Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam troszkę odmienne zdanie na temat tego Alana. Tak sie złożyło że kolega to kupił właśnie z magnesówką Hustlera (taki marketowy zestaw) i wg mnie działa to tragicznie.

Ja ma U 520 i wydawało mi się że moje radio szumi ale gdy posłuchałem alana to w ogole szczęka mi opadła. Ja bym przy takim czymś nie mógł jeździć.

Wg mnie jeśli ktoś zamierza robić dużo km to nie ma co oszczędzać na radyjku.

Najlepiej sprawdzić u kogoś kto takie coś ma i porównać z innymi markami.

Ja osobiście polecam Unidena oraz Presidenta. Drogie ale dobre.

Co do anten to im dłuższa tym lepsza. Im lepiej uziemniona tym także lepsza (magnes bee..) Takie są fakty.

NO ale każdy dobiera sprzęt pod siebie.

Jeśli szukać coś za mniejszą kase to tylko używki tych firm jw. lub stare alany

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

miro_x nie zrozumiałeś chyba że kolega szuka jak najtańszego zestawu, więc nie mów o sprzętach typu president. A używkę strasznie ciężko znaleźć w takim stanie w którym by nie sprawiała problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde mój błąd :bicz2:

Alan 101 to rzeczywiście niezłe radyjko. Rozmawiałem z kumplem który sie tym zajmuje na codzień.

Pomyliłem z modelem 100+ który to właśnie ma mój kolega i to jest kicha.

Zwracam honor kolego Goodspit.

Ale co do antenki nie zmienię zdania :P

Magnes to zło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do anten to im dłuższa tym lepsza

i tu sie kolego mylisz! dlugosc bata oczywiscie ma znaczenie ale male!!! jak masz magnes to nad magnesem gdziesie zaczyna antena tak gtubo to tam jest taka spirala to jest takie jakby wzmocnienie i to sie najbardziej liczy!!! sa przeciez te antenki malytkie co mieszcza sie na stojaca w bagazniku avanta i ona ma na srodku bata zagrubienie i tam tez siedzi dobry wzmacniacz to ona jest lepsza niz jakies gowno 1.5metrowe!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego StoRK, te ze wzmacniaczami (czy cewkami) w środku to dopiero lipa jest... Antena Hustler to praktyczne minimum które na trasie nie zawiedzie - odsyłam do forum cb-radio.pl, aczkolwiek dobre ale krótkie anteny są na rynku ale te właśnie DOBRE kosztują mnóstwo pieniążków. A poza tym, dłuższą antenę warto mieć również po to aby inni użytkownicy widzieli że ty też korzystasz z CB - łatwiej spostrzec kogo można zapytać lub komu doradzić jak ma jechać jeśli spostrzegliśmy przeszkodę. Widoczna antena CB wychodzi tylko na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi co myślicie o tym bo jestem zdecydowany iść w niedziele na giełde kupić ten zestaw ale wole się upewnić czy mnie niezawiedzie jakościowo (czy niebędzie sprawiać problemów na trasie z gliwic do radomia około 300km), bo jestem młody i z kasą krucho więc niechce wywalić kasy w coś co mnie zawiedzie i niesprawdzi się na trasie(mam tylko około 300zł więc wybór niezaduży a ja wole kupować od allegrowiczów ze śląska z powodu odbioru osobistego): http://allegro.pl/item205650030_radio_cb_onwa_mk3_hustler_ic100_super_zestaw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aczkolwiek dobre ale krótkie anteny są na rynku ale te właśnie DOBRE kosztują mnóstwo pieniążków

PRESIDENT FLORIDA 45cm - ok.100zł - czy to dużo? ;)

dłuższą antenę warto mieć również po to aby inni użytkownicy widzieli że ty też korzystasz z CB

Sorki, ale wyobraź sobie klienta, który kupuje antenę i mówi w sklepie "dawaj Pan jak najdłuższą, będę lepiej

widoczny" :polew:

Chyba nie oto chodzi w wyborze anteny. A ten kto trochę kuma i tak rozpozna antenę CB (nawet jakby miała 20cm.) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brat lata na zestawie ALAN 100+ i Lemm At 1500 antena ok 170 cm. i nie narzeka.. jak za kaske ok 300 zł to wydaje Mi się że to dobra propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak mam kupywac antene to nie patrze czy inni beda mnie widzieli ze mam antene tylko jjak najmniejsza zeby nie szpecila mi auta a to chyba najbardziej sie liczy!!! i taka mala antene wsadzam do bagaznika i nie szpeci mi auta a i w bagazniku dobrze sciaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tych długich anten powinno się jeszcze proporczyki wieszać to dopiero będą widoczne :polew: albo takie co będą haczyć o trakcję tramwajową :D błyski widać z daleka

a tak na serio to faktycznie dobre krótkie anteny są drogie, ale właśnie płaci się za to aby zachowały dobre parametry przy kompaktowych rozmiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi co myślicie o tym bo jestem zdecydowany iść w niedziele na giełde kupić ten zestaw ale wole się upewnić czy mnie niezawiedzie jakościowo (czy niebędzie sprawiać problemów na trasie z gliwic do radomia około 300km), bo jestem młody i z kasą krucho więc niechce wywalić kasy w coś co mnie zawiedzie i niesprawdzi się na trasie(mam tylko około 300zł więc wybór niezaduży a ja wole kupować od allegrowiczów ze śląska z powodu odbioru osobistego): http://allegro.pl/item205650030_radio_cb_onwa_mk3_hustler_ic100_super_zestaw.html

antenka dobra magnes neodymowy dosyć silny... co do radyjka takie samo mam w transicie i hmmm na początku było ok teraz zaczyna coś chrzanić nie wiem jeszcze bede SWR ustawiał moze sie rozregulowało ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grabalaba dla mnie nie chodzi tu o widoczność, to jest tylko jeden z aspektów posiadania trochę dłuższej anteny. Jeśli jedziesz te 120km/h i się z kimś mijasz to raczej zauważyć antenę ok. 1 metrową jest łatwiej niż 20-30cm. Ja mam antenę 1m i uważam że to max i auta wcale nie szpeci za mocno.

