Treść opublikowana przez Emejcz
-
Auto wolno łapie temperaturę 90
Termostat pewnie ciągle otwarty. Odpal auto, przejedź 5 kilometrów i zobacz czy dolna rura od chłodnicy jest ciepła. Jak ciepła to termostat do wymiany.
-
Stuki na zimnym po mroźnej nocy, ułamany ząb, popychacze, lańcuch i napinacz
Ja miałem kupę zębów w swojej misce. Wszystkie pochodziły z wydechowego wałka rozrządu. jak zdejmiesz pokrywę zaworów to zobaczysz w jakim stanie są zębatki. Bzyczenie jest od napinacza. Można zamontować starego typu napinacz za parę stówek i wyłączyć elektryczny element u tunera - ja tak zrobiłem. Rozwiązanie sprawdzone i gwarantuje ciszę. Polecam ten temat, bo wszystko co związane z napinaczem zostało tam powiedziane:
-
Wahacze do B7 skv- opinie czy kupic
Jeżeli nikt przed tobą nie wyjmował górnej śruby od nowości to szansa, że wyjmiesz bez większych problemów jest prawie zerowa i nic ci nie dadzą odrdzewiacze, bo tam się utlenia aluminium i puchnie trzymając śrubę. To co możesz zrobić od zaraz do odkręcić nakrętkę górnej śruby (pójdzie bez żadnych problemów) i sprawdzić czy śruba w ogóle choć trochę drgnie. Jak nie drgnie to musisz albo wyjąć zwrotnicę całą z auta albo obciąć łeb śruby i przeciągać ją nakrętką w drugą stronę obciając po kawałku to co wyszło aż pójdzie całość. Jednakże jak śruba nie drgnie na aucie to najlepiej przygotuj się na wyciąganie całości i przeciąganie śruby po kawałku ze zwrotnicą na stole, bo na aucie nie ma miejsca za dużo. Co ważne to tej nakrętki od śruby nie dokręcałbym bez klucza dynamometrycznego, bo tam jest tylko 40nm moment z tego co pamiętam i ani się obejrzysz i ukruszysz zwrotnicę tak jak ja to zrobiłem. Jest jeszcze jedna opcja która na podstawie bardziej doświadczonych grzebaczy praktycznie gwarantuje sukces - podgrzanie palnikiem. MInusem tej metody jest to, że na aucie to wszystkie gumy do okoła opalisz, więc jak już zaczniesz to musisz to zrobić do końća.
-
Wahacze do B7 skv- opinie czy kupic
Do wymiany wahaczy nie potreba ani kanału ani podnośnika. Zwykły lewarek to świat.
-
A4 B7 avant - koszt wymiany tarcz z tyłu
To gratuluje
-
A4 B7 avant - koszt wymiany tarcz z tyłu
Idź do innego, co za problem.
-
A4 B7 avant - koszt wymiany tarcz z tyłu
No może nie przesadzaj, że 60zł za robotę. Ja bym nikomu za tyle nie zrobił. Według mnie jak ma być zrobione dobrze to 100-150zł robocizna. Chyba, że jarzma nie pójdą to więcej.
-
Nowy oryginalny termostat a długo się nagrzewa
Krócieć od nagrzewnicy lub odpowietrznik na metalowej rurze wodnej która idzie nad kolektorem ssącym (o ile jest w b6).
-
miska olejowa
Ja robiłem dwa razy. W b5 było bardzo ciasno i ciężko to ogarnąć. W b6/b7 jest niby podobnie, ale miejsca więcej. Podwieszałem sobie silnik na belce i muszę powiedzieć, że robota wtedy idzie bardzo fajnie i nawet jest miejsce aby bez problemów włożyć miskę z nałożoną wcześniej masą uszczelniającą.
-
A4 B7 1.8 T Quattro BFB by XeO151
Wymień cały (no prawie cały, bo zawsze coś zostanie), bo nikt tego nie robi i później przekładnie rdzewieją. Poszukaj poradników jak i działaj.
-
A4 B7 1.8T Q/ S4 look/249KM 365Nm/ Vfiz/ Gwint/ Recaro/ Kiera MF zB8 lift/ Hamulce 345/300
Po swapie mam już z 1000km zrobione. Tarcze ładnie dotarte. Odpowietrzałem też ze 2 razy. Oczywiście zawsze jest opcja, że coś tam zrobiłem źle i pewnie za jakiś czas sprawdzę ponownie, ale nie sądzę. Ja porównuję do B5. Tam miałem hamulce seria. Wszystko powymieniałem, odpowietrzyłem i auto stawało dęba. Lekkie wciśnięcie hamulca i brało jak szalone. Jeden plus, że nie jestem odosobniony w swoich odczuciach.
-
Sprzęgło - ślizga się na zimnie.
