Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

taką własnie chcę tylko nie wiedziałem czy jest coś warta, są u mnie w mieście po 139zł :)

Muszę mieć do niej jakiś kod zdrapkę czy cos co poświadczy ze jest autentyczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam jak podpiąć pod bezpieczniki radio cb

:kwasny:

Jak to pod bezpieczniki ? 12v ciągnij od aku a nie w bezpieczniki się będziesz wpinał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wpinałem do kabli idących obok lewarka zmiany biegów, a każde radio ma swój bezpiecznik w razie lipy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam cała Forumke,

drodzy userzy niedawno stałem się posiadaczem Audi A4 B7 1,9TDI sedan 2007r.

autko kupiłem delikatnie rozbite z przodu w tej chwili trwają prace lakiernicze :D ale nie w tym rzecz

W moim poprzednim wozie Golf IV jeździłem z godnym polecenia zestawem Uniden 520 XL + Syrio 145cm magnesowka = zestaw spisywał się świetnie

Teraz chce rzecz jasna zamontować do mojej B7 radyjko i antenke, i jest problem,

przy radiu oczywiście zostaje antenke planuje zmienić bo ten bat do B7 kompletnie według mnie nie pasuje,

drodzy userzy szukam już godzinkę na forumce jakiś rozwiązań i nic nie mogę znaleźć dlatego pisze

podajcie jakieś ciekawe rozwiązania na montaż radia i anteny (jaka wybrać)

Radio myślę zamontować koło tunelu po prawej stronie rewalka od zmiany biegów, oczywiście na dorabianym uchwycie bezkolizyjnie z tunelem

20120202144157.jpg

lub jak się uda

dsc00516v.jpg

co do antenki to już w ogóle nie mam pomysłu gdzie zamontować jaka wybrać, zastanawiam się nad SIRIO T3 27 62cm i zamontowaniem jej tył rynna dach prawa strona

:kwasny:

ma ktoś jakieś pomysły ?

p.s foty znalezione w sieci, nie moje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Sirio Twin Car w miejscu oryginalnej anteny radiowej:

antena-sirio-twin-car.JPG

spokojnie sięga na 4-5km, więc na miśka styka, mam do niej Unidena 520 XL i śmiga pięknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że ja mam antenę radiową w szybie,

Nic pozostaje tylko wiercic tylko gdzie, środek dachu tak jak anteny radiowe, tył w rynnie od strony kierowycy, czy klapa :-( zgryz jak cholera,

Problem straszny z antena gdzie i jaka

Radyjko pujudzie w tunel koło zapalniczki to już na bank

.::edit::.

a może SIRIO TRIFLEX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://s2.postimg.org/sk6lnkvw5/DSC_3868.jpgw tym miejscu jeszcze anteny nie widziałem

A na haku do przyczepki widziałeś. Bo ja tak. Zasięg musi mieć przez to na 300km chyba :polew:

---------- Post dopisany at 20:56 ---------- Poprzedni post napisany at 20:49 ----------

Osobiście jeszcze poleca antene Sirio turbo 3000 Zasieg przyzwoity, cena troche mniej ale możliwosc złozenia bezcenne:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zastosować takie coś jak nadkole z "materiału". Nie wiem jak w A4 B5 ale u mnie w A6 z tyłu mam takie jakby filcowe grube nadkola a nie plastiki. To dość łatwo daje się formować żelaskiem (patent od blacharza :decayed: ). Wtedy było by oryginalnie i plastikowe nadkole by nie przeszkadzało a takie filcowe można sobie dopasować jak się podoba.

NOWE ORYGINALNE NADKOLE MATERIAŁOWE AUDI A4 8E0 B6 PRAWE - VAGSERWIS.COM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zastosować takie coś jak nadkole z "materiału". Nie wiem jak w A4 B5 ale u mnie w A6 z tyłu mam takie jakby filcowe grube nadkola a nie plastiki. To dość łatwo daje się formować żelaskiem (patent od blacharza :decayed: ). Wtedy było by oryginalnie i plastikowe nadkole by nie przeszkadzało a takie filcowe można sobie dopasować jak się podoba.

