Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Emejcz

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Emejcz

  1. Emejcz odpowiedział(a) na Adamek4119 temat w 1.8T
    Febi się sprawdza. Mam u siebie.
  2. Emejcz odpowiedział(a) na veebrys temat w 1.8T
    Może źle szukałeś. Sprawdź czy nakrętki kolektora wydechowego są podokręcane do silnika i czy śruby mocujące turbinę do kolektora i do katalizatora są mocno dokręcone.
  3. Te pompy bywają głośne w B5, ale sprawdziłbym manszety od maglownicy czy nie wycieka tam już powoli płyn.
  4. Czyli co, odpowietrzyłeś w ręku i wszystko jak ręką odjął? Ja swoje też w rękach odpowietrzałem już w B5, bo tam też był z tym problem. Jednakże ja mam zaciski żeliwne z 2.0tfsi teraz i jak patrzę to w nich odpowietrznik jest już w zdecydowanie innej pozycji niż w tych aluminiowych i wydaje mi się, że tutaj odpowietrzanie w ręku nie jest już tak zbawienne.
  5. Podaj źródło tej informacji.
  6. Sprawdzałem u siebie na VAG'u i rzeczywiście jakieś nieproporcjonalne to ciśnienie jest. Przy maksymalnym wciśnięciu mam pedału mam jakoś ponad 120bar, ale przy lekkim dotykaniu te wartości wydają się być stosunkowo niewielkie. Według mnie sam układ nie wymaga modyfikacji tylko coś w nim szwankuje. W B5 miałem ten sam eżektor i tam hamulce były brzytwa. Auto stawało dęba na seryjnych gratach przy lekkim wciśnięciu. Nie wiem jak bardzo różni się tam reszta układu, ale wydaje się być praktycznie identyczny.
  7. No to mam dokładnie to samo i ni cholery nie udaje mi się tego wyeliminować. Kupiłem sobie kamerkę endoskopową i zajrzę do serva, może tam coś ciekawego będzie. Zacząłem się zastanawiać czy to nie jest efekt przepuszczania gum na tłoku pompy hamulcowej.
  8. Jakie masz objawy? Twardy pedał czy mała czułość hamulca w początkowej fazie wciskania pedału? W B5 miałem niesprawny eżektor. Wymieniłem na nowy kupiony w ASO. Wpływu na hamowanie nie miał żadnego. U siebie też nie jestem w pełni zadowolony z tego układu mimo swapa hamulców i wszystkiego na nowo.
  9. Daj numer pompy jaką wsadziłeś dla potomnych.
  10. Według mnie twoje ustawienie w żaden sposób nie powodowałoby takich wibracji. Problem jest gdzie indziej.
  11. U mnie LPG juz 2.40. W ciągu miesiąca wzrost o 50gr na litrze. Ogólnie jakaś porażka.
  12. Mimo, że jeżdżę krócej niż 10 lat to całkowicie się zgadzam. Jak zaczynałem jeździć to było nieporównywalnie lepiej. W ostatnich latach odwiedziłem trochę kraów w Europie, Afryce i Azji i śmieszy mnie to jak zachowują się ludzie u nas. Większość jest święcie przekonana, że w Azji czy Afryce to jest sajgon i brak zasad, a południe Europy/Bałkany to jakaś szaleńcza jazda bez wyobraźni. Tam jednak kierowcy jeżdżą w ogromnym skupieniu i to co robią ponad wszystko to obserwują zachowania innych próbując uniknąc kolizji. Sory, ale najgorzej jeździ się u nas i to u nas jest najwięcej wypadków. Jak tylko przekracza się granicę to wypadek za wypadkiem, dzień w dzień. Ludzie są tak durni i zadufani w sobie, że brakuje słów jak to komentować. Większość się brzydzi ruskimi, a nasze drogi to co najwyżej do ruskich można porównać, albo do Kiszyniowa (chociaż tam to jest jeszcze 5x gorzej niż u nas).
  13. Ja u siebie nie ruszam przodu. Wystarczy dojście od góry i od dołu + lusterko i dużo mniej roboty.
  14. Raczej paliwa za dużo w kolektor poszło i musiało się dopalić.
  15. U mnie jest jakoś +4, ale jak będę podpinał w weekend kompa to wyślę ci screena.
  16. No masz rozrząd źle ustawiony po prostu.
  17. Widzę działasz dynamicznie. Miałem klekoczący popychacz w APU. Tylko u mnie było jakoś 600 tys. przebiegu. Pomogła wcześniejsza wymiana i zmiana marki oleju.
