Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wybór anteny do CB-Radia


neever

Rekomendowane odpowiedzi

ja jeżdżę po całej europie i poza pl CB nie używam, dlatego mam substytut jak to nazywacie na dachu, a nie jakiś półtorametrowy pantograf (ale dobbrze prawisz że antena to minimum 2 m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale przejedźcie się po niemczech czy holandii gdzie polskiego kierowcę tira lub inną osobówke z CB spotyka się raz na 50km wtedy się przydaje długi bat :wink4:

Dobrze prawisz :good:

Zawsze mówie, że antena to minimum 2 m. Reszta to tylko substytuty anteny ;)

w dużym mobilu masz performera :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Performera miałem na Voyagerze. Na duzym mam Santiago 1200 :kox:

Ale to różnie bywa, bo często zamieniam. Nieraz jest jeszcze President WA27 i Lemm Turbo 2001 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o zestawieniu ALAN 102 + Florida zastosowanie trasy o dużym natężeniu ruchu głównie do zbadania ścieżki przed misiaczkami. Nie potrzebuję zasięgu, ważne by jak najmniejsza antenka nie szpecąca auta. Ew może jakiś mały bacik na stałe, jeśli już to jaki? TAJFUN? może coś mniejszego (z odkręcanym batem) - myślę że zamontowana na stałe tuż przed antenką gps będzie wyglądać w miarę. Ew jakie inne proste radyjka polecanie? Koszty bez znaczenia, ważna prostota estetyka i mało szumów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew jakie inne proste radyjka polecanie? Koszty bez znaczenia, ważna prostota estetyka i mało szumów.

U 520 lub coś z Presidentów, Harry, Johny... ten Alan 102 to szumofon jest :naughty:

dzięki :hi: więc teraz Johnny III czy HARRY III ? jakieś specjalne różnice czy wszystko jedno?

zapomniałem dodać, że musi zmieścić się w schowku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę ze dużej różnicy nie zauważysz :naughty: To są nowe radia, trzeba by trochę o nich poczytać jak to się sprawuje. Stare Harry II i Johny II to juz modele sprawdzone , sam uzywam Harrego i smiga aż miło, żadnych szumów :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ml 145 i nawet nieźle sie sprawuje i nawet nieźle ściąga pozdo...[br]Dopisany: 11 Listopad 2009, 20:10_________________________________________________Ja posiadam ML145 i przyzwoicie ściąga .... a co do montowania radia polecam półeczkę pod kolumną kierownicy pozdo dla klubowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ml 145 i nawet nieźle sie sprawuje i nawet nieźle ściąga pozdo...[br]Dopisany: 11 Listopad 2009, 20:10_________________________________________________Ja posiadam ML145 i przyzwoicie ściąga .... a co do montowania radia polecam półeczkę pod kolumną kierownicy pozdo dla klubowiczów

nie czytałeś chyba mojego poprzedniego postu "...Nie potrzebuję zasięgu, ważne by jak najmniejsza antenka nie szpecąca auta. Ew może jakiś mały bacik na stałe, jeśli już to jaki? TAJFUN? może coś mniejszego (z odkręcanym batem) - myślę że zamontowana na stałe tuż przed antenką gps będzie wyglądać w miarę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała nieszpecąca auta to florida pewnie. Czarna jest, wygląda elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze?

nie polecam floridy (45cm) ani super floridy (68cm) - beznadziejny odbiór, a na klapie w sedanie to juz calkiem tragiedia.

W dużym mieście słyszysz tylko tych co Cie mijają, , a wszystko dalsze co łapie to śmieci i trzaski.

moje radyjko Uniden Pro520XL, teraz mam antenkę Missouri i różnica w zasięgu i jakości odbioru do Super Floridy kolosalna (chociaż długość bardzo podobna).

poza tym, Harry III i Johnny III nie zmieszczą Ci się na półeczce pod kierownica w B6/B7. na ta półeczkę wchodzi max 115mm na szerokość.

pozdrawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze?

nie polecam floridy (45cm) ani super floridy (68cm) - beznadziejny odbiór, a na klapie w sedanie to juz calkiem tragiedia.

W dużym mieście słyszysz tylko tych co Cie mijają, , a wszystko dalsze co łapie to śmieci i trzaski.

moje radyjko Uniden Pro520XL, teraz mam antenkę Missouri i różnica w zasięgu i jakości odbioru do Super Floridy kolosalna (chociaż długość bardzo podobna).

poza tym, Harry III i Johnny III nie zmieszczą Ci się na półeczce pod kierownica w B6/B7. na ta półeczkę wchodzi max 115mm na szerokość.

pozdrawiać

dzięki za opinie o antence jednak

w miasto mi nie potrzeba cb, chodzi mi tylko o to by słyszeć tych co mijam. no i nie mam zamiaru upychać radia na półeczce tylko w schowku od strony pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może OT ale dziś w programie uwaga pirat złapali gościa właśnie z floridą na dachu.

_________________________________________________

Mnie osobiście, krótko-antenowcy wkurzają. Jadą tacy na trasie i tylko jak dróżka tam, jak dróżka tam. A wystarczy chwilę posłuchać.

O przepraszam, przecież oni nie słyszą bo mają za krótkie anteny. Ja mam długą, zasięg na radiu na maxa a regulator szumów do połowy i jest elegancko.

Polecałbym trochę dłuższą antenę bo to się opłaca pod względem praktycznym, pod wizualnym trochę mniej ale co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam floride i spokojnie 5-7km mam na trasie, oryginalna florida jest bardzo dobra. Używam na różnych autach anten: Florida, sirio as100, turbo5000 i litlewill i powiem że florida praktycznie nie odstaje od anten metrowych klasycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja mialem w poprzednim autku sirio as 100 a teraz chce cos zamontowac na stale ,ew te krotkie anteny co w miejscu oryginalnej sie montuje, wiecej niz metr nie potrzebuje , co myslicie o tych wspomnianych?macie jakies sugestie?radio uniden 520 pzdr[br]Dopisany: 20 Listopad 2009, 20:03_________________________________________________dodam,ze auto dlugie i sie zastanawiam czy 3,5 -4 m stracza bo widze ,ze to standard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie decyzja już zapadła. Johnny III + Missouri. dzięki wszystkim za pomoc :hi:

b. dobry wybór... a ta antenka wbrew pozorom ma naprawde miły zasięg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...