Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tig lub mig :) Wybor dla very poczatkujacego spawacza :P


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

bobek mocny jak na garaz :P Wiadomo ze nie bede tym statkow spawal :kox:

grzesiek sprecyzuj :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że przy spawaniu metodą MIG/MAG do zwykłej stali przy drucie [dwardym] będziecie używać jako gaz CO2 a kwasówke trzeba spawać w mieszance Argon/CO2 ,czyli trzeba mieć 2 rodz gazów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brałbym Pucek na Twoim miejscu MMA jak nie spawałeś za bardzo, bo będzie Ci ciężko. :) Elektroda jest dobra do jednego - do spawania w terenie, na wietrze itp, ale rury o ściance 1,5mm z kwasówki będziesz miał problem pospawać.

Kupić jakiegoś miga i tyle. Spawanie tym to zabawa.

Nosb, jakieś 180A Ci starczy. Tylko patrzeć trzeba na cykl spawania. Bo sprzedawcy robią taki mały knif... A jak się nie znasz to się nabierzesz: w tytule aukcji piszą np te 180A, a okazuje się potem, że te 180A ma tylko 10% czyli pospawasz 3 minuty i spawarka będzie się przegrzewała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pucek kupimy dwa na raz bedzie rabat :polew: Wiem ze potrzeba dwa rodzaje ;) Alu to chyba w czystym argonie znow ? :)

Bakus z tym trybem to cos tam juz czytalem :) Zrszta jak cos wybiore to pewnie bester / esab albo cos innego z renoma :) Generalnie przyda sie podajnik 4 rolkowy i koncowka teflonowa si ? :) W sumie potrzeba mi to : do spawania wydechow normalnie , spawania mocowan do np sanek , przerobki sanek ( mysle opd katem mojej b3 co bede sobie swapowal chociazby ) . Co do alu : miska olejowa jakas np , fmic tzn przerobic scianki , ewentualnie rura ... kwas wiadomo : orurowanie fmic , wydech :) Wiec raczej nic nie powinno przekroczyc tych 2-3 mm. [br]Dopisany: 08 Wrzesień 2010, 21:49_________________________________________________Ten chyba w cipke : https://ssl.allegro.pl/mig-220-4-rolkowy-4x4-polaltomat-f-vat-raty-wys-0z-i1221966572.html :wink4:[br]Dopisany: 08 Wrzesień 2010, 22:44_________________________________________________albo ten :

https://ssl.allegro.pl/polautomat-mig-280-4x4-invertor-okazja-dodatk-i1216845158.html :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spawara bajka :)

muszę się dobrze zastanowić, czy taki MIG czy większa suszara :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej suszare :) Ja biore miga :decayed: ten drugi chyba naprawde fajna oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A firma jak ? spoko w miare ? z serwisem/gwarancja nie bedzie problemu? Bo same parametry i wyposazenie wyglada git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt daje rade. Serwis o dziwo też jak na 'takie coś'. W sumie działają za zasadzie door to door. Dzwonisz do sklepu, że zwaliła Ci się spawara i oni na swój koszt zamawiają kuriera do serwisu w Krakowie. Potem tamci Ci to też odsyłają kurierem. Nawet sprawnie im to wychodzi. Mimo wszystko najlepiej mieć numer do serwisu żeby móc ich tam poganiać. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz? Wlasnie czytalem rozne opinie i nie wiem wlasnie czy toto czy cos slabszego firmowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy akurat tej spawarki (tego modelu), ale inną tej samej firmy i nie ma do czego się doczepić za takie śmiesznie pieniądze. Jedyny powód dla którego ostatnio wylądowała w serwisie to piorun, który rozwalił nam pół warsztatu. :disgust:

A jakie ma opinie? Nie chce mi się szukać po forach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tyle tylko? :shocked::polew: To ro chyba każdy wie. :decayed:

Kilka znajomych firm też ma spawarki Magnuma, różne i raczej nikt się nie żalił na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie za póżno ale będzie może dla innych zainteresowanych. Spawanie metodą Mig a Tig to jak jazda Polonezem i Audi.Łatwiej jest spawać Migiem nie wymaga dużej wprawy ,ale spaw nie będzie taki jak Tigiem tzn. będzie nieestetyczny .Tigiem jest trudniej ponieważ do spawania uzywamy dwóch rąk . W jednej trzymamy (rączke) a w drugiej drut który podajemy w trakcie spawania. Właśnie to wymaga wprawy i koordynacji dwóch rąk.Spawanie Tigiem przypomina trochę spawanie palnkiem. Tigiem spaw wychodzi ładny i czysty,Migiem operujemy jedną ręką gdyż drut podawany jest ze spawarki w (rączce).Migiem możemy spawać wszelkie metale ,musimy zmieniać w zalezności od materiału gas i drut.Podobnie jest w Tigu zmiana gazu ,inny drut do ręki i jedziemy.Więc tym i tym sposobem możemy spawać różne metale.Dla laika polecam Mig-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie nieestetyczny

Nieestetyczny spaw to będzie jak amator dorwie tiga. Migiem, a nawet zwykłą elektrodą idzie kłaść piękne i bardzo estetyczne lagi. Żaden argument, kwestia wprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie nieestetyczny

Nieestetyczny spaw to będzie jak amator dorwie tiga. Migiem, a nawet zwykłą elektrodą idzie kłaść piękne i bardzo estetyczne lagi. Żaden argument, kwestia wprawy.

ot cala filozofia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wyjaśnienia to spawane jest migiem , nie chcielibyście zobaczyć jak spawają ludzie którzy przychodzą po pracę spawacza a mają nawet wieloletnie doświadczenie w spawaniu. Spawanie aluminium to nie takie hop - siup.Mam okazje ich testować....czasami.To jest inercooler do maszyny budowlanej.

523f9c63ade0a71am.jpg

Jak będzie trzeba wkleje jak wygląda spawanie Tigiem i zobaczycie różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...