Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Emejcz

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Emejcz

  1. Emejcz odpowiedział(a) na Rfx temat w Audi A4 B6/B7
    W dwumasie nie ma łożyska. Ono jest nabite w wał. Zmieniałem u siebie.
  2. Emejcz odpowiedział(a) na Rfx temat w Audi A4 B6/B7
    Nie. W komplecie jest łozysko oporowe. To zupełnie coś innego.
  3. Emejcz odpowiedział(a) na Rfx temat w Audi A4 B6/B7
    W komplecie nie ma łożyska pilotującego. Mechanicy lubią to pomijać mimo, że kosztuje 20zł, a podobno potrafi powodować sporo problemów jak jest przytarte. Ja też miałem podobne szarpanie/wibracje przy ruszaniu jak tu opisujesz, ale po wymianie kompletu sprzęgło+dwumas+łożysko pilotujące+prowadnica łapy sprzęgła nie ma śladu po tym zachowaniu. Tam się wszystko rozgrywa na milimetry. Jedno przeoczenie i mogą być dysfunkcje. Masz Q i nie wykluczone jest także, że dyfer klęka.
  4. Emejcz odpowiedział(a) na Rfx temat w Audi A4 B6/B7
    Może łożysko pilotujące zostało pominięte przy wymianie sprzęgła, a było już przytarte.
  5. Emejcz odpowiedział(a) na Rfx temat w Audi A4 B6/B7
    Co to znaczy szarpie przy ruszaniu?
  6. Zabierasz pasażerów jak Ikarus w Mińsku podczas jazdy czy co?
  7. Emejcz odpowiedział(a) na adamk16 temat w 1.8T
    Zmierz ciśnienie paliwa.
  8. Dawaj. Nie zaszkodzi, ale problemu nie rozwiąże. Odpowietrzenie może pomóc, ale to nie jest winowajcą. Skrzynie trzeba zrzucić i zobaczyć. Oczywiste jest, że hałasuje najbardziej na zimnym, bo elementy mają wtedy największe luzy. Wraz ze wzrostem temperatury się doszczelniają.
  9. Nie rób sobie nadziei. Skrzynia do zrzucenia.
  10. Winne jest sprzęgło/dwumas.
  11. Czym prałeś?
  12. Emejcz odpowiedział(a) na R4xx temat w 1.8T
    Sprawdź aluminiowe osłony nad przegubami wewnętrznymi czy aby na pewno są dobrze dokręcone. Miałem praktycznie identyczny dźwięk jak jedna ze śrub była luźna.
  13. Czy komuś udało się kupić jakiś sensowny zamiennik? Z tych co widzę to opinie są słabe, a oryginał trochę drogi...
  14. Wygląda to na problem z wysprzęglaniem. Po powrocie do domu wymień profilaktycznie płyn hamulcowy w wysprzęgliku.
  15. Emejcz odpowiedział(a) na Damianq temat w Audi A4 B6/B7
    A co tu masz? W ASO to ze 200zł za to zapłacisz. Lepiej podłuż jakieś podkładki i tyle.
  16. Emejcz odpowiedział(a) na fukilas temat w 1.8T
    Nie sprecyzowałeś czego ty w sumie chcesz. Jak chcesz jeździć autem jeszcze wiele lat i obawiasz się, że jak przekroczy 300 tys. to już zbliża się do końca żywota i lepiej zmienić teraz niż później być stratnym to powiem tyle - jak silnik teraz trzyma kompresje i nie pije litrami oleju to przy regularnych wymianach oleju przejedzie ci drugie tyle bez zająknięcia.
