Treść opublikowana przez Emejcz
-
Sprzęgło 1.8t co robić
Przy 200KM sprawny zestaw nie powinien ci się ślizgać. Bez problemu powinien ogarnąć taką moc. Obserwuj. Szczególnie zwróć uwagę co się dzieje jak jest chłodno. Możliwe, że jakiś płyn (olej lub chłodniczy) dostał się do układu lub przy wymianie zbyt obficie zostało tam posmarowane.
-
2004 Quattro BEX cykanie w silniku
Po 1 uzupełnij profil. Jak masz LPG to dławienia często pochodzą z tejże instalacji. Jak sprawdzisz ten napinacz i dalej będzie to samo to zwróć uwagę czy po zalaniu świeżego oleju nie przestanie na jakiś czas. Według mnie jest spora szansa, że przestanie, bo to trochę brzmi jakby któraś szklanka stukała (miałem tak kiedyś w 1.8t APU i ten dźwięk jest bardzo podobny). Na 100% jest niepoprawny. Cykanie wtryskiwaczy też słychać na filmie, ale to nie ten główny łomot
-
Błędy 17748 i 16395
Niektórzy tak mówią, ja jednak się nie do końca z tym zgadzam, bo w b5 przy LL i znacznie większych przebiegach wałki zębatki wyglądały super. Ewidentnie problem jest w b6, a wygląda to tak, że szczególnie w b7.
-
Sprzęgło plus dwumasa BFB 1.8T z allegro
Jeżeli nie robisz programu to kup zestaw pod BFB i nie kombinuj.
-
Jaki intercooler w 1.8t BFB
Możesz sobie zawsze ogarnąć DSMIC i też da radę.
-
Jaki kabel do B7
Do takich klonów to najlepiej programy od producenta, bo łatwo uwalić czymś innym.
-
[B5 AWT] Quattro 1.8T Sedan Daily OEM+ [#quattrowóz]
Wsadź napinacz bez wtyczki i wywal u tunera. Nie warto pakować się ponownie w ten z wtyczką.
-
1.8t bex ocena logów
Czy czasem wtryski po tym programie nie są już na granicy zapętlania? Niepokojąca jest wartość w grupie 93. Masz '-9' tak jakby napinacz/łańcuch były już mocno zużyte, lub przestawiony rozrząd o ząbek.
-
[S4 B5] Kolejne B5 w posiadaniu
Nie zauważyłem, bo jeszcze u mnie skala problemu nie jest tak problematyczna. Czasami odczuwam to łupnięcie i takie wtórne zatrzęsienie się układu. Myślałem o poduszkach, ale nie mam nic zerwanego. Po części mam wrażenie, że to jest specyfika dwumasu Luka który wymieniałem, ale mogę się mylić.
-
[S4 B5] Kolejne B5 w posiadaniu
Może poduszki sanek tył? Mi też potrafi coś łupnąć przy dodawaniu / odejmowaniu gazu.
-
Rdza
No właśnie, każdy mądry, bo tam nie zagląda i się nie przygląda, a one tak wyglądają... to nie to co było w b5. Takie to są padliny niestety. Nawet polskie potrafią być tak przegnite. Na pocieszenie jak oglądałem Subaru w podobnych rocznikach to już były dziurawe kielichy tylnych amortyzatorów xD
-
Leon 1M 1.8t AUQ szarpie logi
Trochę bidne te logi. Pytanie zasadnicze. Czy zarówno na PB jak i na LPG szarpie tak samo?
-
skąd i jaki łącznik elastyczny tłumika
Odkręcić katalizator i zdjąć całość.
-
[S4 B5] Kolejne B5 w posiadaniu
Tak zapytam nie bardzo wiedząc, co daje wsadzenie poliuretanów do mocowania dyfra?
-
1.8T BFB płukanka - tak czy nie?
Kombinujecie. Producent podaje na opakowaniu jak należy stosować płukankę. Sam używam zawsze trochę dłużej. Szczerze mówiąc, trochę się zastanawiam czy po prostu nie dolewać sobie przed wymianą oleju nafty w ilości takiej jak płukanki, bo coś mi się wydaje, że na to samo wyjdzie. Płukanka to ani nie szczotka, ani rozpuszczalnik. Tylko regularne stosowanie ma sens - zawsze coś tam wtedy wyczyści.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Sprawdzałeś kiedyś jak wygląda Szwedzka stronka bodajże ministerstwa transportu gdzie się to sprawdza? Owszem, mogliby kręcić, ale musieliby to robić co roku przed każdym przeglądem oraz musiałby to robić każdy z właścicieli, a moje auto wedle tej bazy było w wielu rękach zanim trafiło do Polski. Co do przebiegu obecnego auta nie mam najmniejszych wątpliwości. Akcja z zerwanymi zębami nastąpiła poniżej przebiegu 300 tys. a mało tego, według mnie mogło to być nawet zaraz w okolicach 200 tys. i tak było po prostu jeżdżone, bo nie było żadnych objawów. Dlatego powtarzam, to wcale nie jest takie oczywiste skąd bierze się takie zużycie. Może w B6/B7 była jakaś wada i wrzucali koła zębate z plasteliny, albo ten napinacz z wtyczką powoduje jakieś nienaturalne naprężenia na wałkach czego nie było w poprzednich generacjach? Nie wiem, może ktoś kiedyś do tego dojdzie.
