Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie Webasto Diesel 1.9 2.0 TDI [ALL B6/B7]


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej poszukaj kogos z tym samym kodrm silnika i ori webasto, wez vin i problem rozwiazany ;) w serwisie zamowisz to co ma byc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, aha i mam zawór blokujacy, kazdy 6 cylindrowiec go ma i przez to jest wiecej zamieszania.

Edytowane przez bosniak_sg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, aha i mam zawór blokujacy, kazdy 6 cylindrowiec go ma i przez to jest wiecej zamieszania.

Można założyć bez tego szajsu, jest prościej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z kodowaniem ale ja kupiłem piec z zaworem ale zrezygnowałem z jego montażu i działało do tej pory :) Wczoraj niestety mi piec nie odpalił, mam nadzieję że to jakaś pierdoła będzie bo już mam dość wyciągania go z auta :facepalm:

Edytowane przez ruks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w 4 cylindrowcach nie występował zawór.

Co nie przeszkadza w tym że można go założyć bądź pominąć w 6 cyl :decayed: Mnie zależało żeby piec dogrzewał zawsze silnik nie tylko wnętrze więc zawór leży gdzieś w garażu bo go pominąłem mimo że go posiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie :)

Mam do Was pytanie im więcej czytam tym głupszy jestem już powoli nie wiem nic... mam a4 b6 1.9tdi :) ostatnio odnalazłem u siebie takie kable...

202b4161e5e1.jpg

zaraz sobie pomyślałem to pewnie webasto ;) poszperałem sprawdziłem numery wtyczek bingo :) dodatkowo w aucie mam pokrętło od sterowania fisem koło lewarka biegów to też dobry znak teraz pytanie....

Jakie dokładnie webasto do mnie spasuje, w etce znalazłem info że sterownik jest pod tylną lampą niestety dziś tam grzebałem nic nie ma nawet wtyczki....... czy może mi ktoś dokładnie to wytłumaczyć ?

Właśnie wyczytałem, że nie mogę mieć pionowego bo mam tam ic :( rozumiem, że nie da się pionowego obrócić żeby pracowało poziomo ? :)

Pozdrawiam

PS 2-ch Panów wyżej proszę o info ile chcą za te elementy co wymienili :P dzięki :)

Edytowane przez _Piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta duza kostka to jest od webasto ;) , mala nie wiem od czego. Jakich elementow szukac?

Wszystko co w pierwszym poscie tego watku bedzie pasowac. A piec pozoimy, tez mialbym na sprzedaz :)

Sterownik webasta montowany jest na webascie wlasnie a nie pod lampa. Sprawdz czy masz pompke paliwa przy tylnym prawym kole ( pod oslona progu )

Edytowane przez niestandardowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie :)

zaraz sobie pomyślałem to pewnie webasto ;) poszperałem sprawdziłem numery wtyczek bingo :) dodatkowo w aucie mam pokrętło od sterowania fisem koło lewarka biegów to też dobry znak teraz pytanie....

Jakie dokładnie webasto do mnie spasuje, w etce znalazłem info że sterownik jest pod tylną lampą niestety dziś tam grzebałem nic nie ma nawet wtyczki....... czy może mi ktoś dokładnie to wytłumaczyć ?

Właśnie wyczytałem, że nie mogę mieć pionowego bo mam tam ic :( rozumiem, że nie da się pionowego obrócić żeby pracowało poziomo ? :)

To co jest w okolicach tylnej lampy to wzmacniacz antenowy, przydatny jeśli chcesz mieć też sterowanie pilotem. Przyjedz kiedyś na spot do GK http://a4-klub.pl/index.php?/topic/14830-spociki-krakowskie-wtorek-godzina-2000-galeria-kazimierz/page-5126#entry4206669 to się poszuka zaginionego piecyka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wam podpowiem, ta pompka tez do nas pasuje, kupilem na testy, jest idealna :decayed: 8K0963303, adaptacja w 02 na 171

nowa za 125 zł

http://allegro.pl/audi-s4-a5-a6-a7-a8-q5-pompka-webasto-8k0963303-i4782660690.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup sobie czerpak paliwa przewierc na niego otwor i wprowadz do zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORI pompa pod webasto jest sporo droższa. Ja kupowałem ujećie paliwa za jakieś 60 PLN ale to było dwa lata temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał mieć szczelny. Poza tym dekiel pompy jest niżej niż najwyższy punkt zbiornika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...