Treść opublikowana przez Emejcz
-
Regulacja WG turbiny, jak łatwiej?
No na gorącym to ja ci powodzenia nie wróżę xD Jak będzie niedokręcone to palcami te nakrętki będzie się dało odkręcić. Poza tym to temat do 1.8t, a ty jeździsz traktorem więc mogą być pewne różnice jeżeli chodzi o ewentualne usterki samej turbiny.
-
Regulacja WG turbiny, jak łatwiej?
Jak sam będziesz robić to wiele się da, jak będziesz zawoził do partaczy to sukcesu tanim kosztem nie będzie. Czy kolektor nie jest luźny sprawdzisz w prosty sposób - próbojąc dokręcić każdą ze śrub. Z fusów nikt ci nie wywróży. Zawsze możesz samemu zdjąc kolektor i zobaczyć co tam się dzieje.
-
Regulacja WG turbiny, jak łatwiej?
Świst to duże prawdopodobieństwo nieszczelności przy kolektorze wydechowym - np. słabo dokręcony lub uszkodzona uszczelka.
-
Montaż lpg czy jest sens?
Jak zamierzasz jeździć jeszcze kilka lat to montuj i się nie zastanawiaj. Nie słuchaj bzdur o jakichś problemach i nieudanych instalacjach. Tu nie ma żadnej loterii, jak monter umie montować to instalacja służy i na siebie zarabia.
-
Prośba o Analize logów Audi BFB
To auto nie ma zrywu z tą mocą. Jest ciężkie.
-
Zabezpieczenie przed kradzieżą
Luksusowe auta to nawet z garażu wyciągają... Potrafią gaz do domu wpuścić i wyciągnąć furę. Nie wiem jak, ale jednak im się to udaje.
-
Zabezpieczenie przed kradzieżą
Przecież GPS zagłuszasz i jak dojedziesz do dziupli to zdejmujesz. Jak kradną droższe auta, a takie b8 to już parę zł jest to na pewno mają odpowiedni sprzęt.
-
Zabezpieczenie przed kradzieżą
Już z automatu jak robotę wykonujesz w zakładzie czyli patent jest szeroko znany to takie zabezpieczenie jest niewiele warte. Polecam własne pomysły i samodzielne ich wdrażanie w życie, choć wiem, że większość użytkowników nie będzie w stanie się tutaj wykazać. Według mnie tak długo jak nie przyjadą po auto z lawetą to można się przed kradzieżą uchronić.
-
Prośba o ocenienie chip tuningu bfb
Widać dzieciaki czipujo bez pojęcia
-
Skradzione
Polecam, nie polecać to po pierwsze. Przecież złodzieje też czytają. Robić zabezpieczenia samemu. Ukraść ukradną zawsze, ale czasem wystarczy ich opóźnić aby zrezygnowali. Póki nie przyjadą z lawetą to można się w miare skutecznie samemu zabezpieczać według mnie.
-
Skradzione
No niestety wbrew pozorom takie patenty trzeba robić natychmiast. Ja już robię za każdym razem od razu po zakupie, bo do jednego B5 włamali mi się 3 razy i za trzecim razem prawie na pewno chcieli go odpalić, ale miałem już zabezpieczenie i skończyło się na uszkodzonych zamkach i boczkach drzwi. Według mnie to są jakieś mafie mające cynki z urzędów lub ubezpieczalni, że coś fajnego jest świeżo zarejestrowane w danej okolicy.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Nie popadajmy w paranoję z corocznym sprawdzaniem geometrii... Jak nie było ingerencji w układ to nie ma sensu jej robić.
-
Skradzione
Nie mieliście żadnych dodatkowych zabezpieczeń "własnej" roboty?
-
Brak mocy- dziwne logi
Nie wiem po co ci ta hamownia. Jak chcesz mniej więcej poznać moc i przy okazji ogarnąć sensownie program to polecam ci @Łukasz13 z okolic Radomska. Tylko jak ci zależy na dokładych wynikach to zważ auto najlepiej w dniu kiedy pojedziesz - waga z dowodu nierzadko różnic się o rzeczywistości.