NOWE ORYGINALNE NADKOLE MATERIAŁOWE AUDI A4 8E0 B6 PRAWE - VAGSERWIS.COM

jak to ma się do tematu,bo nie czaję? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kali S4, Viwaldi :shock3: Ale wtopa. To była odpowiedź do innego wątku a miałem otwarte w różnych kartach i je pomyliłem, wiec wyszło za***iście :polew::polew::polew:

Oczywiście sory za ten przerywnik nie na temat :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey,

postanowiłem się podzielić moim rozwiązaniem z montażem radyjka cb w mojej b7, po zakupie miałem z tym problem gdzie dać radyjko cb by wyglądało to estetycznie, znalazłem fote gdzieś w necie z b6 chyba i to mnie naprowadziło

A więc radyjko CB President Johnny II ASC

montaż w tunelu

2lmxiko.jpg

214csgp.jpg

10zxyqw.jpg

Radyjko podpięte na głośniczku wyprowadzonym na zewnątrz, ja wybrałem miejsce pod podłokietnikiem, głośniczek jakiś stary z zestawy głośnomówiącego.

Nie odbyło się bez drobnych komplikacji

- obcięcie obudowy zapalniczki nie problem

- pod ręcznym w tunelu jest sensor poduszek i pasów, by radio weszło tak głęboko sensor wykręciłem (trzy nakrętki) i przeniosłem pod panel klimatyzacji za pod popielniczką Uwaga sensor jest zmasowany poprzez przykręcenie wiec zmasowałem na kablu do śruby pod wspomnianą zapalniczką,

czas pracy od 17 do 2 w nocy ale myślę że warto było + antena 2 godz antena

oczywiści do pomocy miałem kolegę lakiernika który auta rozbiera na co dzień tak że wie jak co rozebrać by nic nie urwać żadnych spinek

Antena Sirio triflex

Należało wykonać otwór w dachu (oczywiście wszytko uszczelnione klejem do szyb), pod podsufitką na bok, w dół słupkiem pod dywanem do tunelu

2d7tx5u.jpg

jztoqc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey,

postanowiłem się podzielić moim rozwiązaniem z montażem radyjka cb w mojej b7, po zakupie miałem z tym problem gdzie dać radyjko cb by wyglądało to estetycznie, znalazłem fote gdzieś w necie z b6 chyba i to mnie naprowadziło

A więc radyjko CB President Johnny II ASC

montaż w tunelu

http://i57.tinypic.com/2lmxiko.jpg

http://i57.tinypic.com/214csgp.jpg

http://i57.tinypic.com/10zxyqw.jpg

Radyjko podpięte na głośniczku wyprowadzonym na zewnątrz, ja wybrałem miejsce pod podłokietnikiem, głośniczek jakiś stary z zestawy głośnomówiącego.

Nie odbyło się bez drobnych komplikacji

- obcięcie obudowy zapalniczki nie problem

- pod ręcznym w tunelu jest sensor poduszek i pasów, by radio weszło tak głęboko sensor wykręciłem (trzy nakrętki) i przeniosłem pod panel klimatyzacji za pod popielniczką Uwaga sensor jest zmasowany poprzez przykręcenie wiec zmasowałem na kablu do śruby pod wspomnianą zapalniczką,

czas pracy od 17 do 2 w nocy ale myślę że warto było + antena 2 godz antena

oczywiści do pomocy miałem kolegę lakiernika który auta rozbiera na co dzień tak że wie jak co rozebrać by nic nie urwać żadnych spinek

Antena Sirio triflex

Należało wykonać otwór w dachu (oczywiście wszytko uszczelnione klejem do szyb), pod podsufitką na bok, w dół słupkiem pod dywanem do tunelu

http://i59.tinypic.com/2d7tx5u.jpg

http://i57.tinypic.com/jztoqc.jpg

klawo :naughty:

---------- Post dopisany at 23:36 ---------- Poprzedni post napisany at 23:35 ----------

- Mobilki czy gdy mam prawo jazdy kat. c mogę jechać autobusem?

- Tak, kolego. Tylko sobie bilet kup.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...