Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś pomysł dlaczego przy 30*C na dworze klima słabiej chłodzi niż przy 25*C? Przy 25*C jest zamrażarka a przy 30*C leci po prostu chłodne powietrze a nie zimne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4740

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

Ma ktoś pomysł dlaczego przy 30*C na dworze klima słabiej chłodzi niż przy 25*C? Przy 25*C jest zamrażarka a przy 30*C leci po prostu chłodne powietrze a nie zimne..

A moze juz klima nadaje sie do czyszczenia i ponownego nabicia :eusathink: Kumpel tak mial w Passacie ze przy nizszej temperaturze na zewnatrz klima jak by bardziej wydajna byla i dmuchala zimniejszym powietrzem a jak zrobilo sie duzo cieplej to dmuchala juz nie takim zimnem i dopiero serwis klimy pomogl.

---------- Post dopisany at 14:51 ---------- Poprzedni post napisany at 14:49 ----------

:hi: z rana

Koledzy jakie macie ciśnienie w przednich kołach? Opona 225/40/18. Ile powinno być barów w takiej oponie? :eusathink:

Ja mam 2.7 z przodu i 2.6 z tylu i nie narzekam , jest troche twardawo ale opony srodkiem nie zbiera , ciut mniejsze spalanie bo mniejszy opor toczenia i lzej sie kreci na prakingach zwlaszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: z rana

Koledzy jakie macie ciśnienie w przednich kołach? Opona 225/40/18. Ile powinno być barów w takiej oponie? :eusathink:

Ja mam 2.7 z przodu i 2.6 z tylu i nie narzekam , jest troche twardawo ale opony srodkiem nie zbiera , ciut mniejsze spalanie bo mniejszy opor toczenia i lzej sie kreci na prakingach zwlaszcza.

Byłem u znajomego i w przednich kołach było 2.1 :whistling: podbiliśmy trochę, do 2.3 - zobaczę jak będzie, najwyżej jeszcze się dopompuje... Po zrobieniu kilkunastu km wyczułem, że kiera jest nieco "lżejsza" :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie 2,6 albo 2,7 we wszystkich kołach i tragedii jakiejś nie ma ale spalanie dużo mniejsze niż jak miałem kiedyś 2,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pomysł dlaczego przy 30*C na dworze klima słabiej chłodzi niż przy 25*C? Przy 25*C jest zamrażarka a przy 30*C leci po prostu chłodne powietrze a nie zimne..

A moze juz klima nadaje sie do czyszczenia i ponownego nabicia :eusathink: Kumpel tak mial w Passacie ze przy nizszej temperaturze na zewnatrz klima jak by bardziej wydajna byla i dmuchala zimniejszym powietrzem a jak zrobilo sie duzo cieplej to dmuchala juz nie takim zimnem i dopiero serwis klimy pomogl.

Klima nabijana rok temu była :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam co roku nabijam i takich problemów nie ma teoretycznie jak jest mniej gazu spreżarka musi wykonywać większą prace co się objawia większym oporem na silniku nic takiego nie zauważyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rok temu nabijalem w ASO i jak pojechalem na serwis teraz to powiedzieli ze mam za malo czynnika i tza bylo uzupelnic.ogolnie koles mowil ze trzeba co roku uzupelniac czynnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam co roku nabijam i takich problemów nie ma teoretycznie jak jest mniej gazu spreżarka musi wykonywać większą prace co się objawia większym oporem na silniku nic takiego nie zauważyłeś?

Absolutnie. W sumie to nawet nie ma różnicy, czy klima włączona, czy wyłączona :decayed:

Włączę obieg zamknięty i będzie pewno lepiej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pomysł dlaczego przy 30*C na dworze klima słabiej chłodzi niż przy 25*C? Przy 25*C jest zamrażarka a przy 30*C leci po prostu chłodne powietrze a nie zimne..

A moze juz klima nadaje sie do czyszczenia i ponownego nabicia :eusathink: Kumpel tak mial w Passacie ze przy nizszej temperaturze na zewnatrz klima jak by bardziej wydajna byla i dmuchala zimniejszym powietrzem a jak zrobilo sie duzo cieplej to dmuchala juz nie takim zimnem i dopiero serwis klimy pomogl.

Klima nabijana rok temu była :wink:

"Rok temu" to juz czas i pora na kolejny serwis :wink: Ja tez nabijam i czyszcze ulad raz do roku i zadnych problemow z klima nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzajmy. Jeżeli układ jest szczelny to :whistling:

Chociaż mogłem w sumie do znajomego pojechać to by sprawdził, czy coś ubyło od ostatniego razu a tak w poniedziałek rano nad morze jadę więc trudno :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a ja nic nie robiłem z klima przez 3 lata oprócz ostatniego odgrzybiania sposobem który znalazłem na forum. Ogolnie jak ustawie na low albo 16st to jest za zimno w taką pogode jak teraz. Jest sens nabijać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a ja nic nie robiłem z klima przez 3 lata oprócz ostatniego odgrzybiania sposobem który znalazłem na forum. Ogolnie jak ustawie na low albo 16st to jest za zimno w taką pogode jak teraz. Jest sens nabijać?

jezeli tak chlodzi jak mowisz to bym nie nabijal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłuższa jazda przy takiej temp kończy się katarem heh:-/dlatego mam tak 19st ustawione i jest spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo temperatura w aucie a na zewnątrz powinna różnić się 6-8*C tak żeby było bezpiecznie i zdrowo oczywiście w praktyce jest napewno inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze że mam serwis klimatyzacji w garażu:decayed: co roku nabijam a raz w miesiącu ozon:decayed:

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie od 2 lat z klimą nic nie robiłem i działa ok :decayed: w taką pogodę działa, chłodzi bez zarzutu, z nawiewów nie czuć też brzydkiego zapachu... Ale w przyszłą wiosnę już wybiorę się w końcu do aso na jej serwis :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema :hi: jadę odpoczywać jutro, tylko jak będę żył bez forum przez ponad tydzień :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema :hi: jadę odpoczywać jutro, tylko jak będę żył bez forum przez ponad tydzień :facepalm:

Dlatego ja biorę ze sobą tableta :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...