Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Emejcz

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Emejcz

  1. W sumie rozpętałem tu niezłą burzę co mnie trochę zaskakuje i bardziej ciekawi jak to jest, że tu wszyscy tacy świętojebliwi, a jednak niekwestionowana większość kierowców jeździ powyżej limitów których tak tutaj bronicie. Są takie miejsca którymi jeżdżę od lat i nie widziałem aby ktoś przekraczał tam prędkość o mniej niż 30km/h w stosunku do znaku. Ta obłuda to chyba jednak nie koniecznie pośród użytkowników yanosika, bo każdego kogo znam to używa w jednym oczywistym celu - aby ostrzegało przed złodziejami w białych czapkach. Nie mogę się zgodzić z takim porównaniem. Kradnąc szkodzisz drugiej osobie. Jadąc 80 zamiast 50 nikomu w żaden sposób nie szkodzisz - przejedziesz i cię nie ma. Jedyny wspólny mianownik to fakt, obie czynności ustawodawca uznaje za niezgodne z normami społecznymi które narzucił, jednakże ta niezgodność nie jest w żaden sposób równa. Tak samo mógłbyś nazwać kogoś przestępcą, bo kupił sobie ranczo i zbudował na jego środku kanciapę bez uzyskania pozwolenia na budowę - zgodnie z założeniem ustawodawcy nie ma na to zgody - czyli jest takim samym odchyłem od urzędniczych norm jak kradzież czy przekroczenie prędkości, ale czy to powoduje czyjąś krzywdę? Nie.
  2. No przykro mi, ale marne szanse. Chyba trochę błędnie sobie wyobrażasz moją jazdę. Szacunkowo ~80% ludzi nie rozumie czym jest wolność jednostki i cieszy się z jak największej ilości zasad i ograniczeń więc możesz czuć się usatysfakcjonowany. Jeżeli za cały świat uznajesz zachodnią cywilizację to tak. Wyjście do sklepu też może być niebezpieczne, czy w związku z tym zostajesz w domu?
  3. A wysokie mandaty brak ubezpieczenia to myślenie włącza? Pad³ kolejny rekordowy mandat. Jest wy¿szy ni¿ warto¶æ samochodu! :: Magazyn :: RMF FM WWW.RMF.FM W £ê¿ycach w województwie pomorskim pad³ kolejny mandatowy rekord. Kierowca za swoje drogowe przewinienia bêdzie musia³ zap³aciæ a¿ 6500 z³ grzywny. To znacznie wiêcej ni¿ warto¶æ jego... @Muskel1 Rozumiem, że jak wracasz do Polski z tego landu szczęśliwości, zasad i dobrobytu to jedziesz jak tutaj na znaku jak Pan Bóg przykazał https://www.google.com/maps/@51.4904608,19.8549819,3a,27.8y,289.64h,88.65t/data=!3m7!1e1!3m5!1s4jvmpy5X_8DrZG0aILlr2A!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3D4jvmpy5X_8DrZG0aILlr2A%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D97.54856%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656
  4. To tylko dywagacje, bo nie mamy takiego systemu i mieć nie będziemy, ale na takie okazje powinno się mieć wykupione ubezpieczenie. Poza tym to, że nie zgadzam się bezpodstawnymi ograniczeniami nie jest równoznaczne z akceptacją dla robienia krzywdy innym ludziom... Ciekawa teoria. Proponuje użyć jej jako argumentu po wystawieniu mandatu. No przykro mi, że myślenie poza 'zamordystycznymi' standardami cię przerasta.
  5. To jest kwestia tego czy czujesz, że chcesz sam zarządzać swoim życiem czy może wolisz aby twoim życiem zarządzali inni (naiwnie wierząc, że mądrzejsi i chcący dla ciebie dobrze). Ja się nie godzę na dyktatury komunistyczne w imię pozornego bezpieczeństwa i zawsze będę bojkotował tyranie czy w dziedzinie mandatów czy też w dziesiątkach innych dziedzin życia społecznego. Powoli zmierzamy w kierunku gdzie wysrać nie będzie się można bez pozwolenia od 'Pana'.
  6. Chyba masz problem z rozumieniem na czym polega wolność jednostki i gdzie się ona kończy. Jak w jakiś sposób zaszkodzisz drugiemu to ponosisz tego konsekwencje. Czytaj, jak jedziesz za szybko, stracisz przez to panowanie nad autem i walniesz w pieszego - ponosisz konsekwencje. Jadąc szybciej niż wskazane na znaku który w wielu przypadkach jest kompletnie bezzasadny nikomu nie wyrządzasz żadnej szkody. Chcesz chodzić z wiadrem na głowie - chodź, nikomu tym nie szkodzisz, a że to głupie to trudno.
  7. No nie, bo nie zamierzam się kierować emocjami z TV. Kilka lat temu straciłem kogoś w rodzinie, bo zdmuchnęła go z krawężnika ciężarówka, ale czy to oznacza, że mam od każdego teraz wymagać aby jeździł wolniej? Nic z tych rzeczy. Każdy powinien żyć po swojemu póki nie szkodzi innym. Oglądam bardzo dużo materiałów z naszych dróg i miażdżąca większość kolizji i wypadków nie wynika z nadmiernej prędkości tylko głównie z: -notorycznego wymuszania pierwszeństwa -nieuwagi i braku umiejętności oceny sytuacji/przewidywania -niekorzystania z lusterek -niedostosowania prędkości do pogody/stanu nawierzchni Nie widzę żadnego uzasadnienia aby traktować ludzi jak przestępców, bo jadą stówkę przez jakieś pola gdzie nie ma żywej duszy.
