Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Obszywanie foteli skórą warto?


Krycha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio wpadłem na taki pomysł by włożyć do swojego samochodu skórę. Narazie są to wstępne przymiarki. I teraz mam takie pytanie czy obszywał ktoś skórą fotele? Czy wogole warto się w to bawić jaki efekt i czy duże są koszty? Bo za skórę trzeba by dać około 3-4tys. Myślę że obszycie by mniej wyszło ale ciekawe jak było by z jakością i ceną..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to obszycie wnętrza razem z boczkami w Java Car Design to koszt ok 4000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda na to że lepiej kupić druga tapicerkę kompletną.

Wiesz , napisałem cene gdzie robią najlepiej i są sprawdzeniu.Na pewno da się zrobić taniej ale róźnie to bywa z jakością wykonania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trzeba by popytać w zakładach tapicerskich ile sobie za takie coś życzą i czy wogole to gra warta świeczki. Napewno by dało się i taniej ale nie wiadomo jak z jakością. Jednak oryginalne fotele były by z podgrzewaniem która by się przydała bo w zimę chyba dość ciężko się jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!!

Skora w zime bez grzania tylka to pomylka - dopoki auto sie nie nagrzeje to zimno w zad - jak jezdzisz na krotkie trasy to nie zdazysz tylka rozgrzac!!. Ja mialem poprzepalane maty i zona mi tylek trula cala zime ze skora to tragedia - na wiosne dozbieralem i powszywalem maty!! teraz jest oki!! Mozesz sie zastanowic nad alcantara - moim prywatnym zdaniem super wyglada!! :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie słyszałem opinie właśnie w lato jak się nagrzeje to gorąco w tyłem zaś w zimę zimno jak cholera. Właśnie i tu pojawia się problem bo przydało by się podgrzewanie foteli. Jak sądzicie za ile można dostać kompletne siedzenia podgrzewane z wiązkami i przełącznikami do podgrzewania? Na allegro jest jeden komplet ale w dość kiepskim stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli w JAVA za 4tyś robią cale wnętrze to nie zastanawiał bym sie tylko robił u nich bo skóre masz nową i zrobioną na prawde profi a z używanym zestawem w podobnej cenie albo troche tańszym różnie może być :mysli: może ładnie wyglądać a za chwile coś klęknie :kox: poza tym przy obszywaniu skórą możesz sobie zażyczyć żeby wszyli od razu maty grzejące i po problemie :dance: a co do lata to jak masz klime to skóra momentalnie sie chłodzi, tak jest przynajmniej u mnie :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO ori to ori szczególnie Recaro , a jak masz zwykłe stołki i obszyjesz to skórą to będzie wyglądać jak w dużym fiacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO ori to ori szczególnie Recaro , a jak masz zwykłe stołki i obszyjesz to skórą to będzie wyglądać jak w dużym fiacie

Potwierdzam, ori stołki ze skórą wyglądają tak sobie, przy bliższym spojrzeniu.

Akurat moja skóra jest naprawdę w dobrym stanie, ale trzymania bocznego zero.

(Chętnie wymienię moją skórę - zielona - na kubełki)

Jeśli obszywać, to tylko alcantara + skóra na boczkach - świetna sprawa-> testowałem w Clio RS.

Latem, grzeje w dupsko aż miło. Dopiero po jakichś 2-3 minutach full klimy zaczyna być przystępnie (zimy jeszcze nie testowałem, ale już rozglądam się za grzaną poduszką na zapalniczkę :polew: - brak podgrzewania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jeżeli obszywać ori zice to alkantarą a jeżeli zależy Ci na skórce to ori fotele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej sprzedac samochod i kupic taki, ktory mial fabrycznie skore i podgrzewane fotele? Ech jak ja nienawidze takiej partyzantki i samoroby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno nowego auta to nie jest dobre wyjście.. Ja celowo kupiłem A4 bez skóry (szczerze nie podoba mi się w tych Audi, co innego alcantara i pół skóra). Zastanawiam się właśnie nad takim obszyciem. Jak się dowiem ile to kosztuje u mnie w Szczecinie to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to ja jeszcze raz odgrzeję starego kapcia :decayed: Chodzi o obicie foteli ancantarą.. jak wygląda pielęgnacja takiego materiału? Czy kolor z czasem ulega wyblaknięciu? Czy w zimie w zadek zimno? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...