Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Niepełna olimpiada by Patrox 3,0tdi


Patrox

Rekomendowane odpowiedzi

Patrox: Nie mialem jakos mozliwosci ostatnio zeby cos napisac. Gratuluje super auta! :hi::good: Maszyna niesamowita! Do tego wersja wypas chyba na max.

Ciekawi mnie co tam zrobiles z wydechem bo kilka osob, w tym jeden znajomy z Norwegii z A4 B8 3.0TDI chce zmienic wydech.

Norki jakos nie bardzo chca robic custom i chca wersje dedykowane a z tego co wiem do A4 B8 3.0TDI nie ma nic dedykowanego.

Milltek ma dedykowany do A5 3.0TDI i do A4 3.0TDI jest podobno toz za rogiem..

Milltek z 3.0TDI w A5 brzmi niesamowicie.. Muzyka dla moich uszu.

Plany Twoje to poprostu respect.

Napisalem na norweskim forum o Twoich planach i norki sie upieraja ze 315KM i 600Nm to niemozliwe, hehe..

Odnosnie wykonczenia piano to niesamowita robota! Tylko ze ja mam juz dosyc swojego piano. Wszystko widac, w swietle porysowany na maxa mimo ze stosuje do tego specjalny pedzelek, plyn do LCD i bardzo delikatna mikrofibre.. Chcialem to wymienic na carbon ale narazie gotowe listwy w carbonie ala RS to dosc zaporowa cena..

Jezeli chodzi o B&O w B8 to zgadzam sie z Toba ze to delikatna pomylka. Sluchalem innych zestawow B&O w Audi i to calkiem inna liga.

Mam nadzieje ze B&O w A6 C7 (to bedzie moje nastepne Audi) bedzie w koncu "porzadny" bo tak zapowiadaja. Ale cena 6000 oiro tez jest ciekawa..

Pozdrawiam i zycze zadowolenia z chyba najbardziej wypasionej A4 na forum!

Na 90% nie wiem czemu milltek nie wprowadził do oferty wydechu do A4 bo ogladałem wydech od A5 i A4 i w moim przekonaniu jest taki sam. Całe setno sprawy w wydechu to zrobienie porządnego Dp bo to podstawa do obniżenia temp EGT. Miltek dlatego też jako seria jest dobry bo średnica rur to 70MM czyli 2,75 cala. A to juz sporo. Samym softem mysle że osiągniecie 315Km i 600Nm jest możliwe ale czy bezpieczne to hmm... Ale po zrobieniu wydechu i colera jak najbardziej realne ponad 320ps jest.

Co do piano to kup sobie sciereczkę antystatyczna dla lakierników( doskonale sciąga kurz i nie ryzuje powierzchni) Nawet jak założysz carbon to on w takim samym stopniu sie rysuje jak twoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do piano to kup sobie sciereczkę antystatyczna dla lakierników( doskonale sciąga kurz i nie ryzuje powierzchni) Nawet jak założysz carbon to on w takim samym stopniu sie rysuje jak twoje.

Wiem ze wszystko rysuje ale na jednym widac mniej a na drugim bardziej.. Taka sciereczke juz probowalem. Wedlug prof detailer'ow najlepiej jest uzywac delikatnego pedzelka do takich listew a pozniej plyn do plasmy/LCD jezeli np sa slady palcy itp. To tak jak z lakierem na karoserii, wszystko rysuje lakier np podczas mycia tylko jeden material mniej drugi wiecej - gabka..

Najbardziej chodzi mi o piano wykonczenie wookol panela srodkowego. Wszystko tez zalezy od tego jak sie na to patrzy i oswietlenia. Moja zona mowi ze ja mam cos z glowa i ona nic nie widzi.

A mnie chodzi o to:

Tutaj, w sumie ladnie to wyglada:

b3fe32119a505732.jpg

4bb31ce504825595.jpg

A tutaj z odpowiednim oswietleniem gdzie widac maaasakre:

f5baffc24680fc51.jpg

95a367fa758d2f8b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem u siebie... niestety nie do obejscia :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejscie jest, dosyć kosztowne...

przy lakierach fortepianowych (np na kolumnach) stosuje się pokrywanie czarnego lakieru bardzo twardymi lakierami bezbarwnymi.

Kiedyś chciałem to zrobic przy kolumnach swoich w domu ale pamiętam że raz że było trudno to znaleźć a dwa że w DE kosztowało to majątek.

Mysle że w PL robią to firmy co robią renowacje starych aut i lakiery na wysoki połysk.

Jeśli chodzi o polerowanie takich powierzchni to zapomnij o jakiej kolwiek paście czy plastmalu... tutaj się sprawdza tylko takie ustrojstwo do polerowania ekraników w komórkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejscie jest, dosyć kosztowne...

przy lakierach fortepianowych (np na kolumnach) stosuje się pokrywanie czarnego lakieru bardzo twardymi lakierami bezbarwnymi.

