Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie wiem co niektórzy mają do Teddyego :)

"Szybka 19" niewygodna, kanały tez lepiej zmienia sie pokretłem, brak RF-Gain, ASC takie sobie, ale nie wiem czy w którymś działa idealnie.

Generalnie sporo wygodniejsze w obsłudze są Presidenty serii II i ich pochodne. Te pokrętła, przełączniki i wyświetlacz segmentowy najbardziej mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio mam pod podłokietnikiem i bez problemowo je obsługuje ręką " na pamięć " RF jest wręcz zbędny.. super wycina nawet na śląsku ... także jak włącze CB to całą trase go nie dotykam .. :decayed::decayed::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johnson ma slaby glosnik, lepiej zobacz Walkera jak możesz dysponować taką kwotą :wink:

lafayetka dobra jak chcesz zrobić instalke cicho ciemną i nie masz gdzie wsadzic radia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur jak chcesz radio z którego możesz wycisnąć coś więcej to bierz Walkera :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur jak chcesz radio z którego możesz wycisnąć coś więcej to bierz Walkera :good:

ale co osiągnąć??

jakiego Walkera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur jak chcesz radio z którego możesz wycisnąć coś więcej to bierz Walkera :good:

ale co osiągnąć??

jakiego Walkera

President Walker. Jedno z niewielu radiów które jest przyjemnie włączyć. Dobrze dostroisz z anteną i będzie mega efekt. Pytanie czego oczekujesz? Rozmów na poziomie 1-2 km czy 10 km :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmów na poziomie 1-2 km czy 10 km :wink:

Na to akurat ma wpływ o wiele więcej czynników niż by się mogło wydawać :wink:

Ale oczywiście pytanie do czego radio będzie używane i ewentualnie jak często jest jak najbardziej na miejscu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur jak chcesz radio z którego możesz wycisnąć coś więcej to bierz Walkera :good:

ale co osiągnąć??

jakiego Walkera

President Walker. Jedno z niewielu radiów które jest przyjemnie włączyć. Dobrze dostroisz z anteną i będzie mega efekt. Pytanie czego oczekujesz? Rozmów na poziomie 1-2 km czy 10 km :wink:

Radia potrzebuje na trasy.

Raczej rzadko śmigam, a co do długości zasięgu to potzrbuje taki aby "wystarczył" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia potrzebuje na trasy.

Raczej rzadko śmigam, a co do długości zasięgu to potzrbuje taki aby "wystarczył" :wink:

Pomyśl zatem przede wszystkim o dłuższej antenie (mam na myśli okolice 2m albo przynajmniej 1,5m) na dobrym magnesie albo w dziurce jeśli to dla Ciebie nie przeszkoda.

Teraz pojawi się dodatkowe pytanie, z jakimi prędkościami będziesz jeździł po tych trasach :wink:

Wtedy nieoceniony będzie płynny RF Gain w radiu co już Cię może trochę nakierować przy wyborze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki aby wystarczył to 2-3 km i będzie dobrze. Ja bym postawił na jakiego unidena :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur ale widziałem w wątku Twojej A4 że masz/miałeś CB.

Może powiesz jak oceniasz zestaw z którego dotychczas korzystałeś (co to było?) i ewentualnie co Cię skłania do zmiany.

Łatwiej będzie coś doradzić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w schowku siedzi podwieszony johny III do tego na klapie bagażnika sirio turbo 3000 z bardzo wygodnym uchwytem szybkiego składania przy wjeździe do garażu i nawet mi do głowy nie przyszło, żeby cokolwiek w tym zestawie zmieniać... :decayed: asc działa fajnie-z tych radyjek które posiadałem wcześniej- najlepiej bez dwóch zdań :naughty: Więc mogę polecić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur ale widziałem w wątku Twojej A4 że masz/miałeś CB.

Może powiesz jak oceniasz zestaw z którego dotychczas korzystałeś (co to było?) i ewentualnie co Cię skłania do zmiany.

Łatwiej będzie coś doradzić :wink:

no pewnie, że można wiedzieć:

mam radio jakies CANWA i antene sirio 1,5m.

antene chciałbym zostawić.

a chce inne radio bo ten "szit" nie ma ASC czyli całą drogę muszę krecić tymi pokrętłami.

---------- Post dopisany at 19:19 ---------- Poprzedni post napisany at 19:18 ----------

o radio takie jak w linku cb radio CANVA 268 + ANTENA magn. 42cm ** PROMOCJA (3631198279) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze albo natene mam 100cm musze jutro sprawdzić

---------- Post dopisany at 19:28 ---------- Poprzedni post napisany at 19:21 ----------

a co myślicie o radiu Harry III

---------- Post dopisany 14-11-2013 at 10:28 ---------- Poprzedni post napisany 13-11-2013 at 19:28 ----------

i co sadzicie o radiu Johnny III??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wybierasz między Harrym a Johnnym to wybrał bym Harrego. Dobry zestaw dla małego mobila. Z anteną sirio ML 145/ AS 100/ Omega 27 stworzysz naprawdę fajną parę, i co najważniejsze będziesz na pewno zadowolony. Jak by ci było mało, zawsze możesz poprawić ASC u Artursss :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...