Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie Webasto Diesel 1.9 2.0 TDI [ALL B6/B7]


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Od aktualnego kodowania zegarów 17 w kanale 61 odejmujemy 32768, masz w pierwszym poście. Zastanawiam się tylko co na to pompka wody ale chyba nie powinno mieć to znaczenia...

Zawsze możesz też włączyć ECO i wtedy piec się nie odpala...

Poza tym koszty membrany są nie duże...

:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od aktualnego kodowania zegarów 17 w kanale 61 odejmujemy 32768, masz w pierwszym poście. Zastanawiam się tylko co na to pompka wody ale chyba nie powinno mieć to znaczenia...

Zawsze możesz też włączyć ECO i wtedy piec się nie odpala...

Poza tym koszty membrany są nie duże...

:thumbup1:

masz namiary takiej membrany? dziś sprawdziłem błędy to czasem wywala coś o zapłonie, pewnie coś z świecą, odpala i tak kopci że świata nie widać, co najgorsze to iskry z rury szły,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam ten sam problem co kolega kilka postów wyżej.

Wyczyściłem moje ogrzewanie i teraz po zamontowaniu go odpaliło kilka razy i od pewnego momentu ciągle brak płomienia. gdy zmierzyłem napięcie między przewodem do świecy a minusem akumulatora to miernik pokazał 7.5 V. Co da się zrobić żeby działało poprawnie?

Przed czyszczeniem raz odpalało a raz nie, ale napięcia nie sprawdziłem

Pomóżcie bo codziennie o 5,00 rano marznę ;)

Poradziliscie sobie z tym co to byla za przyczyna ?

Mam to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od aktualnego kodowania zegarów 17 w kanale 61 odejmujemy 32768, masz w pierwszym poście. Zastanawiam się tylko co na to pompka wody ale chyba nie powinno mieć to znaczenia...

Zawsze możesz też włączyć ECO i wtedy piec się nie odpala...

Poza tym koszty membrany są nie duże...

:thumbup1:

masz namiary takiej membrany? dziś sprawdziłem błędy to czasem wywala coś o zapłonie, pewnie coś z świecą, odpala i tak kopci że świata nie widać, co najgorsze to iskry z rury szły,

Kolega z forum załatwiał, przeszukaj ten wątek albo ten o błędach, już nie pamiętam gdzie było o tym pisane ale raczej ciężko będzie, prędzej demontaż swojej starej i szukanie czegoś podobnego

---------- Post dopisany at 09:40 ---------- Poprzedni post napisany at 09:38 ----------

witam

Mam ten sam problem co kolega kilka postów wyżej.

Wyczyściłem moje ogrzewanie i teraz po zamontowaniu go odpaliło kilka razy i od pewnego momentu ciągle brak płomienia. gdy zmierzyłem napięcie między przewodem do świecy a minusem akumulatora to miernik pokazał 7.5 V. Co da się zrobić żeby działało poprawnie?

Przed czyszczeniem raz odpalało a raz nie, ale napięcia nie sprawdziłem

Pomóżcie bo codziennie o 5,00 rano marznę ;)

Poradziliscie sobie z tym co to byla za przyczyna ?

Mam to samo

Ja jak miałem "no flame" to się okazało że wirnik się rozsypał. Co czyściliście konkretnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u mnie zauważyłem że nie działa jak jest bardzo zimne, stawiam na ujowe paliwo i może za małą dawkę :wink:

wleje dobrego paliwa i zwiększę dawkę może to to :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wzmacniacz antenowy musi być 8E9035225Q czy może być 8E9035225P ? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem pewności. :hi:

---------- Post dopisany at 21:02 ---------- Poprzedni post napisany at 12:55 ----------

A taki wzmacniacz co obsłuży? 8E9035225AG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma pod ręką samochód i odczyta mi numer plastikowej osłonki kostki zasilającej sterownik pieca?

Wpierd gdzieś numer i nie mogę znaleźć :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy miał ktoś taką sytuację, jak bardzo zimno wyświetla się no flame - brak płomienia i była uszkodzona świeca żarowa w piecyku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma pod ręką samochód i odczyta mi numer plastikowej osłonki kostki zasilającej sterownik pieca?

Wpierd gdzieś numer i nie mogę znaleźć :facepalm:

chodzi Tobie o element zaznaczony nr 12 na schemacie?

au0_026146249.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma pod ręką samochód i odczyta mi numer plastikowej osłonki kostki zasilającej sterownik pieca?

Wpierd gdzieś numer i nie mogę znaleźć :facepalm:

chodzi Tobie o element zaznaczony nr 12 na schemacie?

Ta osłona o numerze 12 nie jest plastikowa.

