Treść opublikowana przez Emejcz
-
Nowy taryfikator mandatów 2022r
W sumie rozpętałem tu niezłą burzę co mnie trochę zaskakuje i bardziej ciekawi jak to jest, że tu wszyscy tacy świętojebliwi, a jednak niekwestionowana większość kierowców jeździ powyżej limitów których tak tutaj bronicie. Są takie miejsca którymi jeżdżę od lat i nie widziałem aby ktoś przekraczał tam prędkość o mniej niż 30km/h w stosunku do znaku. Ta obłuda to chyba jednak nie koniecznie pośród użytkowników yanosika, bo każdego kogo znam to używa w jednym oczywistym celu - aby ostrzegało przed złodziejami w białych czapkach. Nie mogę się zgodzić z takim porównaniem. Kradnąc szkodzisz drugiej osobie. Jadąc 80 zamiast 50 nikomu w żaden sposób nie szkodzisz - przejedziesz i cię nie ma. Jedyny wspólny mianownik to fakt, obie czynności ustawodawca uznaje za niezgodne z normami społecznymi które narzucił, jednakże ta niezgodność nie jest w żaden sposób równa. Tak samo mógłbyś nazwać kogoś przestępcą, bo kupił sobie ranczo i zbudował na jego środku kanciapę bez uzyskania pozwolenia na budowę - zgodnie z założeniem ustawodawcy nie ma na to zgody - czyli jest takim samym odchyłem od urzędniczych norm jak kradzież czy przekroczenie prędkości, ale czy to powoduje czyjąś krzywdę? Nie.
-
Nowy taryfikator mandatów 2022r
No przykro mi, ale marne szanse. Chyba trochę błędnie sobie wyobrażasz moją jazdę. Szacunkowo ~80% ludzi nie rozumie czym jest wolność jednostki i cieszy się z jak największej ilości zasad i ograniczeń więc możesz czuć się usatysfakcjonowany. Jeżeli za cały świat uznajesz zachodnią cywilizację to tak. Wyjście do sklepu też może być niebezpieczne, czy w związku z tym zostajesz w domu?
-
Nowy taryfikator mandatów 2022r
A wysokie mandaty brak ubezpieczenia to myślenie włącza? Pad³ kolejny rekordowy mandat. Jest wy¿szy ni¿ warto¶æ samochodu! :: Magazyn :: RMF FM WWW.RMF.FM W £ê¿ycach w województwie pomorskim pad³ kolejny mandatowy rekord. Kierowca za swoje drogowe przewinienia bêdzie musia³ zap³aciæ a¿ 6500 z³ grzywny. To znacznie wiêcej ni¿ warto¶æ jego... @Muskel1 Rozumiem, że jak wracasz do Polski z tego landu szczęśliwości, zasad i dobrobytu to jedziesz jak tutaj na znaku jak Pan Bóg przykazał https://www.google.com/maps/@51.4904608,19.8549819,3a,27.8y,289.64h,88.65t/data=!3m7!1e1!3m5!1s4jvmpy5X_8DrZG0aILlr2A!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3D4jvmpy5X_8DrZG0aILlr2A%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D97.54856%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656
-
Nowy taryfikator mandatów 2022r
To tylko dywagacje, bo nie mamy takiego systemu i mieć nie będziemy, ale na takie okazje powinno się mieć wykupione ubezpieczenie. Poza tym to, że nie zgadzam się bezpodstawnymi ograniczeniami nie jest równoznaczne z akceptacją dla robienia krzywdy innym ludziom... Ciekawa teoria. Proponuje użyć jej jako argumentu po wystawieniu mandatu. No przykro mi, że myślenie poza 'zamordystycznymi' standardami cię przerasta.
-
Nowy taryfikator mandatów 2022r
To jest kwestia tego czy czujesz, że chcesz sam zarządzać swoim życiem czy może wolisz aby twoim życiem zarządzali inni (naiwnie wierząc, że mądrzejsi i chcący dla ciebie dobrze). Ja się nie godzę na dyktatury komunistyczne w imię pozornego bezpieczeństwa i zawsze będę bojkotował tyranie czy w dziedzinie mandatów czy też w dziesiątkach innych dziedzin życia społecznego. Powoli zmierzamy w kierunku gdzie wysrać nie będzie się można bez pozwolenia od 'Pana'.
