Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie Webasto Diesel 1.9 2.0 TDI [ALL B6/B7]


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

W B7 jest sterowanie z poziomu manetki i tylko z poziomu manetki. Zasięg z tego co się orientuję to do 1km.

Co do użyczenia odbiornik/nadajnik (pilot/moduł) to możemy się dogadać. PW :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki odezwę się jak będę gotów.

Odnośnie zegarów i sterowania, moje testy pokazały że zegary B7 potrafią obsłużyć też panel / wysyłają informacje o naciśnietych przyciskach na can-bus,

to może i B6 potrafią obsłużyć manetkę :)

Potrzebuję wiecej info na temat różnic pomiedzy B7 a B6, może ktoś wskaząć link do informacji, po czym je rozpoznać,

wiem że jedne teoretycznie są RB4 a drugie RB8, ale możlwie też są mieszane kombinację ja np mam ECU i zegary w mieszanej konfiguracji RB4/8

(nie pamietam w tej chwili co jest RB4 a co RB8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam nie typową prośbę :

czy ktoś był w stanie użyczyć mi na sprawdzenie sterownika webasto bo u mnie coś się z pilota nie chce działać tzn raz działa raz nie, sprawdziłem okablowanie wszystko jest OK zamieniałem się na odbiorniki z pilotem i to samo teraz został tylko sterownik piecyka

wiadomo nie ma nic za darmo odwdzięczę się :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,panowie zamierzam wyczyścić piec ebera ale ma ktoś jakieś zdjęcia z czysczenia na co zwrócic uwage jaki uszczelki itd z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,panowie zamierzam wyczyścić piec ebera ale ma ktoś jakieś zdjęcia z czysczenia na co zwrócic uwage jaki uszczelki itd z góry dziękuję

Pytaj mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,panowie zamierzam wyczyścić piec ebera ale ma ktoś jakieś zdjęcia z czysczenia na co zwrócic uwage jaki uszczelki itd z góry dziękuję

Wykręć świecę, odepnij przewód paliwowy, potem odkręć trzy torxy pokrywy, rozłącz kostkę pod wentylatorem, wyjmij czujnik pod wentylatorem.

Włóż śrubokręt w otwór po świecy i wypchnij zespół palnika.

Uszczelek brak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,panowie zamierzam wyczyścić piec ebera ale ma ktoś jakieś zdjęcia z czysczenia na co zwrócic uwage jaki uszczelki itd z góry dziękuję

Wykręć świecę, odepnij przewód paliwowy, potem odkręć trzy torxy pokrywy, rozłącz kostkę pod wentylatorem, wyjmij czujnik pod wentylatorem.

Włóż śrubokręt w otwór po świecy i wypchnij zespół palnika.

Uszczelek brak :wink:

Hej,właśnie jestem po wymianie membrany w rozpylaczu ,roboty sporo ,dziś wszystko poskładałem i odpał ,piec odpalił z pilota od pierwszego razu,dym nie z tej ziemi po wypaleniu się starej zalegającej w piecu ropy zero dymu .jeszcze raz podziękowac za info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie czy zaloży to do mojej 3.0 TDI? Ewentualnie co mi jeszcze trzeba do tego zestawu?

1_f.jpg

7_f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś mutant :decayed:

Nawet nie potrafię sobie wyobrazić miejsca jego zamontowania...Nie wspominam o sterowniku i innych elementach.

Ty potrzebujesz pieca pionowego, który wygląda tak

$_57.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy mutant? Eberspacher Ardic wyciagniety kompletny z Audi A4 B6

AUDI A4 B6 OGRZEWANIE POSTOJOWE EBERSPACHER KPLET (4131893644) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest webasto montowane w fabryce, tylko jakiś gotowy zestaw innej firmy, możliwe że poźniej przez kogoś dołożone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na webasto analogowe, pewnikiem dało by się założyć do każdego samochodu. Na zdjęciach widać autonomiczny zegar sterujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie od uruchomienia webasta powinien uruchomić się climatronic? Od razu, czy po chwili? Czy jest to zależne od temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, ale z moich prób wyszło, że po ustawieniu kanału w klimatroniku cieplejszego powietrza (musiałbym poszukać który to był kanał) to klimatronik uruchamiał się po około minucie od startu webasto (i tak zostawiłem), natomiast przed zmianą w standardowym ustawieniu zawsze około chwile po

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, czy teraz bez pilota od webasto moge je odpalic? Jest do demontazu jeszcze na aucie i chcialbym sprawdzic czy dziala...

Odpala sie z fisa? No i czy wogole odpali w dodatnich temperaturach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalisz ze sterowania manualnego ale w takich temperaturach uruchomi się tylko nawiew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka, No to nie sprawdze czy piec dziala...

Z VCDSa się odpali :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...