Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie Webasto Diesel 1.9 2.0 TDI [ALL B6/B7]


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam na nowej pompce ustawione 185. Praktycznie nie puści dymka. Jak dałem na wartość fabryczną to zaczął przykapcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr.mark1 ma pompke z b8 o num. 8K0963303. tez ja mam i gdy robilem test pompki napompowalo 38/39 ml. a to za duzo bo ori powinna pompowac 34ml w tolerancji -2/+4 czyli od 32-38 ml

w tym przypadku wedlug moich obliczen trzeba zmienic w adaptacjach z ori 176 nawet na 200 ?

ja mam teraz ustawione na 171 i nie dymi , a podajnik mam nowy...

Edytowane przez niestandardowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , moze ktos zweryfikowac czy ten zestawik jest kompletny i wart uwagi ? http://allegro.pl/zestaw-webasto-na-pilota-diesel-benzyna-analogowe-i4871299527.html :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie obliczyłem po dawce że mam mieć 193, "wtryskiwacz" nowy, świeca nowa, nowy akum a i tak rano zawsze dymka puści tak do minuty czasu, ale potem jest idealnie;), przestałem się tym martwić bo trochę kasy w to poszło....

Edytowane przez Pawel88ST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie obliczyłem po dawce że mam mieć 193, "wtryskiwacz" nowy, świeca nowa, nowy akum a i tak rano zawsze dymka puści tak do minuty czasu, ale potem jest idealnie;), przestałem się tym martwić bo trochę kasy w to poszło....

Ja mając nie ori pompkę, zauważyłem że robiąc dwa testy jeden po drugim, przy drugim pompka zawsze napompowała więcej. Możesz mieć podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie obliczyłem po dawce że mam mieć 193, "wtryskiwacz" nowy, świeca nowa, nowy akum a i tak rano zawsze dymka puści tak do minuty czasu, ale potem jest idealnie;), przestałem się tym martwić bo trochę kasy w to poszło....

a świeca może być powodem że zakopci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajnik daje paliwo jak swieca jest juz rozgrzana wiec teoretycznie moze byc to powodem zakopcenia. To jednak piec na rope i przy rozpalaniu moze na chwile zakopcic. Takie moje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fragment z Elsy:

"...Wartość wymagana:
34 ml -2 ml /+4 ml (dopuszczalny zakres
tolerancji 32 do 38 ml)..." :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teoretycznie jak nie da początkowej temperatury odpowiedniej to tak jak i w silniku, silnik nie odpali [emoji14]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie ustawić tak że jak odpalam webasto temperatura od razu jest HI albo np 18 stopni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie ustawić tak że jak odpalam webasto temperatura od razu jest HI albo np 18 stopni ?

Można podnieść o kilka stopni temperaturę, w adaptacjach:

klima_adaptacja_webasto.jpg

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy pompka paliwa webasto do a4 b6 2.0 benzyna pod piec oryginalny będzie rownież działać od diesla, lub od nowszego modelu B8, a odnośnie telestartu to T60,T70,T80 będzie u nas wspołgrało a T90 już nie? T90 to już model B8. I jak jest z tym pilotem od B8 tez nie podejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam spory problem, webasto fabryczne, nowy rozpylacz, nowa świeca zarowa, nowy akumulator moll 95 i jak jest większy mróz to nie odpali z pilota, próbuje długo i nic, jak tylko odpale samochód włącza się od strzała, mogę potem wyłączyć samochód jak juz zaskoczy i już webasto chodzi :( dajcie jakiś pomysł bo brak słów, może jak paliwo zimne to pompka nie może Ruszyć a jak się po odpaleniu auta minimalnie zwiększy napięcie to ruszy nią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


koledzy czy pompka paliwa webasto do a4 b6 2.0 benzyna pod piec oryginalny będzie rownież działać od diesla, lub od nowszego modelu B8, a odnośnie telestartu to T60,T70,T80 będzie u nas wspołgrało a T90 już nie? T90 to już model B8. I jak jest z tym pilotem od B8 tez nie podejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam spory problem, webasto fabryczne, nowy rozpylacz, nowa świeca zarowa, nowy akumulator moll 95 i jak jest większy mróz to nie odpali z pilota, próbuje długo i nic, jak tylko odpale samochód włącza się od strzała, mogę potem wyłączyć samochód jak juz zaskoczy i już webasto chodzi :( dajcie jakiś pomysł bo brak słów, może jak paliwo zimne to pompka nie może Ruszyć a jak się po odpaleniu auta minimalnie zwiększy napięcie to ruszy nią?

Sprawdź ustawienia przy jakim minimalnym prądzie ma się piec odpalić, być może jest coś blisko maksymalnej wartości i przez to webasto startuje tylko jak jest ładowanie już z altka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...