-
Silnik po wymianie uszczelki pod głowicą, dostrajanie korekt długoterminowych
Nie bierz do siebie tak bardzo zmian w długoterminowych korektach. To nie jest tak, że ci się ustawi jedna wartość i ciągle tak będzie. Wystarczy, że zrobisz inną trasę, inne temperatury, inny styl jazdy i już dostosuje się ona trochę inaczej. Ważne aby za bardzo nie odbiegały od 0. Tak jak już powiedziano jak jest w granicach -5:5 to nie ma się nad czym zastanawiać.
-
Dymienie
No niestety z opisu widać, że jesteś kolejną ofiarą bezmózgich mechaników. Prawdopodobnie sporej części kosztów dałoby się uniknąć, jakby auto naprawiał ci ktoś kto myśli. Po wymianie pierścieni na pałę auto może ci brać więcej oleju niż przed wymianą. Dlaczego? Obejrzyj sobie chociażby filmik Chrisa na ten temat. Jest jeszcze teoretycznie możliwe, że wymiana pierścieni tylko pogorszyła sprawę, a winowajcą było źle zregenerowane turbo.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Noo właśnie pytam poważnie z kilku powodów. Po primo miałem wcześniej AEB oraz APU i oba z baaaardzo mocno skręconymi licznikami. Realny przebieg mógł wynosić 400-700 tys. (nie, nie ma w tym grama przesady), a wałki wyglądały idealnie. Czy tam nie były lane LL? No nie powiedziałbym aby ktoś o te auta dbał. Moje obecne BFB jak kupiłem miało 260 tys.km i to był prawdziwy przebieg - Szwecja, plus po stanie auta to widać (w przeciwieństwie do dwóch poprzednich). Zębów na wałku już nie było. We wszystkich z powyższych aut siedziały ori łańcuchy i napinacze. Różnica taka, że w AEB i APU były klasyczne, a w BFB z solenoidem. Argument, że to wina LL mógłbym przyjąć jako wiążący gdyby nie fakt, że jak zrzuciłem miskę to smok praktycznie nie był zasyfiony i nie było jakoś przesadnie dużo spalenizny na misce. Pływały jedynie połamane zęby z wałków Łańcuch rzeczywiście musi być bardzo twardy, bo przy takim uszkodzeniu, jak porównywałem zakupiony zamiennik (swoją drogą też Iwis), to nie było zupełnie widać różnicy w długości - później się zastanawiałem czy to miało sens, że wsadziłem nowy. Teraz powinieneś rozumieć czemu dla mnie nie jest to wcale takie oczywiste skąd takie zużycie wałka.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Kolego, odpowiedz proszę 'Dlaczego?'. Jestem bardzo ciekaw, bo miałem zjechane zęby na całym wałku na ori napinaczu/łańcuchu od nowości i do tej pory nie mam pojęcia co się tam mogło zadziać.
-
Remont silnika 1.8 t
To nie jest jeszcze powód do remontu według mnie (mam trzecie 1.8t i każde piło olej). Przy takim poborze obstawiam, że największy udział ma tutaj turbina. Miałem podobny pobór, jak wymieniłem u siebie turbinę to przestało brać (nie, nie była uszkodzona, pompowała jak trzeba).
-
Problemy po wymianie kompletu sprzęgła i dwumasy
Nie dowiemy się bez dokładnych zdjęć/filmów.
-
Problemy po wymianie kompletu sprzęgła i dwumasy
To jest wszystko mega kaszana. Tam w gruncie rzeczy nie ma nic skomplikowanego co może powodować takie hałasy. Koleś który ci to robi uprawia partyzantkę. Idę o zakład, że po zrzuceniu skrzyni wystarczy dobrze się temu przyjrzeć i odpowiedź się znajdzie, ale on wygląda na typowego wymieniacza - wyjąć, włożyć i nara. Nic więcej Zgodziłbym się z tym, że ta blacha obciera, ALE problem masz przy wysprzęgleniu więc według mnie nie ma ona tutaj znaczenia. Dwie rzeczy mnie tu zastanawiają. 1. Napisałeś o wymianie łapy. To mnie bardzo martwi, jeżeli koleś nie kupił oryginalnej łapy, a nie wierzę, że kupił to to co tam wsadził mogło mieć minimalnie inne wymiary i powoduje to co powoduje... 2. Nie wyłapałem o jakim przycinaniu flanszy mówisz? Powinieneś zamieścić zdjęcia wszystkiego po zdjęciu skrzyni, no ale domyślam się, że nie jesteś w stanie być przy robocie, a ten paprok jak ci je zrobi to pewnie kalkulatorem.
-
Remont silnika 1.8 t
Co to za pomiary na centymetry. Tu się podaje ile ml ubywa na 1000km.
-
Jaki kabel do B7
Interfejs za 70zl z alliexpress działa super do podstawowej diagnostyki/kasowania błędów (łącznie z airbag).