  20. Czy ktoś mógłby podrzucić numery tarcz + klocków na tył 288mm (obojętnie jakiego producenta) jakie powinny iść do zestawu zacisków/jarzm z B7? Kupiłem coś, ale chciałbym sobie porównać wymiary dla pewności. Ogólnie jak widzę, to jest pewna różnica w wysokościach między 255 a 288, ale rozumiem, że zmiana jarzma niweluje te różnice?
  21. Maty są dostosowane do danego typu fotela raczej i w teorii da się raczej przełożyć, w praktyce niezbyt, bo fotele są inaczej ukształtowane. Poza tym to temat odnośnie b6/b7.
  22. Pewnie masz już zasyfioną chłodnicę i nagrzewicę i na nowym płynie znowu będzie gnój. Wymień jedno i drugie i zalej świeżego płynu to będzie klarownie ?
  23. Jak są małe to się nic z tym nie robi, bo nie powoduje to zauważalnych problemów. Poza tym nic nie sprawdzone, a ty chcesz od razu regenerować.
  24. Nic nie trzeba wyciągać.
  25. No to sprawa prosta. Nieszczelności kolektora, luźna klapka WG, grubo popękana turbina. Ogólnie te turbiny są notorycznie popękane, ale nie na tyle, że powoduje to jakikolwiek problem więc w razie czego nie daj się naciągnąć jak pseudo wymieniacz pokaże ci w środku jedno małe pęknięcie.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.