Kolego StoRK - odbieranie z anteny schowanej w bagażniku to jest kompletna porażka - automatycznie rażąco zmniejszasz możliwości nadawania i odbierania, wogóle to jest poroniony pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak mam kupywac antene to nie patrze czy inni beda mnie widzieli ze mam antene tylko jjak najmniejsza zeby nie szpecila mi auta a to chyba najbardziej sie liczy!!! i taka mala antene wsadzam do bagaznika i nie szpeci mi auta a i w bagazniku dobrze sciaga

wsadź na dach to zobaczysz różnice wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StoRK trochę przegiąłeś z tą anteną w bagażniku. :polew:

Mam nadzieję, że to był żart! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do anten to im dłuższa tym lepsza

Chłopie to nie żaden wzmacniacz tylko cewka nawinięta. Każda antena do CB ją ma, uzupełnia ona długość anteny, gdyż przy tej długości fali antena musiałaby miec około 6m aby ją zestroić, stąd ta cewka, generalnie im dłuższy bat tym będzie lepiej zbierać, ale nie jest to jedynym wyznacznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego danisz_ nie wiem dlaczego mnie cytowałeś ale mniejesza o to.... :)

Napisałem o tych antenach że im dłuższa tym lepsza mając na myśli zestawy niskobudżetowe i nie myśląc o antenkach presidenta.

A w ogóle nie ma się o co kłócić bo dla jednych wystarczająca jest antena 20 cm innym 1,7 będzie mało.

Kwestia gustu. Mi tam antena 1,4 m w służbowym yarisie nie zawadza :) a przynajmniej mnie dobrze słychać i ja dobrze słyszę.

A w ogole tak jak kolega Goodspit polecam forum cb-radio

Zwróćcie uwagę że najbardziej polecaną anteną magnetyczną jest president ML-145 która ma 1500 mm długości....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę że najbardziej polecaną anteną magnetyczną jest president ML-145 która ma 1500 mm długości....

Zgodzę sie, że antena jest dobra, ale nie przemielę tego tematu z 2 powodów:

- antena kosztuje ponad 200zł !!!!

- za długi (szpecący, jak dla mnie) bat

Jestem użytkownikiem Uniden 520XL+president Florida :thumbup:

A forum podane przez kolegę Miro_x oczywiście polecam. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem tą antenę bardzo przewrotnie bo cena wynika z jakości i reasumując dobry magnes musi mieć długi bat i trochę kosztować. :) EOT

A Unidenek jest ok sam korzystam + Sirio black 1400 na uchwycie :)

A żeby bardzo nie odbiegać od tematu dodam że alan 101 + hustler to bardzo ekonomiczny zestaw i na początek wystarczy dopóki właściciel nie złapie bakcyla i wtedy zaczną się zmiany (albo i nie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dziś stałem się kolejnym urzytkownikiem cb w audi a4 sedan :dance: :> :a4fan: zakupiłem zestaw onwa mk3 z anteną hustlera ic100 z czymś przyklejonym pod spodem co chyba zabezpiecza lakier i :shocked: boje się jeździć z ta anteną :( tak sobie dzisiaj patrzałem ją i teraz prześladuje mnie uczucie gdy jade autem z anteną na dachu 1m że może mi ona spaść i będzie wstyd jak niewiem(takie auto a pożałował na antenie) :confused4: najgorzej mnie dobiły posty w których się pisze o spadających antenach na magnes i się ogólnie :angry:, bo niemam kasy na antene przykręcaną, aha i jeszcze ten magnes który ma 9cm wg mnie jest jakiś zamały, bo sobie z ciekawości tak rozbujałem na maksa antene :> iii... chyba przesadziłem troche bo gdyby nie kabel to niewiem gdzie ta antena, by poleciała myślałem że szybe popsuje tylną :wallbash:, może i głupota bo anteną raczej tak bujac niebędzie jak ja ją bujać zaczołem :P ale więcej tego niepowtorzyłem i niemam ochoty powtarzać :disgust:. Mam takie pytanko z związku z utrata wiary do magnesówek, po ile są najtansze od 1m przykręcane sprawdzone porzadne antenki z uchwytami mocującymi, najlepiej z allegro, bo tą kupilem z zestawem u nas na giełdzie samochodowej w sośnicy za 265zł, z osobna anteną przykrecaną by mi kasy niestarczyło, a wogole mialem wiare w te magnesy i wszystko szlak trafił bo będę się bał teraz przycisnąć do 160km\h a co dopiero do 180 :wallbash: jechałem z tą anteną po mieście 100km\h po oryginalnych polskich drogach i trzymała się, ale boje się co będzie na trasie :(, doradzcie coś taniego i dobrego przykręcanego na tamtym forum z cb ciężko znaleść kogoś kto ma audi a4 i rozumie moj ból. Właściciele audi łaczcie się ze mna w bolu samochodów :a4fan: których piękny wygląd jest niszczony przez magnesówki, żałuje tego co zrobiłem i postaram się zmienic na przykręcaną tylko pomóżcie mi wybrać właściwą droge :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...