Treść opublikowana przez Emejcz
-
Może nie odpowiednie forum ale zapytam
Skąd to bierzesz? Mówisz tak, bo ci się wydaje, czy siedzisz w naszym wymiarze sprawiedliwości?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Nie jest tak ciężko. Robiłem to u siebie pierwszy raz i poszło super.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Nie trzeba ciągnąć całych przewodów. Można obciąć i złączyć kawałek miedzianego złączką do przewodów.
-
Może nie odpowiednie forum ale zapytam
Oczywiście. W takich sytuacjach pomyśl sam jak to działa. Postaw sobie pytanie w jaki sposób udowodniłbyś w sądzie, że ktoś zrobił to, czy tamto, bo nie chodzi o to czy ktoś jest winien tylko czy jesteś w stanie to udowodnić. Tak to działa. Nawet jakbyś kupił auto i na drugi dzień padł by ci silnik - np. pękł by blok - to jak byś udowodnił, że nie zachciało ci się np. na zimnym aucie silniku skatować auta?
-
Może nie odpowiednie forum ale zapytam
Jak namówisz sprzedającego to możesz oddać. Jednakże według mnie nie ma podstaw, bo w żaden sposób nie udowodnisz, że on celowo zataił robiony dach.
-
Może nie odpowiednie forum ale zapytam
Wiesz, że dach mogli lakierować jeszcze na etapie sprzedaży od dealera? Nic nikomu nie udowodnisz. Jak jest dobrze zrobione to jeździj i bądź zadowolony.
-
cieknaca maglownica
Jak masz dobry zakład który regeneruje to regenerować.
-
Zapowietrzanie się układu chłodzącego
Tylko, że tam z pompą wody nie ma co spieprzyć. Jedynie mogłaby być wadliwa. Możliwe, że masz trochę przytkaną nagrzewnicę i przez to jest ciężej odpowietrzyć. Jednakże obserwuj to, bo ten układ w b7 się w sumie sam odpowietrza. Nawet jak zlejesz cały płyn i zalejesz to on i tak nie wymaga odpowietrzania - tak jest u mnie.
-
Wymiana sprzegła, dwumasy
Cenowo bez różnicy. Dwumas z AWX jest sztywniejszy, przenosi większą moc/moment, ale jednocześnie trochę mniej komfortowy od tego z BFB który jest zupełnie innej konstrukcji. Zależy kto jaką ma wrażliwość na detale
-
płyn do wspomagania
+1 Jednakże jak masz mało płynu to prawdopodobnie i tak magiel już ci cieknie i będzie wymagał regeneracji/wymiany.
-
Nierówne zużycie przednich klocków
Niewykluczone, że zestaw naprawczy był lichej jakości lub tłok z prawej strony chodzi w zacisku z wyraźnym oporem. Powinieneś sprawdzić czy wciskanie tłoczka w obu zaciskach możliwe jest z podobną siłą. Sprawdzałeś czy klocki w jarzmach po obu stronach poruszają się z podobnym oporem?
-
Wymiana sprzegła, dwumasy
Jak zamierzasz tylko podkręcać auto do 180-200KM to zysk z zakładania zestawu od AWX będzie nieodczuwalny, bo nowe sprzegło/dwumas z BFB bez problemu przeniosą taki moment.
-
Zapowietrzanie się układu chłodzącego
Po 1-sze uzupełnij profil. Spróbuj ponownie odpowietrzyć i zobacz czy ciągle będzie to samo. Odpowietrzasz korkiem nad kolektorem ssącym?
-
Problemy po wymianie rozrządu
Po tych twoich nagraniach to ciężko coś powiedzieć. Wydaje się jakby coś było luźne. Może jakaś osłona jest źle założona/niedokręcona.
-
1 i 2 wchodzą bardzo ciężko
Trochę wróżenie z fusów. Ja bym przelał najpierw świeżego płynu przez wysprzęglik i zobaczył, a jak nic to nie da to pewnie skrzynia do zrzucenia i obadanie sprzęgła. Teoretycznie do regulacji mogłyby być też cięgna, ale miałbyś wtedy raczej problemy z haczeniem, a nie zgrzyty. Uzupełnij poprawnie profil.
-
Łańcuch z napinaczem
Link do tematu odnośnie napinacza został już wrzucony, tam pytaj. Raczyłbyś też uzupełnić profil.
-
Dziwne zgrzytanie - prośba o identyfikację problemu
Masz parę kilometrów od siebie @Łukasz13 i ci to za parę złoty usunie z softu. Dzieje się. Sprawdź sobie jakie masz korekty długoterminowe.
-
Wybór zaworu N75
Nie kombinuj, bo będziesz żałować i zaczną się pojawiać dysfunkcje które nie zawsze wskażą, że winny jest n75, a będą denerwować. Kup oryginał i będziesz miał święty spokój. Jak poszukasz to idzie dostać za około 200-240zł.
-
Auto zamulone
Z ciekawości. Do ilu ci wskoczyła teraz wartość w grupie 93?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Prawie na pewno masz o jeden ząbek przestawione na pasku. Spartaczył ten kto wymieniał rozrząd. Widzę, że to nierzadka przypadłość. Ostatnio sprawdzałem auto forumowicza i u niego to samo - cofnięte o ząbek - tylko miał -14CF.
-
Sprzęgło z AWX 1.9TDi do 1.8T
Niestety wina leży zarówno po stronie 'pseudo' tunerów jak i klientów. Tunerzy nie powinni robić aut które ledwo co się odpychają, a klienci nie powinni naciskać na boostowanie złoma.
-
Sprzęgło z AWX 1.9TDi do 1.8T
Szczególnie jeżeli jest to Q to takie problemy są możliwe, ale nie koniecznie dwumas jest problemem. Miałem niedawno u siebie taki problem, że po zmianie kompletu sprzęgło/dwumas na AWX były problemy z mega wibracjami w pewnych zakresach obrotów. Sprawę rozwiązało włożenie tarczy z tłumikami drgań od BFB. Opisywałem to u siebie w poniższym poście.
-
Czerwony Avant 4x4 /BFB 1.8T/ Sline 240KM / 350nm
Jako iż mechanikę mam już w sumie za sobą to wziąłem się trochę za kwestie wizualne. Przy okazji zdecydowałem się też na odnowienie reflektorów. Szlif papierem, na to grunt zwiększający przyczepność i lakierowanie bezbarwnym wraz z plastyfikatorem. Jak dobrze doschnie to również zrobię polerkę. Tutaj jestem zadowolony. Ciekaw jestem ile to wytrzyma.
-
Szarpie przy ruszaniu.
Sprawdź może jeszcze podporę wału i przeguby tylnych półosi.
-
Szarpie przy ruszaniu.
Teraz widzę, rzeczywiście jest to trochę inaczej tutaj rozwiązane. Wiele do sprawdzenia nie zostało w takim razie...