Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Slyszalem mobile z ok 20km(z Tarnowa po Sufczyn)

Na Willsonie takie osiagi masz :shocked: Ok 20 km udało mi sie osiagnąc na dwóch antenach:President Texas(2 m dł) i Alabama(1.5m). No ale na zasięg wpływa wiele czynników tj. ukrztałtowanie terenu,pogoda itp wiec powiedzmy ze Ty miałes akurat sprzyjające,co i tak mi się wydaje trochę dziwne przy tej antenie. Tak czy inaczej gratki :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem mobile z ok 20km(z Tarnowa po Sufczyn)

Na Willsonie takie osiagi masz :shocked: Ok 20 km udało mi sie osiagnąc na dwóch antenach:President Texas(2 m dł) i Alabama(1.5m). No ale na zasięg wpływa wiele czynników tj. ukrztałtowanie terenu,pogoda itp wiec powiedzmy ze Ty miałes akurat sprzyjające,co i tak mi się wydaje trochę dziwne przy tej antenie. Tak czy inaczej gratki :oklaski:

Sam sie zdziwilem bo spodziewalem sie ok 10km. Ale pogoda byla lux widocznie ktos nadawal z dobrego sprzetu i go slyszalem ;] Pewnie on by mnie juz nie uslyszal ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza wziąść pod uwagę że antena zbiera w linii prostej a nie tak jak droga przebiega, i mierząc później trasę między samochodami mogło wyjść 30km a w linii prostej mogło być 15km :) A ten drugi mobil mógł z bazy nadawać też ;)

A z tego co wiem to najlepsze warunki dla cb to są górzyste tereny i z dużą ilością zbiorników wodnych :blink: < z tymi górami ciekawe, ale tak wyczytałem > Woda ponoć przyśpiesza jakoś fale i zasięg jest większy jakoś tak.

A Wilson i 20km to raczej nierealne ;) chyba że z bazą gadałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak

Slyszalem mobile z ok 20km

dla mnie to nie bardzo mozliwe! moj stary ma radio midland 68s (precision version) czy jakos tak i antenke magnum (oczywiscie wszystko to w tirze) i mu sciaga 30km gora! a specjalisci mowili ze to bardzo wysokiej klasy zestaw!!! nie chce mi sie wierzyc zeby ci ciagnal 20km! ale kto wie. slyszalem ze fale radiowe dobrze sie ciagna jak jest duzy wiatr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiatr tylko propagacja. Wtedy różne rzeczy się dzieją :gwizdanie:

Ja ze swojej strony mogę polecić antenkę presidenta Florida. Taka malutka na magnesie.

Od paru dni ja testuje i spokojnie wystarcza na trase jako antymisiek.

Do większych odległości jakaś mocniejsza i większa musi być.

Ps a kiedyś myślałem że magnes to zło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam floride i jest dobra ale dosyc slaba tylko 1db[br]Dopisany: 26 Wrzesień 2007, 19:43 _________________________________________________ale zaleta jej jest to ze wyglada jak antenka od radia i nie szpeci auta bo nie ma 1.5m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadza się tylko że parametrem dB nie ma się co sugerować bo jeszcze mniejsza Georgia ma 3dB a chodzi kilka razy gorzej.

Florida jest fajna i dobrze działa na trasie. Do kilku km z dobrym radiem spokojnie można słuchać i nadawać. Mimo to na służbowym mam 1,4 m Sirio Titanium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadza się tylko że parametrem dB nie ma się co sugerować bo jeszcze mniejsza Georgia ma 3dB a chodzi kilka razy gorzej.

Florida jest fajna i dobrze działa na trasie. Do kilku km z dobrym radiem spokojnie można słuchać i nadawać. Mimo to na służbowym mam 1,4 m Sirio Titanium :)

Zgadza się, ten cały parametr dB to pic na wodę fotomontarz, chwyt marketingowy, który ma zwabić klienta, który podnieci się tym że jego antena ma 8dB ale i tak kiepsko zbiera <bez urazy jak coś ;) > Te dB nic nie znaczą, to jest tylko po to aby klient przyszedł a florydka to bdb antena, jak się ją jeszcze zamontuje zamiast FM'ki w dziurce w dachu to już lux :cool:

A co do tego że dobra bo mała to zależy dla kogo, bo maniacy uważają na odwrót, że im większa tym samochód lepiej się prezentuje :> mi się akurat najbardziej podobają mobile z batami od 1m do 1,5m :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak dla mnie najfajnijsza to georgia bo jest naprawde mala! ale droga jest a florida jest tez mala no i powiem ze dobra jest z 10km slyszalem mobile jak gadali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz kolego regulować ?

Jeśli chodzi Ci o SWR to to się ustawia na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy tam tym się nie kręci non stop. W służbowym też mam tak niewygodnie pod ręką zamontowane to czasem tylko coś tam rf-gaina skręcę a tak to tylko kanały zmieniam jak ze znajomymi gadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...