Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Bartku jeszcze jedno pytanko... kabelki od fotochromów zewnetrznych leca przez pomaranczowa kostke, póżniej słupek A i wchodza do sterownika w drzwiach ale do jakiej kostki i które piny?? nie chce ciac wiazki od lusterka do sterownika zeby tam sie wpiac, tylko jak to jest fabrycznie.. odcinek miedzy słupkiem A a sterownikiem drzwi..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bartku jeszcze jedno pytanko... kabelki od fotochromów zewnetrznych leca przez pomaranczowa kostke, póżniej słupek A i wchodza do sterownika w drzwiach ale do jakiej kostki i które piny?? nie chce ciac wiazki od lusterka do sterownika zeby tam sie wpiac, tylko jak to jest fabrycznie.. odcinek miedzy słupkiem A a sterownikiem drzwi..??

Czarna kostka 10-pin - piny 7 (z 19/20 w słupku A) i 8 (z 9/20 w słupku A). Obie strony tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za szybki :kwasny:

Zanim mi odpisałes miałem rozebrane i kabelki od fotochromu przylutowałem do wiązki idacej od lusterka do sterownika, tylko ze piny sa dalej wpiete w kostce od lusterka.. nie narobi bałaganu?? czy lepiej przełożyć tak jak napisałeś do czarnej kostki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie git. Przy połączeniu fotochromu można pominąć moduł drzwi tak jak ty to zrobiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no taa ale piny od wiazki lusterka sa dalej wpiete w moduł drzwi i do przewolu przylutowalem wiazke z kabiny od lusterka wewnetrznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no taa ale piny od wiazki lusterka sa dalej wpiete w moduł drzwi i do przewolu przylutowalem wiazke z kabiny od lusterka wewnetrznego

one tylko przełażą przez ten moduł na zasadzie zamknięcia obwodu także nic sie nie zadzieje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhm to spox bo nie bardzo sie chce znów rozbierac drzwi. Dzieki Dominik :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie czy jeżeli założę CLH bez lustra wiadomo że będzie wywalało błąd na fisie i będą migały diody od CLH, ale czy to jest szkodliwe czy mogą się przypalić?

---------- Post added at 21:32 ---------- Previous post was at 21:07 ----------

I jeszcze jedno pytanie. Mam teraz założony włącznik auto z litera B a moduł MCE mam z literą E, czy jak założe moduł z literą F to będę musiał jakieś piny przekładać we włączniku świateł?

---------- Post added at 21:55 ---------- Previous post was at 21:32 ----------

Acha jeszcze jedno:) czy jak będę miał moduł F to działał by czujnik deszczu na nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie czy jeżeli założę CLH bez lustra wiadomo że będzie wywalało błąd na fisie i będą migały diody od CLH, ale czy to jest szkodliwe czy mogą się przypalić?

---------- Post added at 21:32 ---------- Previous post was at 21:07 ----------

I jeszcze jedno pytanie. Mam teraz założony włącznik auto z litera B a moduł MCE mam z literą E, czy jak założe moduł z literą F to będę musiał jakieś piny przekładać we włączniku świateł?

---------- Post added at 21:55 ---------- Previous post was at 21:32 ----------

Acha jeszcze jedno:) czy jak będę miał moduł F to działał by czujnik deszczu na nim?

1)Nic nie będzie wywalało tylko trza to w miare dobrze podłączyć tzn. zamiast do pinu 1 włącznika świateł iluminacje dajkesz np. z pinu 17 włącznika światel , masa pin 10 też wlącznik świateł.

2)Nie

3)Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie stałem się posiadaczem audi a4 b6 2001r avant, lusterko wew. fotochrom, włącznik świateł bez funkcji auto. Czy dużo kombinacji będzie żeby zadziałało CLH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jaki moduł MCE(końcowa literka) i czy ten fotochrom ma czujnik światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie stałem się posiadaczem audi a4 b6 2001r avant, lusterko wew. fotochrom, włącznik świateł bez funkcji auto. Czy dużo kombinacji będzie żeby zadziałało CLH?

Jeśli chodzi o sprawdzenie lusterka - to jeśli masz to z guzikiem do wyłączania lusterka to masz dobre. Jeśli jest sam fotochrom (lusterko bez guzika) to to lusterko nie ma czujnika swiatła i nie będzie śmigało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Nic nie będzie wywalało tylko trza to w miare dobrze podłączyć tzn. zamiast do pinu 1 włącznika świateł iluminacje dajkesz np. z pinu 17 włącznika światel , masa pin 10 też wlącznik świateł.

2)Nie

3)Nie

Czy na FIS bedzie jakis komunikat o braku sygnalu z czujnika swiatla? Dobre obejscie z ta iluminacja:oklasky:. Mialem tylko mase brac z pin10, ale widze ze pojde po calosci i iluminacja rowniez pojdzie z kostki WS :hi:

---------- Post added at 11:04 ---------- Previous post was at 11:03 ----------

Jeśli chodzi o sprawdzenie lusterka - to jeśli masz to z guzikiem do wyłączania lusterka to masz dobre. Jeśli jest sam fotochrom (lusterko bez guzika) to to lusterko nie ma czujnika swiatła i nie będzie śmigało.

A jak ma zaadaptowane lustro z B7? Nie wszystko jest takie oczywiste :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lusterko z dioda ale żadnego guzika obok nie ma :/ nawet nie jadę do kumpla podpinać pod vaga bo lusterko wyjaśniło wszystko :/ lusterka zewnętrzne mam elekt. regulowane, składane, podgrzewane i z pamięcią ustawień połączoną z elekt. fotelami... nie wiem czy po tym można poznać jaki jest moduł... dzięki za podpowiedź, czyli kiepsko będzie z CLH :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lusterko z dioda ale żadnego guzika obok nie ma :/ nawet nie jadę do kumpla podpinać pod vaga bo lusterko wyjaśniło wszystko :/ lusterka zewnętrzne mam elekt. regulowane, składane, podgrzewane i z pamięcią ustawień połączoną z elekt. fotelami... nie wiem czy po tym można poznać jaki jest moduł... dzięki za podpowiedź, czyli kiepsko będzie z CLH :(

..sprawdz moduł MCE bo on tu jest najważniejszy:cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze a podacie mi instrukcje w jaki sposób to sprawdzić pod vagiem? kumpel na ta chwilę potrafi tylko błędy sprawdzić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze a podacie mi instrukcje w jaki sposób to sprawdzić pod vagiem? kumpel na ta chwilę potrafi tylko błędy sprawdzić ...

http://forum.vw-passat.pl/threads/1019-VAG-COM-DIAGNOSTYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety pierwsze podejście do clh nieudane:( podłączyłem wszystko według instrukcji Dominika, co prawda nie mam lusterka ale podłączyłem iluminacje i masę clh pod włącznik świateł i miało działać ale niestety wywala błąd na fisie może ktoś ma jakieś pomysły? Samo doświetlanie działa tylko że wyrzuca błędy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...