Treść opublikowana przez Emejcz
-
A4 B6 Quattro 1.8T - rozwala opony.
Bardzo dziwnie to wygląda. Półosie według mnie nie mają tu wpływu na cokolwiek. Jedynie ustawienie zwrotnicy/wahacze itp. Upewniłbym się czy jednak jakimś cudem nie trze gdzieś w okolicach drążka stabilizatora o łącznik czy coś takiego, nie wiem. Może podczas jazdy pod wpływem powietrza jakiś element zaczyna się wyginać i obcierać o opony (choć szczerze w to wątpię). Macie okazję sprawdzić jak opony przylegają do podłoża na maksymalnym skręcie to zróbcie sobie zdjęcia i porównajcie jak jest na prostym, jak na skręcie. Może na coś to naprowadzi. To bardziej wygląda na miejscowe tarcie jakiegoś elementu niż źle ustawione kąty, bo to przetarcie opony jest na zbyt wąskim kawałku. Jak testowałem auto na torze to znacznie poniszczyłem ranty opon, ale to się zadziało równomiernie i na znacznie szerszym pasku.
-
Jaki olej do DSG 7-biegowa?
Castrol Transmax Dual
-
A6C7 sedan Havana Black - jest moja ;)
Jakie dokładnie chrobotania? Masz może nagranie?
-
Ceny paliwa marzec 2026
Ja jednak mam nadzieję, że coś w końcu gdzieś jebnie i te parszywe świnie odpowiedzialne za obecny stan zostaną z niczym. Nie jeden syf mieliśmy w historii i jednak zniewolenie nigdy na dłuższą metę się nie udawało.
-
Dobrzy chiptunerzy
Kojarzy ktoś kogoś w łodzkim albo okolicy kto ogarnia 3.0 TDI Stronic po 2011r?
-
S tronik
Żeby było ciekawie ja u siebie też to czuję Myślałem, że gdzieś jest wyciek i kapie coś na kolektor czy coś, ale właśnie zauważyłem, że coś mi śmierdzi tylko jak staję na światłach w trybie D i przeszukując sieć wyszło na to, że to prawdopodobnie opary z odpowietrznika skrzyni. @Dev znasz temat może? Ktoś gdzieś sugerował, że winowajcą może być zamiennik ori oleju, ale tego nie zweryfikuję, bo nie wiem co wcześniej lano.
-
Wybór auta ~60k
W204 są bardzo udane. Jak ktoś delikatnie jeździ to wybierze sobie fajną sztukę.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Jak ma -16 to pokusiłbym się o stwierdzenie, że może nawet dwa ząbki, albo przestawione o ząbek na rozrządzie i dodatkowo zjechany napinacz z łańcuchem... Jak jest -9 to już wtedy jest przestawione o ząbek...
-
Wybór auta ~60k
Czemu nie A6C7? W tej cenie jesteś w stanie upolować fajne auto w podstawowych wersjach, gdzie podstawowe wersje są i tak bogate..
-
SWAP hamulców w Audi A4 B8
Już wszystko jasne.
-
SWAP hamulców w Audi A4 B8
Wiem, wiem, ale nie mogłem dojść po zdjęciach. O ile jarzmo tył 300mm na 330mm różnice widać gołym okiem, tak tu się waham. Chyba znalazłem, po prostu ich mało.
-
SWAP hamulców w Audi A4 B8
Jesteś pewien, że w A6C7 jest inne? Bo mi tak nie wygląda, gdyż Etka podaje dla 320: 4G0615125 a dla 345: 4G0615125A a z pierwszego posta w temacie wynika, że to to samo.
-
SWAP hamulców w Audi A4 B8
@Dev lub ktoś inny może jesteś w stanie zweryfikować. Czy w A6C7 z przodu wystarczy zmienić tylko tarcze z 320 na 345mm i reszta p&p? Sprawdzam po ETCE i zdjęciach i wszystko prócz tarcz wydaje się identyczne. Klocki mają nawet ten sam numer.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
WAUZZZ4G3CN057094
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
@Dev Jesteś w stanie powiedzieć co i w jakich ilościach lać do A6C7 3.0TDI bodajże CLAA z STronikiem?
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
@Dev jak byś był tak dobry WAUZZZ4G3CN057094
-
Ceny paliwa marzec 2026
OK czyli wszyscy mamy jedynie hipotezy, a nikt nie zna podstaw tych podwyżek
-
Ceny paliwa marzec 2026
Czy ktoś wie z czego wynika tak potężny wzrost ceny paliw, a w szczególności LPG?
-
A6C7 sedan Havana Black - jest moja ;)
Z ciekawości, za ile udało ci się go kupić?
-
Audi a4 b6 czy to mój pechowiec?
Dla większości ma tylko jeździć z punktu A do punktu B i jako tako wyglądać na zewnątrz. Nie ma tu żadnej wielkiej filozofii. Ludzie zazwyczaj kupują auta na które ich nie stać i potem nie zamierzają wydawać na naprawy. Do wszystkiego dochodzi przykry fakt, że jak nie zrobisz sam to masz 99% szans na ciągłe użeranie się z paprokami.
-
3.0tdi Q -wibracje przy 1.8 -2 tys obrotow
Przed wymianą dwumasu i sprzegła miałeś to samo?
-
Audi a4 b6 czy to mój pechowiec?
Kupiłeś za 6800 złoma zapuszczone b6 i tkaie są efekty. Zadbane b5 jest dużo droższe od tego co ty kupiłeś, więc nie powinieneś się dziwić, że teraz trzeba dołożyć.
-
Jaką instalację wybrać
Udało ci się coś ruszyć z tematem? Oglądałem materiały montażowe dla Stag 400 DPI i wydaje mi się, że to żadna filozofia zrobić dobra instalkę tutaj. Nie różni się prawie wcale od klasycznej. "Gazownicy" średnio to montują, bo te instalacje trzeba na korekty stroić, a większość to nawet z warsztatu autem nie wyjeżdża.
-
1.8T Q prośba o sprawdzenie logów
Ciężko powiedzieć. Twoje logi nie wskazują na większy problem. Tak czy inaczej najpierw niech ci przestawią rozrząd o ząbek. Jak miałem serię jeszcze przed zamontowaniem LPG to przy baaaaardzo delikatnej jeździe na trasie spalił mi 6.5PB, a w mieście około 10-11. Wydaje mi się, że jeżeli jeździsz delikatnie i masz średnio 14L PB to powinieneś przynajmniej czuć smród niedopalonej benzyny, bo to by wskazywało, że go coś mocno zalewa. Ciągle pozostaje opcja, że po prostu jeździsz w taki a nie inny sposób. Najrozsądniejsze wydaje mi się znaleźć kogoś w twojej okolicy co ma to samo auto i mniejsze spalanie i żeby ta osoba zrobiła twoją trasę po swojemu - wtedy przynajmniej wiedziałbyś czy to nie jest kwestia twojego stylu jazdy.
-
Wibracje przy przyspieszeniu po chip tuningu
Poduszki muszą być sprawdzone po primo jeżeli masz szarpanie i drganie lewarka. Muszą być oryginalne, jak ktoś wsadził zamiennik to będzie lipa (przynajmniej pod silnik). Jeżeli jesteś pewien, że wibracje nie ustają całkowicie po odpuszczeniu gazu to możesz wykluczyć skrzynie i silnik. Wtedy skupiłbym się na zawieszeniu i odświeżeniu go z tyłu w szczególności. Może być tak, że gdzieś jest jakiś detal spieprzony, a to jest w tych autach najgorsze, bo pseudo mechanicy nie znajdą.