  18. Proszę bardzo B7 w stosunku do B5 na plus: -wygląd wewnętrzni i zewnętrzny -materiały wnętrza wydają mi się lepszej jakości (w b7, b6 ma słabsze) -lepsze oświetlenie (efektywniejsze reflektory) -wrażenie lepszej zwrotności (mniej czołgowate prowadzenie, lżej chodząca kierownica/sprzęgło) -lepsze prowadzenie/trzymanie się drogi -bardziej bezpośredni układ kierowniczy (to może być plus i minus, zależy co kto woli) -znacznie lepsze wyciszenie (do 180 można spokojnie jechać) zarówno od wiatru jak i silnika -lepiej wybierające zawieszenie -bezproblemowe wjeżdżanie/zjeżdżanie z krawężników mimo praktycznie identycznego prześwitu (w b5 tak to jest skonstruowane, że non stop waliłem o coś spodem) -car audio to dzień do nocy B7 w stosunku do B5 na minus: -podatność na korozje zarówno od spodu jak i na górze, to jest niestety plaga i nie tyczy się tylko błotników z przodu -mechanika konstruowana przez księgowych, widać mega regres w niektórych rozwiązaniach co mnie mega wkurza. Przykłady: *nowego typu sprężarka która się zaciera i niszczy cały układ jak z jakiegoś powodu wycieknie czynnik (jest to wynikiem żydzenia na sprzęgiełku przez co w B7 jak klima jest wyłączona to sprężarka i tak ciągle pracuje) *źle zaprojektowane całe nadwozie jeżeli chodzi o wibracje, nawet mała niesprawność jakiegoś elementu (czyt. jak nie jest nowy i oryginalny) powoduje wibracje w kabinie - czy to przeguby, czy luzy na wale czy dwumas, czy sprzęgło - i nie można tego zdiagnozować, bo wibracje nie powstają jak podzespoły są w stanie agonalnym tylko dużo wcześniej. W B5 na postoju nie było słychać ani czuć silnika, w B7 jest jedno wielkie mrowienie (idzie się przyzywczaić, ale na początku po przesiadce to porażka) *elementy obniżające kulturę pracy takie jak nowego typu napinacz łańcucha rozrządu czy układ SAI, napinacz przy odpalaniu hałasuje jak w ciągniku, a AUDI oficjalnie uznaje to za poprawne *aluminiowe kruche zwrotnice z przodu zamiast prawilnego żeliwa -mniej wydajne grzanie i chłodzenie - po prostu z nawiewów w B7 wieje słabo w stosunku do B5 -upierdliwe skrzynie biegów z tendencją do haczenia -mało miejsca z przodu, szczególnie upierdliwy jest tunel środkowy który przeszkadza mojej prawej nodze, bezmyślnie umiejscowiony podłokietnik dla lewej ręki na drzwiach - nie jest w naturalnym miejscu dla ułożenia ręki, zbyt "sztywne" fotele w każdej wersji - również z tyłu (to są kwestie indywidualne, ja wolałem tak jak było w B5) -większa masa przez co słabsze hamowanie, hamulce ogólnie nie są tak mocne jak w B5 nawet po swapie na większe - pewnie to wciąż wynik masy B7 nie jest wybitnie źle, ale biorąc pod uwagę koszta to jeżeli głównym kryterium nie jest ładna mordka to bym się 2x zastanowił
  19. Zazdroszczę fury. Gdybym w moje b7 nie wrzucił już tyle ile wrzuciłem to zostałbym przy b5 tylko wymieniłbym właśnie na wersję z Q. Doceiłem b5 dopiero jak przesiadłem się na b7.
  20. Musiałby się wypowiedzieć ktoś kto dłubał już trochę tych silników. Mogę powiedzieć, że u mnie po ogarnięciu smoka/miski/wałków/łańcucha/napinacza zalaniu Motula 5w40 kompresja jest wyższa o prawie 1bar w stosunku do tego co było po zakupie auta. Ile u ciebie wzrośnie to ciężko ocenić. Zacząłbym po prostu eliminować usterki i sprawdzać co się dzieje.
  21. Ostatnia. Masz '-8'. To jest już spora odchyłka. U mnie po wymianie wałków, łańcucha i napinacza stoi na '+4'.
  22. Nie są to duże kwoty - opłaca się. Zapytaj @Łukasz13 lub @soul87 Sprawdź sobie ustawienie rozrządu na VAG'u w grupie 93. Jak odchyłka od 0 będzie znaczna to wtedy rzeczywiście możesz mieć różnice w mocy. Ja miałem tylko dziwne dźwięki - to co masz na filmie i coś czego nie słyszałem u nikogo innego - a rozciągnięcie łańcucha było niezauważalne.
  23. Nie warto. W temcie który ci podlinkowałem zostało to dokładnie uzasadnione. Prędzej czy później zacznie hałasować a zysku praktycznie brak. Pamiętaj tylko o odwiedzeniu tunera aby pozbyć się błędu starego napinacza. Uff. Myślałem, że to u mnie jakiś wyjątkowy przypadek, a jednak nie jestem sam

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.