  8. Nie. Nigdy nie zrozumiem ludzi którzy próbują zmuszać innych do życia w ten sam sposób co oni. Chcesz jechać wolno to jedź sobie wolno prawym pasem, ale nie rozumiem co takim przeszkadza, ze ktoś leci szybciej.
  9. Tak, używam apki na telefon od lat i jest to bardzo skuteczne. Chyba tylko raz mi się zdarzyło, że suszyli na jakiejś wsi i nie było oznaczone w Yanosiku. Jako ciekawostkę powiem, że w poprzednich latach dwukrotnie mnie złapali na wideorejestrator i byłem mega zły, bo nie włączyłem wtedy Yanosika, a było oznaczone, że są w okolicy Teraz nawet do Lidla się bez tego nie ruszam Myślałem o ich urządzeniu, ale ono wymaga jednocześnie opłacania subskrypcji więc średnio mi się to podoba.
  10. Właśnie w mieście jest najłatwiej, bo najwięcej użytkowników raportuje kontrole, a i tak ruch jest na tyle duży, że można się za kimś ukryć. Dla mnie najgorzej jest na 'wiejskiej' trasie, bo tam najmniejszy ruch, a najwięcej przekraczam.
  11. Yanosik i tyle, inaczej się nie da jeździć.
  12. Sporo czasu minęło, czy udało się coś w tym temacie zadziałać?
  13. Witam. Mam u siebie niestety RMC i o ile w MMI są opcje przekodowania radia czy też dostosowania gainu w green menu tak wygląda na to, że w RMC nic z tych rzeczy nie jest łatwo dostępne... Czy komuś udało się coś w tym temacie zrobić? Może jakaś aktualizacja firmware do nowszego dodaje jakieś 'ukryte' opcje?
  14. Kupiłem do A6C7 Audio System X200EM i szczerze mówiąc póki co stwierdzam, że są c**ja warte i grają podobnie jak seria na niskich poziomach głośności.
  15. Zarabiam i opłacam więc nie ma o czym dyskutować W sumie nigdy się nie czepia, bo wie, że utrzymanie auta w dobrym stanie technicznym to konieczność. Oczywiście z jej perspektywy wiele rzeczy mógłbym pominąć, ale nigdy nie miała pretensji. Nie wyobrażam sobie takiej co by mi wytykała i miała jakieś pretensje, szybko zmieniłbym na lepszy model
  16. Bez problemu znajdujesz podstawowe wersje z trochę większym przebiegiem poniżej tej kwoty czego przykładem jest mój zakup z drugiej połowy ubiegłego roku. Chyba, że masz wysokie wymagania co do wyposażenia i na przebieg >250 tys.km kręcisz nosem to rzeczywiście trzeba znacznie dopłacić. Tylko, że czym więcej się w to zagłębiam to widzę, że te auta są na tyle przewrotne, że jest dużo sztuk które przy 150-200 tys. km mają grube problemy podczas gdy inne mają 300-400 tys. km i jakimś cudem dopiero niewielkie usterki zaczynają się pojawiać. Tylko, że to jest w sumie forum A4 i większość jeździ A4, a A6 w podstawowych wersjach i tak jest znacznie lepiej wyposażone niż większość A4.
  17. Minłęły ponad 3 lata od zakupu i przyszedł czas na A6C7. W związku z tym temat nie będzie już rozwijany i w tym roku A4 idzie na sprzedaż
  18. Trochę chyba przesadziłeś. Przedlifty dostaniesz za 50-60k, a polifty to auta dla ludzi którzy mają budżet bez limitów, bo tego się nie da normalnie serwisować.
  19. Nie napisałem, że między nimi nie ma różnicy.
  20. To są marginalne niewyczuwalne różnice jeżeli chodzi o miejsce z przodu szczególnie dla kierowcy. B8 i Q5 są podobnie ciasne, choć trochę przestronniejsze od B6/B7. C7 jest od nich znacznie większe choć tunel środkowy wciąż jest za szeroki i niepotrzebnie zabiera miejsce. Przymierzałem się do różnych aut i marek i jeżeli chodzi o miejsce dla kierowcy to jeszcze W204 i E klasy mają podobnie dużo miejsca do C7. To jest ogromna wada nowszych aut - z zewnątrz napompowane, a w środku dla karaluchów.
  21. Emejcz odpowiedział(a) na Eryk331 temat w 3.0TDI
    Obawiam się, że tak. Chyba, że zrobiłeś już ze 20km to nie powinno spadać.
  22. Niestety, ale te nowsze auta to już w większości problemy. Na pewno nie bierz diesla po mieście, bo to się mija z celem. Wiecznie będzie zimny. C7 to nie są auta do miast. Cieszę sie, że nie wziałem 3.0 TFSI, bo z takim spalaniem bez LPG bym oszalał Moje c7 3.0 Tdi potrzebuje około 6-8 km aby temperatura weszła na 80-90 stopni, ale tylko jeżeli temperatury są powyżej 0, bo poniżej potrzeba więcej. Krótkie odcinki w mieście na zimnym to jakieś 12-13 litrów. Trasa 7-8 więc jednak spora różnica.
  23. Koledzy, patrzycie tylko na te grosze w paliwie, a fakt jest taki, że to nie cena paliwa na stacjach zaboli najbardziej, a cena wszystkich produktów potrzebnych do codziennego życia. Póki co wszystko idzie zgodnie z planem "nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy".
  24. Poszedłem w A6C7 3.0 TDI i o dziwo mimo, że kopciuch to nie jest tak źle
  25. Rzeczywiście to może być odpowiedź na problemy. Osobiście nie spodziewałem się, że są aż tak duże odkształcenia przy bocznych wychyleniach. Ewentualnie jeszcze może kombinacja nieodpowiednich piast /tarcz mogłaby powodować, że koło siedzi za głęboko, ale to tylko w przypadku nieseryjnych komponentów.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.