Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Aha dzięki.

PS>A ty nie masz B6stki takiej jak w opisie??

mam b6 ale MCE z b7 ( wątek KFX-a, http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=200069.0 , to samo co w b6 + czujnik deszczu ) :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

O przyuczeniu vinu wiem, o kodowaniurównież. Zrobiłem przesiadke z MCE LOW bez literki na HIGH z literką F wraz z instalacją pod czujnik światła, CLH i światła AUTO. Niestety vag nie chce mi się połączyć z 09 cental electric a próbowałem juz wszystkiego włącznie ze zmianami parametrów portu...ciekawe jest to, że wcześniej dało się połączyć z MCE. Musze jeszcze sprawdzić, czy czasem jakieś kabelki od CANów przy MCE się niepouszkadzały.

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a idzie wylaczyc w a4 b6 drugie przecieranie wycieraczek po spryskiwaczu? chodzi mi o +008 Drop / Tear (chyba to ta funkcja) bo strasznie mnie to denerwoje i mazie szybe :/ niestety kanal 13 nieaktywny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: mam taki problem.Otoz ostatnio mialem przypadek zalania MCE.Wariowaly swiatla,wycieraczki niechcialy sie wylaczyc.Po 3 dniach suszenia jakos wszystko wrocilo do normy,dziala elegancko oprocz wycieraczek-wolniej chodza jakchodzily. Co poradzicie?? wymiane mce ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: mam taki problem.Otoz ostatnio mialem przypadek zalania MCE.Wariowaly swiatla,wycieraczki niechcialy sie wylaczyc.Po 3 dniach suszenia jakos wszystko wrocilo do normy,dziala elegancko oprocz wycieraczek-wolniej chodza jakchodzily. Co poradzicie?? wymiane mce ??

Moze po prostu mechanizm Ci sie zaciera. To popularny problem w B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że wolniej działają wycieraczki nie koniecznie jest związane z MCE. może to być zbieg okoliczności.

jeśli dokładnie czytałeś forum to wiesz, że lubią się zapiekać.

na twoim miejscu ZAWCZASU zajrzałbym na podszybie i sprawdził czy tam nie ma awarii... dopiero gdy się upewnisz, to działaj z MCE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z wlacznikiem swiatel np ja mam BK7 8E0 941 531 01 -- KO9640 a musze go zmienic to jaki moge wsadzic jezeli takiego samego nie znajde??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z wlacznikiem swiatel np ja mam BK7 8E0 941 531 01 -- KO9640 a musze go zmienic to jaki moge wsadzic jezeli takiego samego nie znajde??

Przeczytaj dokładnie pierwszy post - dokładnie rozdział poświęcony włącznikowi świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytalem :hi: ale teraz takie pytanie w momencie kiedy teraz np kupie znowu przelacznik low a w najblizszym czasie przewiduje mce kupic w wersji high to co wtedy czy tylko przemianka pinow pomoze? albo w druga strone jak kupie teraz przelacznik high pozamienam te piny a pozniej zmienie mce to co z tymi zamienionymi pinami wczesniej w kostce przelacznika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie lepszym sposobem jest rozwiązanie drugie. Po co kupować przełącznik low jak chcesz sie przesiadać na MCE high. Jak pozamieniasz w tym wypadku piny to nie będzie miało to znaczenia przy wymianie MCE. Jakbys sie przypatrzył w pierwszym poście jest wszystko dokładnie opisane. Pamiętaj, że przy wymianie MCE z low na high jest troche roboty kabelkologicznej...Miłego rezanka życze. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie głupie pytanie ale trudno.

Mam włącznik clh ale nie działa czy można go jakoś aktywować mam moduł F lusterko zwykłe przełącznik bez AUTO.

Chciałbym uruchomić odprowadzanie do domu. Że gdy zamknę centralny lub otworze z pilota, to jeszcze przez ileś tam sekund światła świeciły. nie ważne czy dzień czy noc zawsze... Czy jest taka możliwość??

AHA i włącznik mam już w audi razem z regulacją świateł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie głupie pytanie ale trudno.

Mam włącznik clh ale nie działa czy można go jakoś aktywować mam moduł F lusterko zwykłe przełącznik bez AUTO.

Chciałbym uruchomić odprowadzanie do domu. Że gdy zamknę centralny lub otworze z pilota, to jeszcze przez ileś tam sekund światła świeciły. nie ważne czy dzień czy noc zawsze... Czy jest taka możliwość??

AHA i włącznik mam już w audi razem z regulacją świateł

Wszystko (zwykłe lusterko i włącznik bez AUTO) wskazuje na to, że przełącznik CLH/regulacja masz dołożony... Aby odpalić CLH w trybie awaryjnym będziesz musiał poprowadzić brakujący kabelek między w/w włącznikiem (pin 7) a MCE (kostka 32-pin, pin 24).

Po wszystkim trzeba będzie zakodować czujnik światła w MCE (kodowanie jest rozpisane w pierwszym poście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a podpowiecie.. chce zamienic sie z kumplem na MCE

ja mam z koncowka E

- xenony

- kontrola zarówek

- rok 2003

kumpel z koncowka F

- brak xenonow

- kontrola zarówek

- rok 2003

trzeba przepinac jakies kable czy wymieniam po prostu moj z jego p&p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wallbash: to juz trzeba przewalic parenascie stron..i tak napisales posta wiec robi sie tasiemiec a mogles napisac "tak" lub "nie"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba przepinac jakies kable czy wymieniam po p

samo przełożenie jest p&p, ale trzeba będzie jeszcze vin przyuczyć i odpowiednio zakodować...

czytać się nie chce??? :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał tak jak pisał kolega barrowiec1 przyuczyć Vinu (kanał 81, wartość 46992) i zakodować u siebie MCE na ksenony, a u kolegi na zwykłe halogeny... Fakt faktem jakbyś przeczytał tylko i wyłącznie 1 post napisany przez Bart-Sa wiedziałbyś jak przeprowadzić kodowanie....

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...