Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie Webasto Diesel 1.9 2.0 TDI [ALL B6/B7]


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie podpowie gdzie trzeba podłaczyc plus zeby klimatr. sie odpalił?

Nikt nie potwierdził że w ogóle jest taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie podpowie gdzie trzeba podłaczyc plus zeby klimatr. sie odpalił?

Nikt nie potwierdził że w ogóle jest taka możliwość.

bo sterują tym cany:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma możliwości żeby inaczej zadziałało ? Kupiłem uniwersalne Webasto. Tylko potrzebuje żeby działał klimatronik. To pozostało podłączyc sie bezpośrednio pod silnik nagrzewnicy -+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie podpowie gdzie trzeba podłaczyc plus zeby klimatr. sie odpalił?

Nikt nie potwierdził że w ogóle jest taka możliwość.

A więc dziwne, że znajomy w swojej B6 podłączył do + i działa..., a więc szukaj schematu i podłączaj się jednak do plusa, a nie do jakiś tam nagrzewnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaki piecyk. Te uniwersalne da się właczać np. podawanym plusem.

Na stronie webasto jest instrukcja jak takie podłączenie wykonać. Nie trzeba się wpinac w sam wentylator tylko wystarczy do odpowiedniego pin w klimatroniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrzut z instrukcji doposażania a4 b6/b7 w uniwersalne webasto eberschpacher- jest tam info do jakiego pinu w klimatroniku trzeba się podpiąć

webasto.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych klubowiczów.

Potrzebuje pomocy w temacie montażu oryginalnego webasto w swoim Audi (jak w opisie profilu).

Szukam opisu, lub najlepiej fotki przedstawiającej sposób montażu zaworu rozdzielającego płyn do nadwozia.

Gdyby ktoś z posiadaczy Audi A4 z oryginalnym webasto zechciał zrobić i przesłać zdjęcie jak takowy zawor jest zainstalowany i podłączony byłbym wdzięczny.

Po kilku sobotach spędzonych z głową pod maską zostało mi tylko podłączyć węże instalacji ogrzewania.

W pozostałych kwestiach dotyczących montazu websato oczywiście służe pomocą.

Chodzi o zawór jak na fotce kolegi WRCLAGUNA z początku tematu.

Niestety ETKA nie jest zbyt pomocna, wiem tylko że jest przykręcony dwoma śrubkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych klubowiczów.

Potrzebuje pomocy w temacie montażu oryginalnego webasto w swoim Audi (jak w opisie profilu).

Szukam opisu, lub najlepiej fotki przedstawiającej sposób montażu zaworu rozdzielającego płyn do nadwozia.

Gdyby ktoś z posiadaczy Audi A4 z oryginalnym webasto zechciał zrobić i przesłać zdjęcie jak takowy zawor jest zainstalowany i podłączony byłbym wdzięczny.

Po kilku sobotach spędzonych z głową pod maską zostało mi tylko podłączyć węże instalacji ogrzewania.

W pozostałych kwestiach dotyczących montazu websato oczywiście służe pomocą.

Chodzi o zawór jak na fotce kolegi WRCLAGUNA z początku tematu.

Niestety ETKA nie jest zbyt pomocna, wiem tylko że jest przykręcony dwoma śrubkami.

No to Mario pewnie Ci wytłumaczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych klubowiczów może mnie wspomóc podając numer VIN swojego Audi A4 B6 1,9 TDI z zamontowanym oryginalnie ogrzewaczem ARDIC?

Potrzebuję tego numeru by w zidentyfikować numery części w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie skończyłem montować webasto u siebie. Wielkie podziękowanie dla kolegi Kkam ! Bardzo mi pomógł i doradził przy montażu .

img0965c.jpg

img0963o.jpg

img0977al.jpg

img0979or.jpg

Sterowanie będzie z telefonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super, że udał się montaż. Już odpaliłeś? Dobre rozwiązanie montażu, lepsze niż moje. Jaki sterownik GSM kupujesz? JAkby co to na jesień będę miał gotowy emulator ori webasta. Umożliwi on sterowanie TTC tak samo jak ori webastem - z licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem na "krótko" paliwo z zbiornika zewnętrznego podałem, żeby sprawdzić czy wszystko ok.Firma Psenso robi takie sterowniki uniwersalne do podłączenia różnych urządzeń. Miałem robic na pilota tak jak Ty ale tego urządzenia nie ogranicza zasieg pilota. Można odpalic z "końca świata" cena 349zł moim zdaniem jest jakoś specjalnie wygórowaną biorąc pod uwagę że masz pogląd na prace webasta możesz odczytać temperaturę.

Sterowanie GSM, SMS, sterownik do WEBASTO [F-VAT] (3262689751) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Czekam na aplikacje do Iphona ma wyjśc już niedługo. Zawsze można sterowac przez przeglądarkę. Chyba że zmienie na androida to nie będzie problemu.

Zostało mi do połaczenia paliwo i instalcje , przerobic mocowanie tłumika ale to juz zrobię jak wjadę na podnośnik u kolegi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję wydechu webasta (rurka widoczna na zdjęciu) wraz z elementem umożliwiającym montaż do osłony silnika. Czy można dostać to gdzieś poza ASO?

wydech_webasto.jpg

Nie mam pomysłu gdzie tego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taką rurkę, nowa 70 cm, niestety bez mocowania do osłony silnika, Jeżeli nigdzie nie znajdziesz to mogę Ci odsprzedać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taką rurkę, nowa 70 cm, niestety bez mocowania do osłony silnika, Jeżeli nigdzie nie znajdziesz to mogę Ci odsprzedać

Dzięki za odpowiedź.

Na razie auto stoi u mechaniora. Zobaczę w jakim stanie jest mocowanie i wtedy się odezwę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś podpowie poratuje nr pina do kostki D w klimatroniku ?
Jeśli dobrze pamiętam i kostka D (16-pinowa) jest brązowa to: 000 979 009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kostka jest czarna, 16-pinowa i zgodnie ze schematem chcesz tam wejść kabelkiem 0,35 to pin ma numer 000 979 006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...