Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Koledzy mieliście styczność z taką antenką? Jest na magnesie i nie trzeba nic wiercić :wink:

CB antena President Virginia - prawie jak FM'ka

Moim prywatnym zdaniem, do zastosowań jako typowy "antymisiek".

Czyli przede wszystkim do nasłuchu.

3 km podane w opisie to w przy idealnych warunkach odbioru lub ze stacja bazową.

W realnych (przy wysokich i gęstych drzewach wokół drogi, teren pagórkowaty zasięg znacząco spadnie. W nadawaniu będzie jeszcze słabiej. W mieście to odległość wzrokowa.

Żeby pogadać swobodnie z drugim samochodem to odległość miedzy pojazdami musi spaść mniej niż 1 km.

Ja preferuję dłuższe anteny.

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie i Panie,

Doradzcie mi jaki zestaw cb + antena kupić?

Nie chce wydać wiele. Zależy mi na unikaniu mandatów i omijaniu korków.

Dodatkowo bedzie super jak zmieszcze radio w schowku pod kierownica.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś ten wątek.

http://a4-klub.pl/nawigacja-car-audio-cb-radio-17/cb-tunelu-audi-b7-antena-sirio-triflex-ciekawe-rozwiazanie-328013/

Jako antymisiek absolutnie wystarczający.

Radio możesz zastosować też starego Presidenta Harry I lub Johnny I.

Z nowych małe to TEAM 6M (dobre filtry)

Pzdr

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za odpowiedź :wink: a taka ładna ta antenka i ponoć magnes bardzo dobry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie taka mała pseudoantenka CB to się wkalifikuje w dzire w dachu na stałe. Nikogo korcić nie będzie na parkingu i do miasta wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ostatnie kilkanaście stron parę razy pojawiły się posty o yosan cb 100 i Lafayette Venus, ale bez konkretnych opinii na ich temat. Chciałbym kupić jedno z nich lub przerobić radio m tech legend II na panel oddzielony od płyty radia za pomocą ekranowanych przewodów (ktoś już robił tu na forum taką przeróbkę). Jaka jest wasza opinia na temat tych dwóch radyjek w porównaniu do m techa, którego teraz używam. Antena to Wilson Little Will i jej nie planuje zmieniać na inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venusik dobre radyjko jak chcesz je gdzieś schować no i fajne sterowanie z gruchy, brakuje mi tylko rf-gain i powoli zaczynam myśleć nad zmianą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co byście polecili : Yosan PRO-120 + SIRIO ML-145 142cm czy M Tech Legend III + Sirio ML-145 142cm oba radyjka po tuningu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno brać radyjko w standardzie czy po tuningu co do m techa to opinii na wielu forach tyle co wpisów 50/50 a człowiek przed kupnem dostaje szału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Yosan Turbo JM3131 i sobie chwale.Nawet podświetlenie pasuje do audi.

Do tego antena Sirio omega 27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JFk  II

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zakupiłem radyjko yosan pro 120 i teraz zastanawiam się nad anteną, jaką mi polecicie pod te radyjko, dodam iż rozważam raczej krótką bo nie podobają mi się te długie baty jak sirio 145 ... Wiem, że im dłuższa tym dłuższy zasięg. Chcę jakąś estetyczną, a zarazem dobrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie antenka spoko, nadal mam ją gdzieś w piwnicy, byłem zadowolony. Ale na twoim miejscu szukalbym czegoś co szybko zdemontujesz np przed wyjazdem na parking podziemny - kladziona albo odkrecana :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup cb + antena. I czytam, czytam ten temat i już zgłupiałem bo nie wiem co kupić. Początkowo miał być President (Teddy ASC)ale w miarę czytania zwątpiłem w ta markę, przeglądam neta i sporo pochlebnych opinii jest o Yosan ( Turbo JM 3031M). Co proponujecie i jaką do tego antenę. Jeżdżę głównie w terenie górzystym, zalesionym więc antena musi mieć dobry zasięg ale żeby nie był to nie wiadomo jaki maszt.

Edytowane przez r7adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam yosana turbo + syrio 27

Antena do montażu + uchwyt na rant klapy

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...