-
Nowy taryfikator mandatów 2022r
Chyba masz problem z rozumieniem na czym polega wolność jednostki i gdzie się ona kończy. Jak w jakiś sposób zaszkodzisz drugiemu to ponosisz tego konsekwencje. Czytaj, jak jedziesz za szybko, stracisz przez to panowanie nad autem i walniesz w pieszego - ponosisz konsekwencje. Jadąc szybciej niż wskazane na znaku który w wielu przypadkach jest kompletnie bezzasadny nikomu nie wyrządzasz żadnej szkody. Chcesz chodzić z wiadrem na głowie - chodź, nikomu tym nie szkodzisz, a że to głupie to trudno.
-
Nowy taryfikator mandatów 2022r
No nie, bo nie zamierzam się kierować emocjami z TV. Kilka lat temu straciłem kogoś w rodzinie, bo zdmuchnęła go z krawężnika ciężarówka, ale czy to oznacza, że mam od każdego teraz wymagać aby jeździł wolniej? Nic z tych rzeczy. Każdy powinien żyć po swojemu póki nie szkodzi innym. Oglądam bardzo dużo materiałów z naszych dróg i miażdżąca większość kolizji i wypadków nie wynika z nadmiernej prędkości tylko głównie z: -notorycznego wymuszania pierwszeństwa -nieuwagi i braku umiejętności oceny sytuacji/przewidywania -niekorzystania z lusterek -niedostosowania prędkości do pogody/stanu nawierzchni Nie widzę żadnego uzasadnienia aby traktować ludzi jak przestępców, bo jadą stówkę przez jakieś pola gdzie nie ma żywej duszy.
-
Nowy taryfikator mandatów 2022r
Nie. Nigdy nie zrozumiem ludzi którzy próbują zmuszać innych do życia w ten sam sposób co oni. Chcesz jechać wolno to jedź sobie wolno prawym pasem, ale nie rozumiem co takim przeszkadza, ze ktoś leci szybciej.
-
Nowy taryfikator mandatów 2022r
Tak, używam apki na telefon od lat i jest to bardzo skuteczne. Chyba tylko raz mi się zdarzyło, że suszyli na jakiejś wsi i nie było oznaczone w Yanosiku. Jako ciekawostkę powiem, że w poprzednich latach dwukrotnie mnie złapali na wideorejestrator i byłem mega zły, bo nie włączyłem wtedy Yanosika, a było oznaczone, że są w okolicy Teraz nawet do Lidla się bez tego nie ruszam Myślałem o ich urządzeniu, ale ono wymaga jednocześnie opłacania subskrypcji więc średnio mi się to podoba.
-
Nowy taryfikator mandatów 2022r
Właśnie w mieście jest najłatwiej, bo najwięcej użytkowników raportuje kontrole, a i tak ruch jest na tyle duży, że można się za kimś ukryć. Dla mnie najgorzej jest na 'wiejskiej' trasie, bo tam najmniejszy ruch, a najwięcej przekraczam.
-
Nowy taryfikator mandatów 2022r
Yanosik i tyle, inaczej się nie da jeździć.
-
Budowa car audio dla A6 C7 RMC 2016
Sporo czasu minęło, czy udało się coś w tym temacie zadziałać?
-
[A6 C7] - RMC i możliwości poprawy jakości dźwięku
Witam. Mam u siebie niestety RMC i o ile w MMI są opcje przekodowania radia czy też dostosowania gainu w green menu tak wygląda na to, że w RMC nic z tych rzeczy nie jest łatwo dostępne... Czy komuś udało się coś w tym temacie zrobić? Może jakaś aktualizacja firmware do nowszego dodaje jakieś 'ukryte' opcje?
-
jakie nagłośnienie lepsze polecacie ?
Kupiłem do A6C7 Audio System X200EM i szczerze mówiąc póki co stwierdzam, że są c**ja warte i grają podobnie jak seria na niskich poziomach głośności.