-
Brak mocy- dziwne logi
Widzę moje miasto. Gdzie do gazownika jeździsz i do mechanika? Turbo nie wstaje tak źle, nawet ci trochę przeładowuje. Na przepływce pokazuje minimalnie za mało może, ale tutaj znaczenie może mieć już wspomniana temperatura w dolocie - ciepło tam masz stąd pewnie nie ma takiej mocy. Świece zmień na polecane - mają znaczenie. Z tymi stukami nie ma jakiejś tragedii. Jeździsz na LPG więc to może być kwestia zwietrzałego paliwa. Zatankuj 98 i wtedy pologuj i sprawdź czy są stuki na LPG - pewnie nie ma więc bym nie kombinował. Ogólnie w serii to auto nie jedzie jakoś specjalnie - ciężka buda.
-
Zaproponowany przez gazownika zestaw do 1.8T - wasze opinie i uwagi
Za dobry zestaw 3.5k to jest normalna cena.
-
Domontaż śuby górnych wahaczy
Za dużo młota w okolicy zwrotnicy aluminiowej jest bardzo niebezpieczne. Ja u siebie już bym nie wsadził zwrotnicy w której okolica śruby wymagała za dużo młota. Jak bym musiał znowu kupować używaną to też tylko ze śrubą - mam wtedy pewność, że nie było za mocno w to trzepane i materiał nie jest osłabiony.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Jakie reperaturki zacisków wybieracie? Szukam do zacisku tył 288 - tłok 41mm - i nie mogę znaleźć nic innego niż Frenkit i Autofren... Chciałem chociaż ABS albo TRW.
-
Domontaż śuby górnych wahaczy
Po uszkodzeniu pierwszej zwrotnicy na szukaniu "patentu", na drugiej wyciągnąłem już śrubę szybko. Tniesz śrubę w szczelinie która jest bliżej łba śruby. Ten kawałek od łba wyciągasz, bo jest krótki i daje rade ruszyć go kluczem bez problemu. Ten kawałek z gwintem nakręcasz nakrętki i w ten sposób wyciskasz śrubę ucinająć te kawałeczki wyciągniętej które przeszkadzają. Kóńcówkę bez gwintu musisz wybić jakimś punktakiem. Minus rozwiązania jest jeden - bez zdjęcia zwrotnicy ciężko będzie wybić końcówkę i ogólnie rzecz biorąc duży problem stanowi wybicie sworzni - siedzą gorzej niż ta śruba. Ja w dwóch zwrotnicach musiałem obcinać wahacze na sworzniach i próbować je wykręcać.
-
kapie płyn chłodniczy
Te twoje foteczki nie pokazują elementów układu chłodzenia więc nic nie widać. Szukaj gdzie leci organoleptycznie i tyle. Taki wyciek znajdziesz bez problemu. Patrząc, że to od strony wydechu to spora szansa, że to plastikowy krócieć z tyłu bloku puszcza.
-
Śmierdzi z klimatyzacji. Nagrzewnica?
Mogę zgodzić się z Devem. Jak kupiłem auto to waliło z klimy - dość nieregularnie - starymi skarpetami. Jak wypryskałem całego tego Wurtha to po paru tygodniach przestało i do dziś nic nie czuć.
-
Wymiana sztywnego przewodu hamulcowego prawy tył
Też tak u siebie robiłem. Zakupiłem łącznik, przewód miedziany, zarobiłem końcówkę i połączyłem miedziany ze stalowym. Dużo mniej roboty.
-
[B7 Avant 1.8T] Podwyższenie podwozia
Ze swojego doświadczenia powiem, że jak zawieszenie jest twardsze - u mnie SLine - to nie walisz przy zjazdach prawie wcale. Jak podniesiesz auto, a będzie miękkie zawieszenie to i tak będzie walić - sprawdziłem to jak miałem B5.
-
Cięzko wchodzący bieg 1 i 2
To dziadostwo to nie padnie jeszcze przez dobre 200 tys. km. Jak zmieniałem u siebie olej to nie było w ogóle opiłków.
-
Rdza na drzwiach
APP R-stop również polecę. U siebie mam dużo pracy z korozją i testowałem go już na podwoziu - mimo dużego narażenia na wilgoć i na pewno nie idealnie doczyszczonej rdzy nie ma śladu rdzawych nalotów.