Witam. Może ktoś już ma z tym doświadczenie, bo ja na sobie jeszcze ślizgającego sprzęgła nie doświadczyłem. Wsiadam do auta wczoraj rano, pierwsze kilkaset metrów i poczułem dziwne uślizgi sprzęgła... Standardowo obroty w górę i nie przyspiesza jak powinno. Po kilku kilkunastu kilometrach już było dobrze. Dziś też pojechałem na testy i na zimnym ślizgawka, a na ciepłym już poprawnie. Czy to norma, że kończące sprzęgło się tak zachowuje? Czy może coś innego tu się dzieje? Nie żebym się jakoś strasznie dziwił, że nadszedł moment wymiany...
-
1.9 tdi avf bulgotanie
Jak jest pozapychana to też będzie bulgotać i póki nie wymienisz to nic się nie poprawi.
-
Stary pasek rozrzadu sie przestawił podczas obrotu w prawo.
Niezłe sekcje na tym pasku porobione xD
-
Diagnoza sondy lambda 1.8T
Najpierw podłącz się pod sterownik LPG.
-
1.8T vs 1.9TDI + kilka pytan nt 1.8T
To nie jest obcieranie o pokrywę - wiem, bo miałem identycznie. Tak się zachowuje ten napinacz. Napinacz bez elektryki skutecznie eliminuje wszelkie dziwne dźwięki.
-
A4 B7 1.8T Q/ S4 look/249KM 365Nm/ Vfiz/ Gwint/ Recaro/ Kiera MF zB8 lift/ Hamulce 345/300
W awaryjnym odczuwam - łatwo doprowadzić do załączenia się ABS. Oczekiwałem jednak, że hamulce staną się mniej gumowe przy lekkim hamowaniu - niestety nic takiego nie miało miejsca
-
A4 B7 1.8T Q/ S4 look/249KM 365Nm/ Vfiz/ Gwint/ Recaro/ Kiera MF zB8 lift/ Hamulce 345/300
Ja jestem po swapie na 320/288 ale szczerze mówiąc nie odczułem znaczącej różnicy. Spodziewałem się, że będzie lepiej.
-
Procedura kodowania pilotów centralnego zamka w Audi A4 B6 i B7
Jak ktoś szuka rozwiązania do kopiowania kluczyka B7 to poniżej moje ustalenia do tej pory. Może ktoś dojdzie co dalej. Osoby które są na forum i wiedzą jak to dalej ogarnąć robią wszystko aby inni się nie dowiedzieli, więc wypada w końcu dojść co i jak i przełamać ten monopol na wiedze aby zgodnie z ideą forum stała się dostępna dla innych, a nie maszynką do zarabiania pieniędzy. Zidentyfikowany problem w B7 to zakodowanie transpondera (prawdopowodnie wyjątkami są te z początków produkcji 2004-2005 i tam działa to jeszcze tak prosto jak w B6). Transponder musi być prekodowany pod dane auto i DODATKOWO musi być dopisany Component Security w postaci siedmiu heksadecymalnych wartości. Transponder prekodują razem z tym kodem (często w gratisie) sprzedawcy transponderów. Niestety trzeba go wyciągnąć z auta i tu robi się problem. 1. Można wyciągnąć to przez jakiś interfejs typu SMOK czy VVDI. Niestety są one drogie, a nie widzę żadnych działających klonów od chińczyka (Component Security zaznaczony na zielono). 2. Można obejść zabawę z kodem i po prostu skopiować kluczyk poprzez użycie kopiarki do kluczyka. Te dobre są również za drogie, a nie udało mi się ustalić czy klony za 200-300 zł działają w b7 - w b6 działają. Przykład jak wygląda takie urządzenie. FIlmiki jak to działa są na Youtube. 3. Można ściągnąć wsad EEPROM i tam wyszukać Component Security. Jest to zdecydowanie najtańsza opcja i ma sens, bo interfejsy do tego są tanie. Niestety nie udało mi się jeszcze zidentyfikować gdzie dla B7 znajduje się ten kod. Przypuszczam, że w końću ktoś to znajdzie. Najlatwiej to znaleźć w ten sposób, że jak znamy swoj Component Security to sciągamy wsad i wyszukujemy go we wsadzie. Dzięki temu wiemy już gdzie w innych B7 będą znajdowały się te komponenty. Przykłąd na screenie: W teorii jak uda nam się zrobić jedno z powyższych to jesteśmy prawie w domu. Trzeba będzie jeszcze dopisać klucz do auta, ale informacje jak to zrobić są dostępne w necie więc nie trzeba tu opisywać.
-
Czas na nowe ubezpiecznie. Co wybrać?
Nie ma to jak ubezpieczać się na wsi
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Mam nadzieję, że to nie odnosi się do filmiku który podczepiłem, bo tam brzęczy klapka WG - nie ma tu nad czym dyskutować, bo temat przerabiałem.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Wystarczyło zmienić na napinacz bez wtyczki i wywalić go z softu i problem by zniknął. Jeżeli to ten dźwięk co na filmiku to klapka WG hałasuje.
-
Nie mogę wyciągnąc radia/zmieniarki
Musisz kombinować. W końcu wyjmiesz. Za pierwszym razem też miałem problem.
- Auto gaśnie