Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[All TDI] nowe paliwo na stacjach-BIOESTER


pablo72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój ojciec tankował to w Austrii jakiś czas temu do ciężarówki(ma normę spalania euro 5, więc na gów... nie pojedzie) był bardzo zadowolone ze spalania, jak i z mocy auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odgrzać temat. Byłem dzisiaj na stacji Bliska i widziałem to cudo BIOESTER - zalałem jednak zwykłym. Panna, u której się płaci, zapytana przeze mnie czy mogę to nalać do mojego auta, popatrzyła na moje 10 letnie audi i stwierdziła, że lepiej nie, bo to do starych samochodów tylko - hehehe. Ale pytam poważnie. Codziennie do pracy tam i nazad robie 40 km więc cena tego oleju mnie nęci. Mogę zalewać do AFN-a i spać spokojnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak panowie mam sprawdzone to paliwo i to dokladnie a wiec tak:

nie radzil bym lac tego swinstwa do 2.5tdi a tagrze do pd ja usmiercilem na tym paliwie pompo wtryski od sprintera i 206hdi zalamka straszna pozatym samochod spala tego dosc duzo wiecej mi na przyklad nie oplacalo sie tego lac ponieawaz jak wlalem za 100 normalnego on i za 100 tego swinstwa to robilem tyle samo kilometrow powracajac do sprintera ze auto ma w przwdzie 250000 tys przebiegu ale krutko przed pojawieniem sie tego na stacji bylem na duzym przegladzie w aso i stwierdzili ze wtryski sa jak nowe po pol roku jezdzenia tylko na tym swinstwie auto przestalo rano zapalac poszlo na serwis jak sprawdzili wtryski to złapali sie za glowe na czym bylo jezdzone ze prze tak krotki okres wykonczylem wtyski odradzam panowie odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek213 - dzizas, człowieku widzisz czerwony kolor? - jak coś piszesz to pisz po polskiemu ! Jak to "spala tego dość dużo więcej" jak na zwykłym i na biodieslu robiłeś tyle samo kilometrów??? o co kaman ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek213 - dzizas, człowieku widzisz czerwony kolor? - jak coś piszesz to pisz po polskiemu ! Jak to "spala tego dość dużo więcej" jak na zwykłym i na biodieslu robiłeś tyle samo kilometrów??? o co kaman ?

to trudno tak to zrozumieć?

biodiesel był tańszy, a ON droższy i tankował tego i tego za stówę, czyli więcej za tą kasę kupił biodiesla, a robił tyle samo kilometrów

jaki wniosek? spalało więcej biodiesla ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszcie precyzyjnie czy chodzi Wam o bio-(eko-)diesel - różne nazwy spotyka się, czy konkretnie o Bioester na stacjach Bliska, robiony bodajże przez rafinerię Trzebinia. Murzyn ma największe (chyba też pozytywne) doświadczenie w tym temacie, ja jeżdżę od kilku miesięcy, żadnych takich jak wyżej opisywane nie zauważyłem, tyle że w zimie stosowałem dodatek "zimowy" do paliwa Liqui Moly. Spalanie nawet deczko niższe niż na "zwykłym" ON (Bioester ma wyższą wartość opałową) a silnik jakby b. miękko pracuje i trochę lepiej się zbiera. Różnice są minimalne i ktoś inny może ich nie odczuwać. Frytami wali z kominów to fakt, ale ogólnie jestem bardzo zadowolony. Nie wiem jak to się zachowuje w nowszych (czyli PD itd), ja mam AHU i jest jak opisałem. Do tej pory zrobiłem na Bioestrze ok 5-6 tys., ogólny przebieg ponad 300k - czyli normalny w 10 letnim TDI (wiem, wiem, większość nie ma nawet 200, bo to od staruszka albo kobiety na zakupy... :polew:). Więc mogę jedynie polecić, acha no i oprócz ceny (ostatnio 20 gr tańszy od ON z Bliskiej), plusem wydaje się także to że jest jeden konkretny producent i raczej tego nie fałszują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około 2 - 3 tygodni jest do 10% oleju rzepakowego w każdym oleju napędowym. Zalewam około 10 tys. litrów paliwa w każdym tygodniu, więc jestem w miarę na bieżąco. Paliwo ma łady żółciutki kolorek, spalanie nie odbiega od czystego ON. Nikt nie musi informować klienta o dodawaniu oleju rzepakowego jeżeli nie przekracza on 10% ogółu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nikt nie dodaje oleju rzepakowego do paliw.

dodatki pochodzenia roslinnego to estry olejow roslinnych. dopiero wtedy normy pozwalaja dodawac je do paliw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję na stacji paliw i to jest zastępstwo BioDizla :thumbdown: to jedzie frykami :polew: to jest dobre paliwo do ciągnika i tira :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...