Kolumny są kryte politurą do mebli. Jak masz możliwość, to zwróć uwagę ma stare meble ze Swarzędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejscie jest, dosyć kosztowne...

przy lakierach fortepianowych (np na kolumnach) stosuje się pokrywanie czarnego lakieru bardzo twardymi lakierami bezbarwnymi.

Kolumny są kryte politurą do mebli. Jak masz możliwość, to zwróć uwagę ma stare meble ze Swarzędza.

akurat te co mam nie są :)... sa kryte kilkoma warstwami czarnego lakieru a na wierzchu jest warstwa przeźroczysta.

Tak samo jak na starych samochodach po renowacji robionych na wysoki połysk.

politura jest dobra właśnie dla mebli, rynek Hi-End się nie bawi w politure a robi jak wyżej napisałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima w połowie a ładnych kół letnich nadal nie mam. Chciałbym na lato założyć najchętniej 20 calowe lub 19. Od Rs6 na pewno nie założe, jachetniej chciałbym 20 od A5 wzór rs4. Jesli zobaczycie gdzieś jakis ładny wzór to podeslijcie linka.

Co myslicie o tych;

http://www.mykarre.com/gallery/view/id_10691/title_Avus-Performance-Audi-S4-20-Zoll-felgen/

Od najnowszej A8

http://www.motor-talk.de/bilder/welche-20-zoll-passen-ohne-grosse-umbauarbeiten-am-b8-avant-g18907011/bild0071-i203359669.html

Te mi sie tez podobaja bo raz że sa lekkie, pozatym podobnie wklęsniete jak rs4

http://static.pagenstecher.de/uploads/b/bb/bb3/bb3c/PPI_A5_Front_MAG11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam własnie felg którym mało kto ma. z tego co wiem to nikt lub prawie nikt nie miał felg od RS4 w zwykłym B7. A mnie się udało. Na 90% jestem nastawiony na felgi od A5 z Et29 tylko cena uzywek zabija. Nie chce wiecej niz 5tys wydac za koła.

http://i406.photobucket.com/albums/pp145/y2k8v8s5/CIMG0267.jpg?t=1233275067

Auto na tych kołach wyglada pieknie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękne auto... jakiś czas temu ogladałem Twoje b7 i byłem pełen podziwu, a tu teraz zmiana na cos takiego... gratki :good: :good:

jak ogarnąłes logo RS na wyswietlaczu MMI?:) ciekawostka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam własnie felg którym mało kto ma. z tego co wiem to nikt lub prawie nikt nie miał felg od RS4 w zwykłym B7. A mnie się udało. Na 90% jestem nastawiony na felgi od A5 z Et29 tylko cena uzywek zabija. Nie chce wiecej niz 5tys wydac za koła.

http://i406.photobucket.com/albums/pp145/y2k8v8s5/CIMG0267.jpg?t=1233275067

Auto na tych kołach wyglada pieknie:)

problem tylko ze sa tak obltane ze :sick3::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

furka daje rade :), ja czekam na to co będzie na wykresie, albo czas na 1/4 mili. Co do wyglądu zewnętrznego mogę być spokojny - Patryczko ogarnie temat ;)

Można sobie tutaj pooglądać różne koła w B8

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/332328-***-OFFICIAL-B8-A4-quot-Aftermarket-quot-Wheels-Thread-***/page2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam własnie felg którym mało kto ma. z tego co wiem to nikt lub prawie nikt nie miał felg od RS4 w zwykłym B7. A mnie się udało. Na 90% jestem nastawiony na felgi od A5 z Et29 tylko cena uzywek zabija. Nie chce wiecej niz 5tys wydac za koła.

http://i406.photobucket.com/albums/pp145/y2k8v8s5/CIMG0267.jpg?t=1233275067

Auto na tych kołach wyglada pieknie:)

masz rację - miałeś już ten wzór w B7 więc może i wydają Ci się już mało ciekawe i szukasz czegoś nowego, wzór może już i wszystkim znany i troszke oklepany ale podsumowując wychodzi na to że wzór najbardziej powalający i chyba najefektowniejszy.

Jakiś czas temu ( całkiem niedawno sam chciałem je wpakować do B7 :decayed: 20 cali z A5 wzór RS4 ) ale stwierdziłem że i drogo i chyba z leksza była by to przesada[br]Dopisany: 11 Styczeń 2011, 22:33_________________________________________________te pewnie widziałeś

http://moto.allegro.pl/audi-a5-s5-felgi-z-oponami-i1387434842.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...