-
Kobieta vs Audi
Zarabiam i opłacam więc nie ma o czym dyskutować W sumie nigdy się nie czepia, bo wie, że utrzymanie auta w dobrym stanie technicznym to konieczność. Oczywiście z jej perspektywy wiele rzeczy mógłbym pominąć, ale nigdy nie miała pretensji. Nie wyobrażam sobie takiej co by mi wytykała i miała jakieś pretensje, szybko zmieniłbym na lepszy model
-
Jaki następca A4 B7? Co kupiliście?
Bez problemu znajdujesz podstawowe wersje z trochę większym przebiegiem poniżej tej kwoty czego przykładem jest mój zakup z drugiej połowy ubiegłego roku. Chyba, że masz wysokie wymagania co do wyposażenia i na przebieg >250 tys.km kręcisz nosem to rzeczywiście trzeba znacznie dopłacić. Tylko, że czym więcej się w to zagłębiam to widzę, że te auta są na tyle przewrotne, że jest dużo sztuk które przy 150-200 tys. km mają grube problemy podczas gdy inne mają 300-400 tys. km i jakimś cudem dopiero niewielkie usterki zaczynają się pojawiać. Tylko, że to jest w sumie forum A4 i większość jeździ A4, a A6 w podstawowych wersjach i tak jest znacznie lepiej wyposażone niż większość A4.
-
Czerwony Avant 4x4 /BFB 1.8T/ Sline 240KM / 350nm
Minłęły ponad 3 lata od zakupu i przyszedł czas na A6C7. W związku z tym temat nie będzie już rozwijany i w tym roku A4 idzie na sprzedaż
-
Jaki następca A4 B7? Co kupiliście?
Trochę chyba przesadziłeś. Przedlifty dostaniesz za 50-60k, a polifty to auta dla ludzi którzy mają budżet bez limitów, bo tego się nie da normalnie serwisować.
-
Jaki następca A4 B7? Co kupiliście?
Nie napisałem, że między nimi nie ma różnicy.
-
Jaki następca A4 B7? Co kupiliście?
To są marginalne niewyczuwalne różnice jeżeli chodzi o miejsce z przodu szczególnie dla kierowcy. B8 i Q5 są podobnie ciasne, choć trochę przestronniejsze od B6/B7. C7 jest od nich znacznie większe choć tunel środkowy wciąż jest za szeroki i niepotrzebnie zabiera miejsce. Przymierzałem się do różnych aut i marek i jeżeli chodzi o miejsce dla kierowcy to jeszcze W204 i E klasy mają podobnie dużo miejsca do C7. To jest ogromna wada nowszych aut - z zewnątrz napompowane, a w środku dla karaluchów.
-
Temperatura
Obawiam się, że tak. Chyba, że zrobiłeś już ze 20km to nie powinno spadać.
-
Jaki następca A4 B7? Co kupiliście?
Niestety, ale te nowsze auta to już w większości problemy. Na pewno nie bierz diesla po mieście, bo to się mija z celem. Wiecznie będzie zimny. C7 to nie są auta do miast. Cieszę sie, że nie wziałem 3.0 TFSI, bo z takim spalaniem bez LPG bym oszalał Moje c7 3.0 Tdi potrzebuje około 6-8 km aby temperatura weszła na 80-90 stopni, ale tylko jeżeli temperatury są powyżej 0, bo poniżej potrzeba więcej. Krótkie odcinki w mieście na zimnym to jakieś 12-13 litrów. Trasa 7-8 więc jednak spora różnica.
-
Ceny paliwa marzec 2026
Koledzy, patrzycie tylko na te grosze w paliwie, a fakt jest taki, że to nie cena paliwa na stacjach zaboli najbardziej, a cena wszystkich produktów potrzebnych do codziennego życia. Póki co wszystko idzie zgodnie z planem "nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy".
-
Jaki następca A4 B7? Co kupiliście?
Poszedłem w A6C7 3.0 TDI i o dziwo mimo, że kopciuch to nie jest tak źle
-
A4 B6 Quattro 1.8T - rozwala opony.
Rzeczywiście to może być odpowiedź na problemy. Osobiście nie spodziewałem się, że są aż tak duże odkształcenia przy bocznych wychyleniach. Ewentualnie jeszcze może kombinacja nieodpowiednich piast /tarcz mogłaby powodować, że koło siedzi za głęboko, ale to tylko w przypadku nieseryjnych komponentów.