  17. Trochę też jeżdżę po świecie i akurat uważam, że Polska to świetne miejsce do życia pod wieloma względami. Finansowo też idzie się dobrze ustawić. W dużych miastach to nigdzie nie ma problemu, problem pojawia się w małych i na wsiach. Tam rzeczywiście króluje pułap najniższej krajowej, ale z drugiej strony nie płaci się wtedy czynszu i ma część produktów z własnego ogródka. Jak ktoś ma głowę na karku to może spokojnie żyć w Polsce, a jak komuś się nie chciało uczyć lub zwyczajnie nadaje się tylko do prostych prac to dziwne aby miał kokosy. Podejście pracodawców to wynik braku sprzeciwu pracowników. Jak pracownik się godzi to pracodawca zaciska sznur. Ja się nigdy nie godziłem na wyzysk. Jak coś mi się nie podobało to zawsze dziękowałem - podobnie jak większość ze znajomych w moim otoczeniu - i zawsze ma to tylko pozytywne dla mnie rezultaty. Co do wysokości pensji to w ogóle nie sugerowałbym się komentarzami w internecie. Ludzie strasznie kłamią to raz, a dwa, że odzywają się najczęściej marudni nieudacznicy z najniższymi pensjami aby się wyżalić jak im źle. W każdym fachu idzie godnie zarobić tylko trzeba być dobrym (a przynajmniej solidnym) w tym co się robi i być świadomym swojej wartości pracowniczej. Najgorsze są podatki i płacenie tych j**anych 32%. Jak przychodzi grudzień to się gorzej robi...
  18. Na tor może jechać każdy dowolnym autem, więc o co w sumie pytasz?
  19. Z jakim? Co robiącym pedałem?
  20. Łożysko oporowe.
  21. Emejcz odpowiedział(a) na szpakuziom temat w 1.8T
    No to kolego masz tyle rzeczy które mogą ci powodować problemy, że niepotrzebny ci ten temat. Najpierw wyeliminuj choć część dysfunkcji i wróć tutaj. Zacznij od odmy i tej nieszczelności w dolocie.
  22. Emejcz odpowiedział(a) na pala92 temat w Audi A4 B6/B7
    W kompletach pierścienie mogą być niepoprawnych wymiarów, najlepiej kupić z ASO za kilka zł. Jesteś pewien, że dobijają przegub do końca aż pierścień wskoczy albo, że nie dobijają za mocno? Poprawnie osadzona półoś jak wejdzie pierścień ma minimalny luz wzdłużny (bo pierścień nie jest sztywny). Jeżeli luzu jest całkowity brak to pierścień jest w złym miejscu, to samo jeżeli luz przekracza powiedzmy 1mm. Problem musi leżeć w okolicach pierścienia przegubu zewnętrznego. Jeżeli dają nowe przeguby to nie ma opcji aby one były winne. Jedyne co mi jeszcze przychodzi na myśl (ale wydaje się bardzo nieprawdopodobne) to że uszkodzony jest frez na półosi (ścięte krawędzie) i pierścień zsuwa się z półosi. To jednak byłoby widać przy zdejmowaniu starego przegubu - pierścień zostałby w przegubie zamiast zejść z półosią.
  23. Emejcz odpowiedział(a) na szpakuziom temat w 1.8T
    Czy odczuwasz takie lekkie szarpnięcia silnika przy tym na jałowym? Wiesz, ja u siebie też zauważyłem coś podobnego ostatnio. Tylko, że u mnie auto po programie i zmienione wtryski. Na LPG praktycznie nie zauważyłem takich objawów, a niesprawności na cewkach/świecach w pierwszej kolejności wychodzą na LPG. Żeby było ciekawie też złapało mi missfire i też na 3 cylindrze Jednakże według mnie to za mała wartość aby tym się przejmować. Ciężko też powiedzieć czy winne są wtryski, bo u mnie cewki mają identyczny opór, i przy organoleptycznym teście nie leją. Osobiście gdzieś obstawiam jakąś niedużą nieszczelność, ale na tyle małą, że prawie niemożliwą do znalezienia.
  24. Obstawiam, że niepotrzebnie szedłeś w te wymiany, bo w Q prawie zawsze tak jest, że pojawia się takie dudnienie przy ostrych skrętach kół np. przy zawracaniu.
  25. Emejcz odpowiedział(a) na pala92 temat w Audi A4 B6/B7
    Nie powiedziałeś o które przeguby chodzi. Jeżeli wypadają ci zewnętrzne to prawdopodobnie pierścień rozprężny na półosi nie został wymieniony i półoś się już wysuwa.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.