Mario, sprecyzuj dokładniej o jaką osłonkę chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, chodziło mi o osłonkę kostki 12PIN zasilającą piec. Grzebałem w aucie w sobotę i spisałem numer :decayed:

1J0971921E

1_J0971921_E.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wzmacniacz antenowy musi być 8E9035225Q czy może być 8E9035225P ? :hi:

przy szukaniu auta, można jakoś z wyposażenia domyślać się jaki jest wzmacniacz? bo webasto rzadko się spotyka a jak nie znajdę to będę myślał o założeniu i chciałbym mieć już z głowy ten wzmacniacz:) Na przykład, może jak jest navi plus to jest wzmacniacz ...Q ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wzmacniacz antenowy musi być 8E9035225Q czy może być 8E9035225P ? :hi:

przy szukaniu auta, można jakoś z wyposażenia domyślać się jaki jest wzmacniacz? bo webasto rzadko się spotyka a jak nie znajdę to będę myślał o założeniu i chciałbym mieć już z głowy ten wzmacniacz:) Na przykład, może jak jest navi plus to jest wzmacniacz ...Q ?

Nie - wzmak antenowy pod webasto jest tylko gdy zamontowane jest ogrzewanie postojowe ze zdalnym sterowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Mam pare tematów/pytan do was:

Zastanawiam sie nad montazem webasta pionowego w b7 2.0t fsi ale mam wątpliwości czy ono tam sie wogołe zmieści,

widziałem auto z sciagnietym blotnikiem i nie wyglada na to aby w dostępne przed kołem miejsce zmieściły sie intercooler i zbiornik spryskiwaczy i Webasto.

Czy moze ktoś potwierdzic ze webasto pionowe da sie zamontowac w 2.0T ? lub w b7 2.0TDI gdyż lewy intercooler jest chyba też taki sam jak 2.0T (prawy jest taki sami)

Drugi temat, zastanawiam sie nad dodaniem możliwości sterowania webastem przez modul VFIZ za pomoca sieci GSM i np sms,

potrzebowalbym jednak podsluchac logi z komuniakcji ze zdalnym sterowaniem,

pytanie czy bylby ktoś chetny do pozyczenia odbiornia z nadajnikiem do webasta na ok 2 tygodnie ? - oczywiście byłbym jakoś wdzieczny

Trzecia sprawa to czy w b7 da sie sterować webastem za pomocą manetki wycieraczek czy konieczne jest dodanie panelu navi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do komunikacji webasta ze zdalnym sterowaniem w Elsie widziałem jak ma wyglądać przebieg i kształt sygnału dla włączenia i wyłączenia piecyka.

Chętnie bym udostępnił sterownik, ale teraz sezon grzewczy ;-). Byłbym bardzo zainteresowany opcją GSM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Mam pare tematów/pytan do was:

Zastanawiam sie nad montazem webasta pionowego w b7 2.0t fsi ale mam wątpliwości czy ono tam sie wogołe zmieści,

widziałem auto z sciagnietym blotnikiem i nie wyglada na to aby w dostępne przed kołem miejsce zmieściły sie intercooler i zbiornik spryskiwaczy i Webasto.

Czy moze ktoś potwierdzic ze webasto pionowe da sie zamontowac w 2.0T ? lub w b7 2.0TDI gdyż lewy intercooler jest chyba też taki sam jak 2.0T (prawy jest taki sami)

Drugi temat, zastanawiam sie nad dodaniem możliwości sterowania webastem przez modul VFIZ za pomoca sieci GSM i np sms,

potrzebowalbym jednak podsluchac logi z komuniakcji ze zdalnym sterowaniem,

pytanie czy bylby ktoś chetny do pozyczenia odbiornia z nadajnikiem do webasta na ok 2 tygodnie ? - oczywiście byłbym jakoś wdzieczny

Trzecia sprawa to czy w b7 da sie sterować webastem za pomocą manetki wycieraczek czy konieczne jest dodanie panelu navi ?

Montaż pieca pionowego wiąże się na pewno ze zmianą zbiorniczka do spryskiwaczy.

Sterowanie GSM to świetna sprawa! Co masz na myśli pisząc nadajnik/odbiornik? Jeśli pilot i wzmacniacz antenowy to ich nie mam, pozostałe graty mógłbym udostępnić na wiosnę.

Z tego co jest napisane w pierwszym poście to w B7 sterowanie odbywa się manetką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, częsciowo sam sobie odpowiem na pytania :) może przyda sie innym, w przypadku B7 2.0T/2.0TDI watpliwosci rozwiewa opis dla webasta pionowego,

widac tam że może sie zmiescic w taki sposob ze zastepuje i staje się jednoczenie mocowaniem intercoolera a zbiorniczek jest trochę z boku a nie w ciągu.

Nadajnik/odbiornik - tzn pilot i moduł do zdalnego sterowania - wzmacniacz antenowy raczej nie jest konieczny.

Tez znalazlem w innych zrodłąch że w przypadku b7 nie jest konieczny panel navi gdyz da sie sterować manetką,

pytanie od czego to zależy ze można sterować manetką w B7 a B6 nie,

czy od licznika (czy b6 i b7 liczniki czy różnią się ?) czy różnica jest w samym sterowniku webasta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest w zegarach ;-)

Zdalne sterowanie bez wzmacniacza działa, ale ze wzmacniaczem zasięg pilota około 500m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...