Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] 5W-40 czy 10W-40 ?


marcys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.koledzy szybkie pytanko wiem że taki temat był juz wałkowany :notworthy:.Jak kupiłem audiane to oczywiście niewiedziałem jaki był lany olej tylko na kartce pisało że wymiana po 15 tyś.zalałem mobilem 10w-40turbo diesel.od wymiany do wymiany dolewam około 0,6l.i tu moje pytanie, mechanior stwierdził że jak przejde na 5w-40 full syn. to może dużo mniej podbierać czy to prawda. mam 230 tyś i ja zrobiłem 30 tyś na 10w-40.co wy nato.pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czeka mnie wymiana oleju wczesniej smigalem na 10.40 mobil1 zbliza sie zima zalac taki sam olej czy moze 5.40 autko bierze okolo 0.6l na na 10000 w tym mam maly wyciek uszczelka pod miska sie wysrala i przy wymianie odrazu zmienie wiec co zalac przebieg to 230tys. I jeszcze jedno pytanko moze mi ktos powedziec jaki olej idzie do wspomagania ukladu kierowniczego i gdzie jest korek spustowy .

scalony, nie rób bajzlu na forum !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja mam podobny przebieg i bez względu na to czy zima czy lato leję półsyntetyk 10/40 Magnatec i myślę że możesz zostać też przy 10/40 chociaż ten 5/40 lepszą płynność ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lej smialo 5w40 mamy wiecej zimna niz ciepla w tej strefie klimatycznej :)

Ja jezdze i super sie wkreca nawet w ujemnych temperaturach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nasmigane 230tys. wczesniej lalem przy 212tys jak sprowadz.syntetyka castrola*(magnateca)bo wiem ze ostatnia wym.w ks.serw.byla tez na syntetyca,oliwe zmieniam czesto co 12tys.teraz przy wymianie zaleje motula albo liqid moly(jakos tak sie pisze)ale tez pelny syntetyk bo oliwy nieubywa grama z tego wlasnie jestem najbardziej zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam przejechane 280 tys przejechane i widzialem ze ostatnio w niemczach zalany byl półsyntetykiem, zrobiłem płukanie preparatem Motula clean engine i zalałem 5w40 motula 8100 x-cess. i jazda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ulti"- nie wiem czy przeczytałeś na opakowaniu "clean engine" że takich płukanek nie robi się w silnikach turbo doładowanych!

Napisałem maila do dystrybutora z pytaniem o ten MOTUL Engine Clean (bo jestem tydzeń przed wymianą oleju) i taką otrzymałem odpowiedz: "Witam.Jest to calkowicie nieprawda, producent nie zabrania stosowania tego preparatu ani w silnikach z turbodoladowaniem ani w silnikach z bezposrednim wtryskiem

zapraszam do zapoznania sie z opisem preparatu na mojej aukcji, jesli nadal jakies kwestie będą niejasne prosze nie obawiac sie zadawania pytan, na wszystkie postram sie jak najszybciej odpowiedziec

pozdrawiam".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez taka odpowiedź otrzymałem :) równiez w ASO :) maja dodatkową usługe przy wymianie oleju, właśnie czyszczenie tym preparatem nie zaleznie jaki to silnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...