Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie Webasto Diesel 1.9 2.0 TDI [ALL B6/B7]


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

do 2.5 webasto jest oczywiście. Ale to jest tzw. webasto pionowe, ma inaczej mocowania i montuje się je przy nadkolu. Do tego jest dodatkowy zaworek na płyn chłodniczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tym zestawem naprawczym webasto: 30730716 z volvo. Dostałem info ze ten numer zamienia sie przy DIESLU na 3731374. Ktoś ma jakieś info na ten temat. Bo już nie wiem o co chodzi z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na pewno chcesz kupować cały zestaw naprawczy za ponad 1400zł?

Zazwyczaj do wymiany jest podajnik/rozpylacz paliwa o numerze 3731100 i on kosztuje trochę ponad 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno wolał bym uniknąć zakupu tego. Juz nie pamiętam jaki błąd mi wyskakiwał ale wskazywał na wypalenie palnika. Piecyk na tą chwile wogóle nie odpala. Także jak już naprawiać to na cacy żeby potem nie wracać do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem, ze webasto chodzilo pieknie az do wczoraj. Sprcjalnie kupilem sobie pilot do webasto (jeden jednyny na allegro) no i sprawdzam a tu zonk. Webasto cyka, "odpala", pokaze sie ikonka na liczniku, dmucha (raczej zimnym) powietrzem z tlumika i po chwili sie wylacza - ikonka gasnie. Takie bledy pokazuje VCDS:

01407 - flame extinguished

........35-00

01406 - no flame

........35-00

Samo sie rozwalilo czy za malo paliwa? Mam rezerwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zapowietrzy. To ma na celu tylko uniknięcie sytuacji że pracujący piec opróżni Ci resztę paliwa i już nie odjedziesz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, u mnie nie mogloby sie tak latwo to zakonczyc...

Zalalem prawie do pelna, webasto sie uruchamia, slychac jak z pod auta z tylu pyka jakas pompka, klimatronik wlaczony, webasto zaczyna lekko szumiec ale z tlumika dmucha zminym powietrzem, po 2-3 minutach sie wylacza... I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem, ze webasto chodzilo pieknie az do wczoraj. Sprcjalnie kupilem sobie pilot do webasto (jeden jednyny na allegro) no i sprawdzam a tu zonk. Webasto cyka, "odpala", pokaze sie ikonka na liczniku, dmucha (raczej zimnym) powietrzem z tlumika i po chwili sie wylacza - ikonka gasnie. Takie bledy pokazuje VCDS:

01407 - flame extinguished

........35-00

01406 - no flame

........35-00

Samo sie rozwalilo czy za malo paliwa? Mam rezerwe.

Tu masz opisane błedy :

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/116618-wykaz-usterek-ogrzewania-postojowego-fabrycznego-webasto/?p=1740214#entry1740214

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik płomienia idzie kupić osobno?? ma ktoś numer. Na czujniku odczytałem jeden i wyskakuje jako część z volvo i chyba idzie kupić osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik płomienia idzie kupić osobno?? ma ktoś numer. Na czujniku odczytałem jeden i wyskakuje jako część z volvo i chyba idzie kupić osobno.

W AUDI nie kupisz osobno, w VOLVO możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, padło mi webasto i zastanawiam sie czy podejdzie webasto od b8. Czy ktos probowal cos takiego zrobić ?

nie pasuje i brak komunikacji :hi: inna platforma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik płomienia idzie kupić osobno?? ma ktoś numer. Na czujniku odczytałem jeden i wyskakuje jako część z volvo i chyba idzie kupić osobno.

W AUDI nie kupisz osobno, w VOLVO możliwe

Kupiłem w volvo. Koszt 145zł.

Edytowane przez mr.mark1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...